gebe
  1. elmalı kurabiye

elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    0

doktor bey oglum :)

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında elmalı kurabiye tarafından paylaşıldı.

doktor bey,koluma şöyle yaptım mı acıyor? - yapma öyle...

1) doktor (kapıdan giren yaşlı teyzeye şikayetini sormak için)-neyiniz var teyze?
    hasta- ne bilileyim doktor muyum ben?
    doktor-hönk...

2) doktor-neresi ağrıyor?
    hasta-her yerim ağrıyor doktor
    doktor-en çok neresi ağrıyor peki?
    hasta-bilmem her yanım ağrıyor,öyle kolum bacağım tutmuyor işte.
    doktor-

3)genç doktor(erkek)-şikayetiniz nedir?
    yaşlı teyze(hasta)-sen anlamazsın evladım kadın hastalığı
    doktor-hönk...

hasta:çok çocuğumuz var çare bul doktor
    doktor:size bir ilaç vereceğim bunu rahmin ağzına yerleştirin
    birkaç gün sonra
    hasta:kocamın midesi bulanıyor
    doktor:ne yaptınız
    hasta:sizin dediğinizi yaptık valla verdiğiniz ilacı rahminin ağzına yerleştirdik
    doktor:kocanız gelsin
    .....
    doktor:buyrun beyefendi adınız nedir?
    adam:rahmi

doktor: şikayetiniz nedir teyzecim?
    yaşlı teyze: ne?
    doktor: şikayetiniz diyorum, neyiniz var?
    yaşlı teyze: neee?
    doktor (yüksek sesle): nereniz ağrıyoo?
    yaşlı teyze: yavrum ne bağırıyon, sağır mıyım ben?
    doktor: e duymuyonuz beni
    yaşlı teyze: duyuyorum, duyuyorum da anlamıyorum.
    doktor: .....!

bilek ağrısıyla ortopedi uzmanına gidilmiştir ama doktor biraz şuursuz çıkmıştır

dr-nedir şikayet?
    mb-bileğim ağrıyor
    dr-son günlerde psikolojik durumunuz nasıl?
    mb-bileğimi keseceğim diye gelmedim,bileğim ağrıyor diye geldim.asıl sizin psikolojik durumunuz nasıl?

doktor: peki ailenizde onemli bir rahatsizligi olan var mi? babaniz, anneniz mesela?
    hasta: (ayaga kalkar)kardesim bak, annemi bu ise karistirma!!!!
    hastanin esi: bey, yanlis anladin, cocugun kotu bir niyeti yok herhalde
    doktor: bunlari sormamiz lazim beyefendi, hastaliginiz acisindan onemli bilgiler bunlar.
    hasta: ben anama laf soyletmem

bir hastadan öykü alırken karşılaşılan durum.aynen şöyle:
    -teyze sen hiç guatr oldun mu?
    -refakatçi:yok onda değil beyinde guatr var.
    -teyze guatr beyinde olmaz boyundaki bir bezin büyümesidir o,yanlış bilgi vermeyin
    -refakatçikıs kıs gülerek)yok oğlum onu biliyoruz onun beyi hasan da guatr var

- ne şikayetiniz var?
    - heç dadım duzum yoh, tohtur hanım.
    - nası yani?
    - yanğırlarım ağreyoo, gafam fıllanıyoo, döşüm gicişiyoo...
    - ???

ilk kez küçük çapta bir ameliyat geçirecek olan hasta ve doktor civanim;

hasta : çok korkuyorum narkoz falan, ölmem dimi ? (panik son safhada)
    doktor : korkudan mi ? narkozdan mi ? aha ahaahaa ahahahahhahaa (adam kekeler gibi gülüyo)
    hasta: (herkes komik anasini satayim!) sinirden !
    doktor : (ciddileşir, biz buna halk arasinda xxx olmakta diyoruz) bu hastalik öldürmez !
    hasta : siz ve tatminkar olmaktan çok uzak yanitlarinizdan bahsediyorduk ? ne hastaligi ?

başka doktor bulunur..

