Doktorlar - Basında Çıkan Haberler

Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. doktorlar dizisinin çekildiği hastane doktorlar dizisinin çekildiği hastanenin adı dizisi hangi hastanede çekildi hangi hastanede çekiliyor çekildi
    Show Tv’nin sevilen dizisi “Doktorlar”ın Ela’sı Yasemin Ergene, dizi çekimleri sırasında başından geçen korku dolu anları anlattı!..
    Yasemin gece çekimleri sırasında uzayınca hastanede tura çıkmış ama başına neler gelmiş neler!..
    Asansörle bir üst kata çıkmak isteyen Yasemin asansör akşam 21.00’den sonra üst katlara çıkmadığını öğrenince tekrar alt kata inmeye çalışmış!..
    Fakat Yasemin bu kez de yanlış düğmeye basmış ve asansör hastanenin morguna inmiş!.. Başlarda biraz panikleyen güzel oyuncu ufak araştırmalar sonucu bir kapı bulmuş ve girmiş içeri bir de ne görsün girdiği yer ameliyathane ve içeride hastane görevlileri çalışma halinde!..
    Orijinal doktorlardan sert bir uyarı alan Yasemin doğruca çekimlerin yapıldığı yere kaçmış!..

Uçankuş
  2. Cevap: Doktorlar - Basında Çıkan Haberler

Doktorlar

'DOKTORLAR' ADLI DİZİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE İZLEYİCİSİYLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR.

Çeliktepe'deki Film Stüdyoları'nda 500 bin euro'ya malolan bir plota yapılan dizide Aysun Kayacı, Yağmur Atacan, Mehmet Aslan, Bekir Aksoy, Kutsi, Yasemin Ergene, Melike Güner ve Cünety Türel rol alıyor.

Türkiye'de ilk kez bir hastane içinde geçen olayların konu alındığı bir dizinin müziklerini bir dönem "Doktor Erol Bey" adlı şarkısıyla beğeni toplayan Erol Köse yaptı. 11 adet şarkıyı başta Hande Yener olmak üzere Ayna ve Sefarat gibi isimler seslendirdi.

Kutsi

DOKTORLAR İSİMLİ DİZİDE ROL ALAN KUTSİ, ÇEKİM ARALARINDA ARKADAŞLARINA MÜZİK ZİYAFETİ VERİYOR.

Ekranlara geldiği günden beri zirvedeki yerini koruyan Doktorlar dizisinin çekimleri tüm hızıyla sürüyor. Genç popçu Kutsi, sette arkadaşlarına hem istedikleri şarkıları seslendiriyor, hem de onlarla yeni şarkılarını söyleyerek fikirlerini alıyor

Yasemin ’in hayali

DOKTOR OLMA HAYALİNİ ‘DOKTORLAR’ İLE KIYISINDAN DA OLSA GERÇEKLEŞTİREN ERGENE MUTLULUĞUNU DİLE GETİRDİ.

Yasemin Ergene, aşk Oyunu dizisindeki duygusal "Ekin" karakteri ile özellikle genç izleyicilerin beğenisini kazanmıştı. Ergene, yeni dizisi "Doktorlar" ile hayranlarının karşısına çaylak bir doktor olan 'Ela' karakteri ile çıkacak. Oyuncu olmadan önce doktor olma hayali kurduğunu söyleyen Ergene dizi sayesinde hayalinin gerçek olduğunu söyledi.

Alıntı: Gecce​
  3. Cevap: Doktorlar - Basında Çıkan Haberler

BEYAZ ÖNLÜK MESELESİ..

Show TV'nin çok izlenen dizisi Doktorlar tüm çabalamama rağmen bir türlü ısınamadığım bir dizi oldu.Biliyorum yapımcı Fatih Aksoy bozulacak böyle yazınca.Olsun..
    Beni rahatsız eden hikayenin üstün körü bir Grey's Anatomy uyarlaması olmasından çok,tiplerin beceriksiz oyunculuğu.İsim vermeye gerek yok..
    Sadece şu kadarını söyleyeyeyim.Eğer izlemek için bir neden arasaydım,bulabildiğim tek neden Kutsi olurdu..
    Türkücü ve manken tayfasının içinden nezaketle sıyrılan Kutsi,bir doktor olarak batmadı gözüme..
    Doktor önlüğü ile kasap önlüğü arasındaki farkı sadece onda görebildim;ne yalan söyleyeyim?...

