Doğumdan sonra ne zaman adet olunur?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

1. BEYZA21

BEYZA21 ♥س بنيم نفسيمسين♥ Yetkili Kişi

doğumdan sonra ilk adet kanaması,doğumdan sonra ne zaman adet olucam,doğumdan sonra ne zaman kanama başlar,doğumdan sonra adetin gelmemesi,doğum sonrası adet kanaması hakkında bilgiler
    d.jpg

Hem normal doğum hem sezaryen doğumdan hemen sonra başlayan kanama gideren azalır ve 30-40 gün kadar sürer, bu adet kanaması değildir, loşi adı verilen rahim içerisindeki kan ve doğumdan kalan kalıntıların atılması için gerekli bir kanamadır.
    Gerçek adet kanaması ise doğumdan sonra bebeğini düzenli emzirenlerde genellikle 6 ay sonra başlar ancak çok düzenli ve sık emzirenlerde bu süre doğumdan 1 yıl sonrasını bile bulabilir. Nadiren çok düzenli emzirdiği halde 6 aydan daha önce adet gören anneler de olabilir. Adet kanaması başlasa bile emzirme devam ettiği sürece düzensiz olabilir, emzirme dönemi bitince düzene girecektir.
    Doğumdan sonra bebeğini hiç emzirmeyen veya seyrek emziren annelerde adet kanaması genellikle doğumdan 3 ay sonra başlar, emzirme tamamen bitince adet kanaması her ay düzenli şekilde gerçekleşir.

Doğumdan sonra adet düzensizliği veya gecikmesi normal midir?
    Doğumdan bellii bir süre sonra adetleri başlayan bir kadında eğer emzirme devam ediyorsa adetler genellikle düzensiz olur, gecikmeler yaşanabilir ve bu normaldir, emzirme tamamen bittiğinde düzelecektir. Nadiren emzirdiği halde düzenli adet gören anneler de vardır. Ancak burada şu noktaya dikkat etmek gerekir: her adet gecikmesini veya düzensizliğini emzirmeye bağlalamak gerekir. Kadının hayatının her döneminde olduğu gibi doğumdan sonraki emzirme döneminde de adet gecikmesi hamile kalma ihtimalini akla getirmelidir. Doğumdan sonra adetlerin başlamamış olması veya emiriyor olmak hamile kalmayı yüzde yüz engellemez

Doğumdan sonra ne zaman adet olunur? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. doğumdan sonra ne zaman adet görülür

Merhabalar kızlar ben 12 gün oldu doğum yapalı. Doğumdan sonra ilk alet ne zaman olunuyor ? Bilgi verir misiniz lütfen.
  2. Duphaston kullandıktan kaç gün sonra adet olunur

Duphaston tablek kullandıktan kaç gün sonra adet olunur oldunuz ? İleri tarihlere ertelenmiş regl döngüsünün düzenlenmesi adına doktorlar tarafından yazılan bu hapı sizler kaç gün kullandınız ? Kullandıktan ne kadar süre sonra adet oldunuz kızlar ? Bu hapı kullandıysanız ve bilgileriniz var ise, lütfen konunun altından bizlere bu konu hakkındaki sorularınızı ve düşüncelerinizi iletin. Diğer...
  3. hamileyken adet olunur mu ?

Kızlar ben hamileyken adet oldum heralde, daha doğrusu çocuk mu düşüyor hiç bişey anlamadım şimdi akşam ve doktorumu aradım cevap vermedi buraya yazmaya karar verdim hamileyken adet olunur mu teşekkürler lütfen acil ?
  4. Hamileyken adet sancısı olur mu adet olunur mu ?

Kızlar ben iki aylık hamileyim, merak ediyorum bu hamilelikte adet sancısı gibi sancı olur mu adet olunur mu ? bu konuda bilgi sahibi olan varsa lütfen benimle paylaşabilir mi korkuyorum bebeğime bişi olcak diye bu aralar çok nanemola oldum her şeyi bebeğime bağlıyorum. Lütfen yardım edin çok uzun zamandır bebek istiyordum çok şükür oldu nolur yardım edin bana ::S
  5. Hamile iken adet olunur mu?

gebe iken regl olmak üstüne görmek merhaba kızlar Halk dilinde üstüne görme diye bir durum var sizler için biraz araştrırdım ama hamilelikte her türlü kanamayı doktorunuza iletmeyi unutmayın Bazen hastalar hamile kaldıktan sonra bir veya birkaç kere adet gördüklerini ifade ederler. Gebeyken adet görülmez ancak gebeyken kanama olabilir.Gebeliğin başlangıcında oluşan implantasyon kanaması...
  6. Doğumdan sonra ne zaman adet olurum?

doğum sonrası ilk adet ne zaman olunur,doğum yaptım ne zaman adet olurum,doğumdan sonra adet ne zaman düzene girer,doğumdan sonra adette gecikme,doğumdan sonra adet kanaması hakkında bilgiler [ATTACH] Hem normal doğum hem sezaryen doğumdan hemen sonra başlayan kanama gideren azalır ve 30-40 gün kadar sürer, bu adet kanaması değildir, loşi adı verilen rahim içerisindeki kan ve doğumdan...
  7. Doğumdan sonra diyete ne zaman başlamalıyım?

doğum kilolarını hızla verme,doğum kiloları nasıl verilir,doğum sonrası fazla kiloları verme,doğum sonrası fazla kilolardan kurtulma,doğum sonrası diyet hakkında bilgiler [ATTACH] hamilelik sonrası hem yeni yaşama alışmak hemde alınan kiloları vermek anne için zorlu bir süreçtir. Ancak, doğum sonrası kilo verme hızı ve zamanı hamilelik süresince alınan kilo ile ilgilidir. hamilelik...
  8. Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği ve Adet Görememe

doğumdan yaptım adet düzensizliğim var ne yapmalıyım,doğum yaptım adet olmadım nedeni nedir,doğumdan sonra adet düzensizliği neden olur,doğumdan sonra adet düzenliği ve tedavisi hakkında bilgiler Uzun bir gebelik süreci, birçok değişiklikler yaşandıktan sonra artık lohusa dönemi gelmiştir. Bu dönemde de annelerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de adet düzeni ve doğumdan...
  9. Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği Neden Olur?

Doğum, kadınların hayatındaki en önemli olaylardan bir tanesidir. Her ne kadar tüm aileyi etkilese de en sıkıntılı durumlarla kadınlar yüzleşmekte ve belki de bu olayın en keyifli yanını da kadınlar yaşamaktadır. Dünyaya bir bebek getirmek hem anne hem de baba adayları için büyük bir mutluluk kaynağı olsa da annelerin yaşadıkları ve alışıl olmadıkları yeni değişiklikler doğum ile birlikte...

Sayfayı Paylaş