akciger kh ameliyatı oldukdan kısa bir süre sonra gögüs uzmanı bir doktorla yapılan sohbet sırasında...
    -a sizmiydiniz hedenin bahsettiği kişi
    +ne bakımdan pardon
    -akciger ameliyatı olan,filmlerinizi görmüştüm de
    +aa evet benim
    -nasısınız şimdi ameliyat sonrası yanii
    +ameliyat baya zor geçmiş dr baya stres yapmışlar ama ben gayet iim
    -tam olarak ne yaptılar size ameliyatta
    +valla bilemiycem,zira baygındım.

ameliyathanede:

dr: müzik eşliğinde kesicez seni, sever misin rap?
    tdp: ehm şey farketmez aslında. anestezist de gecikti..

kolu ve bi kısım gögsü agrıyan penumbral bir ortopediste gider ve kendini gösterir.

- doktor bey kolum agrıyo gögsüme de vuruyo fln filan
    - hmmm (mr sonuclarını inceler)
    - ..... (sessizce bekler)
    - walla mr de bisey gözükmüyo
    - ee ozaman benim neyim var doktor bey??
    - senin sikayetin subjetkif canım
    - nasıl yani??
    - sana ööle geliyo
    - ....?

doktor bey oglum :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doktorlar

Doktorlar

Doktorlar İlk bakışta gayet sıradan gözüken ve içimizden birini izliyormuşuz gibi hissettiren genç doktor Ela ve onunla aynı zamanda , Türkiye'nin en ünlü ve en iyi hastanesinde eğitime başlayan bir grup genç cerrahın hikayesi. Ancak kahramanlarımızı tanıdıkça ve onların renkli , bir o kadar sıradışı hayatlarına tanık oldukça hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlarız.Hayatın...
  2. doktor bey biz bu çocuğu istemiyoruz

doktor bey biz bu çocuğu istemiyoruz

Doktor bey biz bu çocuğu istemiyoruz. +kürtaj diyorsunuz o zaman -evet ondan diyoruz kesinlikle +bir demeye çalışsanıza -küytaş diyemiyormuşuz biz gidelim -Doktor bey biz bu çocuğu istemiyoruz.Ama hüsnü istiyor aslında +Hüsnü kim pardon? -bizim tavuğun adı +Sizi bakırkoye sevk ediyoruz beyfendi orda daha iyi ilgilenirler -bakırkoye şevk edin beni -Doktor bey siz bu çocuğu...
  3. doktor

doktor

Anne yahut alim bir kimise, Hastanın yanına doktor girmesi onun iyileşmesine, sağlıklı birinin yanına girmesi hastalanmaya, Doktor, insan karakterinde saklı bulunan ve nefsin derinliklerinde bastırılan olumsuz özellik ve eğilimlerin ortaya çıkmasına, Dokktor oldUğun görmek ilim ehli yahut yönetici olmaya, Doktor bazen insanı rkasından çekiştiren birine, öğütleri etkili olan vaize, çöplüğe, kan...
  4. oglumun günlügü

oglumun günlügü

Genç adam, evinin alt katında marangozluk yapıyordu. Kapı ve pencere konusunda uzmandı. Fakat plâstik pencereler yaygınlaşınca, ahşap olanlara rağbet azaldı. Bu yüzden işler iyi gitmiyordu. Üstelik de çocukları büyümüş, biri hariç okula başlamıştı. Masrafları artınca, yanındaki kalfasına yol verdi. İşe biraz daha erken... koyulur, yardımcıya ayırdığı parayı, çocukların harçlığına katardı....
  5. oglum konusmuyor!

oglum konusmuyor!

oglum hala konusmuyor ne yapmaliyim. Sevgili melekler oglum 2009 dogumlu ve yeni dogdunda hemsire dili kisa demisti kestirin demisti, fakat ben hayir asla öyle bisey yaptirmam dedim ve doktorunada sormadim bu konu hakkinda... Ve simdi kafama takiliyor acaba ondanmi cümle kuramyiyor harfleri söyleyemiyor diyorum... Mesela araba=avaba anne= anne dayi=davi yenge= nenge tesekkür= teteko...

Sayfayı Paylaş