gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

doktor bebeğimin suyunun azaldığını söyledi :(

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben bugün dr kontrolüme gittim ve bana bebeğimin suyunun azalmış olduğunu 1 hafta yatıp dinlenmemi dedi. Bu durum tehlikeli bir şeym, melekler, benim canım çok sıkıldı :((

2. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    canim suyun azalmasi iyi degil dinlen ve cok su ic en az 2 litre.

doktor bebeğimin suyunun azaldığını söyledi :( konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeğinizin ilk doktor randevusu!

bebeğinizin ilk doktor randevusu!

Bu hafta içinde, bebeği dikkatle inceleyip, ne kadar süt emdiğini, bezini hangi aralıklarla kirlettiğini saptayın. 40’ının çıkmasını beklemeden de, elinizdeki bilgilerle onu doktora götürmeyi ihmal etmeyin. Bebeğin ilk check-up’ı Hastalanmayı beklemeden doktor kontrolünden geçmeye alışmaya başladık. Belirli aralarla yapılan tetkikler, birçok hastalığın erken teşhisini sağlıyor. Yetişkinler...
  2. BebeĞİn Suyunun Fazla Olmasi (polİhİdramnİyos)

BebeĞİn Suyunun Fazla Olmasi (polİhİdramnİyos)

plasentada suyun fazla olması gebelikte suyun fazla olmasının nedenleri Amniyon sıvısının (ASİ: amniyon sıvısı ölçümü) ultrasonda toplam 250 den fazla ölçülmesi yada ek cepte 80'den fazla ölçülmesi ile tanı konur. Karında fazla büyüme ve gerginlik olur. Nedenleri: Annede şeker hastalığı (diyabet) olması Fetüsün yutmasını engelleyen anomaliler (sindirim sistemi veya merkezi sinir sistemi...
  3. Amniyosentez: bebeğimin suyunun alınması risklimidir

Amniyosentez: bebeğimin suyunun alınması risklimidir

karından su alma anne karnından su alınması karından alınması hamilelikte aldırma gebelikte aldırma Amniyosentez nedir? Bebeğiniz tüm hamileliğiniz süresince amniyon kesesi adı verilen bir kese içinde gelişimini sürdürür. Bu kesenin içi amniyon sıvısı adı verilen bir sıvı ile doludur. Amniyon sıvısı statik bir sıvı olmayıp sürekli emilim ve yapım halinde bulunur. Sıvının ana kaynağı bebeğin...
  4. Bebeğin Suyunun Normalden Az Olması

Bebeğin Suyunun Normalden Az Olması

Olioghidramnios (Bebeğin suyunun normalden az olması) Herhangi bir gebelik haftasında yapılan ultrasonografide bebeğin amniyos sıvısının normalden az olduğu belirlendiğinde aşağıdaki nedenler söz konusu olabilir: Suların erken gelmesi Suların herhangi bir nedenle erken gelmesi, kaybedilen sıvının miktarına ve sıvının kaybedilme hızına bağlı olarak bebekte sıvı azalmasına neden olabilir....
  5. Bebeğin Suyunun Fazla Olmasi zararlımıdır?

Bebeğin Suyunun Fazla Olmasi zararlımıdır?

bebeğin suyunun fazla olmasının nedenleri,bebeğin suyunun fazla olması sakıncalımıdır,bebeğinin suyu fazla olanlar,bebeğin suyunun fazla olmasının sebepleri hakkında bilgiler Polihidramnios rahim içerisinde bebeğin içinde bulunduğu amnion sıvısının normalden fazla olmasıdır. Tanısı amniyon sıvısının ultrasonda fazla izlenmesi ile konur. (ASİ: Amniyotik sıvı indeksi >250 veya tek cepte...

Sayfayı Paylaş