gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Doğumun riskleri varmıdır

Konu, 'Doğum ve Doğum Çeşitleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

doğumda ölüm riski sezeryanda ölüm riski Günümüzde gebelik ve doğumda anne ölümü nadirse de bebeklerin kaybı görülebilir. Annenin ve bebeğin sağlığı için[​IMG] gebeliğin ilk döneminden başlayarak gebelik kontrollerine gidilmesi, kontrollerin düzenli ve yeterli sayıda olması, doğumun iyi koşullarda yapılması ve yenidoğan bebek bakımının yeterli düzeyde olması gereklidir. Bu şekilde tehlikeler azaltılır, ancak yine de tümüyle ortadan kalkmaz. Anne açısından en önemli riskler; kanama, tansiyon yükselmesi ve mikrop bulaşmasına bağlı iltihaplanmadır. Doğum normal ilerlerken, meydana gelebilecek en ufak bir değişiklik bile ölümle sonuçlanmasa da anne için tehlike oluşturabilir. Bebek için ise en önemli tehlikeler; oksijensiz kalma, erken doğum ve mikrop bulaşmasıdır. Hastanelerdeki doğumhanelerde istenmeyen durumlarla karşılaşmamak ve karşılaşıldığında gerekli girişimleri yapmak için araç ve gereçler ile bunları kullanacak eğitilmiş kişiler bulunduğundan, hastane doğumları daha güvencelidir.

kaynak:Ana Sayfa @ saglik-info | istanbul sağlık sitesi

Doğumun riskleri varmıdır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. erken doğum riskim var önlenebilirmi?

erken doğum riskim var önlenebilirmi?

erken doğum önlenebilirmi erken doğum önlenebilir mi Eğer erken doğum, en erken dönemlerinde yakalanırsa ve kanama, enfeksiyon ya da diğer problemler sizin fetüsünüzün sağlığını tehdit ediyorsa; doktorunuz fetüsünüzün daha iyi gelişmesini sağlayacak zamanı kazanmak için erken doğumu durdurmaya çalışabilir. Bunu...
  2. Kızlar Tüp Bebek Riskleri Varmıdır

Kızlar Tüp Bebek Riskleri Varmıdır

Tüp Bebek Riskleri Varmıdır? Merhaba hanımlar acaba tüp bebek tedavisi riskleri var mı? Ablam tüp bebek tedavisi görecek ama ailecek biraz endişe ediyoruz belki riskleri vardır diye, her hangi bir riski ya da yan etkisi var mı? Aranızda tüp bebek yaptıranlar varsa lütfen cevap versin.
  3. erken doğum riskine karşı nidilat kullanan varmı aranızda?

erken doğum riskine karşı nidilat kullanan varmı aranızda?

Merhaba.Ben 28. haftamdayım ve erken doğma karşı drum 3 saatte bir kullanmam için nidilat yazdı. Benim durumumda olanlar varmı aranızda? Şu an herşey yolunda gidiyor..
  4. TÜP BAĞLATMANIN RİSKLERİ VARMI?

TÜP BAĞLATMANIN RİSKLERİ VARMI?

tüp bağlatma işlemi kimlere yapılır,tüpleri bağlatmanın sakıncaları varmır,tüpleri bağlatmanın zararı varmı,tüpleri bağlatmanın riskleri,tüpleri bağlatmanın yanetkileri hakkında bilgiler Tüp bağlatma (tüp ligasypnu) işleminin kadın üreme organları veya diğer organlar üzerinde bir yan etkisi yoktur ancak bu işlem basit de olsa bir ameliyattır ve her ameliyat gibi bazı riskleri vardır. Her...
  5. Hamile  olma riskim varmı?

Hamile olma riskim varmı?

Merhaba 10 gün önce yumurtlama ddoneminde eşimle korunmasiz iliski yaşadım 14 saat sonra ella aldım bugün tam 10 gün oldu adetimë 4 gun var hamile kalma riskim varmıdır? Gebelik testinde çıkarım şu Ecz. Olanlarda lütfen yardım hanimlar

Sayfayı Paylaş