doğumdan sonra işerlinizi hafifletmek için öneriler

birtutamanne

Yeni Üye
Üye
doğumdan sonra işerlinizi hafifletmek için öneriler
yemek tarifleri
prtik bilgiler

merhaba kızlar,
doğum sonrası hep bir koşturma oluyor bebekle ilgilenmekten birçok şeye zama kalmıyor
benim size önerim doğum sonrası yemek yapma zamanınızı en aza indirmeniz için simdiden çalışmalara başlamalısınız
örneğin börek yapıp derindondurucuya atabilirsiniz
köftelerinizi hazırlıyabilirsiniz
kofte-8159.jpg

kurufasulye nohut gibi zor pişen ürünleri şimdiden haşlayıp dolaba koyabilirsinz
bunlar size çok zaman kazandırıcak emin olun
birde size güzel bir köftettarifi veriyorum
afiyet olsun

Bu akşam evinizde farklı bir menü hazırlamak ve değişik yemeklerin tadına bakmak istiyorsanız sizlere leziz bir yemek tarifini paylaşıyorum. İşte antep fıstıklı şiş köfte tarifi… Antepfıstıklı şiş köfte 4 kişilik Pişirme Süresi:25 dk Hazırlama Süresi:30 dk Antepfıstıklı şiş köfte malzemeleri 400 gr dana kıyma 2 dilim bayat ekmek içi 1 soğan 3 diş sarımsak 1 çorba kaşığı susam 1 yumurta Yarım çay bardağı zeytinyağı 6 çorba kaşığı iri çekilmiş antepfıstığı Tuz Sos için 3 domates 2 taze soğan Ekmek içini suda yumuşatıp ufalayın. Soğan ve sarımsakları soyup kıyın. Kıymayı derin bir kaba alıp soğan, sarımsak, ekmek içi, susam, tuz ve yumurtayı ekleyip yoğurun. Köfte hamurundan iri parçalar koparıp 4-5 cm uzunluğunda köfteler hazırlayın ve çöp şişlere geçirin. Üzerlerine zeytinyağı sürüp fıstığa bulayın ve elinizle hafifçe bastırıp iyice yapışmasını sağlayın. Izgarada sık sık çevirerek pişirin. Sos için, domatesleri soyup küp küp doğrayın. Taze soğanları temizleyip kıyın. Kalan yağı tavada ısıtıp domates ve soğanı ilave edin. Sos kıvamında pişirin. Köfteyle birlikte servis yapın. Bir önceki yazımız olan Tantuni Tarifi başlıklı makalemizde açık ekmek, akdeniz bölgesi yemeği ve lavaş ekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

[FONT=Tahoma, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
Antep Fıstıklı Şiş Köfte Tarifi | Melekler Mekânı | Hamilelik Hobiler Magazin Moda Gebelik Sağlık Konuları Hakkında Bilgiler

Geri