31/03/2007 POSTA
  4. Cevap: Doktorlar - Basında Çıkan Haberler

HASTAYI YARALI OLARAK BIRAKIP GİDEN AMBULANS GÖREMEYEN BU DİZİYİ İZLESİNLER!

Ne kadar zamandır yazmak istiyorduk kısmet bu güneymiş! Televizyon tarihinde bir ‘ilk’.. Jeneriğinde oyuncularının adı yerine canlandırdıkları rolleri yazan tek ‘dizi’ son zamanların zirveyi zorlayan yapımlarından ‘Doktorlar’..Bilemiyoruz; orijinalini aldıkları yapımeviyle böyle bir anlaşmaları mı var ama seyirci merak etmez mi ‘Gestapo’ kimdir, Zenan kimdir ve diğerleri kimlerdir?

Ama herkes, herkesi tanımak zorunda değil ki! Gezen Tilki, sizlere bir hizmette bulunuyor ve dün geceki ‘gaf’ları sizlere gösteriyor. Gelim, ‘kalemimize takılanlar’a.. Bir hırsız, soymaya çalıştığı evden kaçarken ev sahibini bıçaklamış, mahalleli tarafından yakalanmış.Linç ediliyor!

1-Seviyorlar mı, linç mi ediyorlar belli değil! Sopalar havaya kalkmış ama bir türlü inmek bilmiyor!

2-Olay yerinden geçen Dr. Levent Atahanlı [Kutsi] arabasını orada bırakıp,hemen olaya müdahale ediyor. İki yaralı gelen ambulansa bindiriliyor. Ama koca ambulans, 10- 15 kişilik grubu bir türlü aşıp da geçemiyor.. Pardon geçiyor da, vatandaşlardan birini ezerek.. Ve ezdiği hastayı orada bırakarak gidiyor. Sahi bu arada Dr. Leven’in kilitlemeden sokak ortasında bıraktığı arabasına n’oldu acaba?

3-Ambulansa binerken, Levent de kafasına bir şişe yiyor [GS-FB maçındaki pet şişeler yanında hafif kalır].. Alnı yarılmış oluk gibi kan.. Hastaneye geliyoruz,kan lekeleri uçmuş, gitmiş. Bir sıyrık kalmış!

4-Hırsızın alnında kocaman bir yara.. Dikiş atılmış.. Ama; usta bir elden çıkmadığı öylesine belli ki!

5-Bir de Hasan’ın [Yağmur Atacan] beyaz doktor önlüğü ile dolaştığı sahnele yok mu? Zaten saçlarını kestirmiş.. Bir de arkadan gösterince ‘ilkokul müsameresi’nde ‘doktor’ rolü oynayan ‘afacan’ çocuklara dönüyor!
  5. Cevap: Doktorlar - Basında Çıkan Haberler

Doktorlar’a Şöyle Bir Bakalım

Bildiğiniz gibi showtv ekranlarında yabancı bir diziden uyarlama denebilecek Doktorlar birkaç haftadır yayınlanıyor. Yayınlandığı günden bu yana yemediği dayak kalmayan diziye 04.01 perşembe akşamı yayınlanan bölümününde farklı bir gözle izledim, ve;
    öncelikle belki oyunculukların tavan yapmadığı bir dizi, belki kısa süre sonra yayından kalkıcak, taklit vs vs… Ama dizide benim bile beklemediğim bir dolu iyi düşünülmüş ayrıntı var;
    - Türkiye genelinde birçok polis memuru gibi dizide tek bölümlük giren çıkan bir polisin elazığlı olması.
    - Doktorlara gelen yemeklerden edilen ikramlar
    - Ölünce doktordan yaşayınca allah’tan mantığı,
    - Din ile tıpın kesiştiği ve doktorları zorlayan noktalar,
    - Asistanların işe başladıklarında yaşadıkları zorluklar,
    gibi bir dünya ayrıntının ayrıntısı gerçekten iyi işlenmiş. Ayrıca anlamak isteyenlere verilen çok ince mesajlarda gerçekten yerli yerinde, farklı açılardan bakıp oyunculukları bir kenara koyup incelediğimde genede ortalamanın üstünde bir dizi olarak görüyorum kendisini..
    Son olarakta, her geçen gün biraz daha olgunlaşıp karşımıza çıkan ve bence dizinin en tavan oyunculuğunu yapan, Melike Güner daha iyi yapımlarda mutlaka ileride rol olacaktır, peki melike kim ? ekmek teknesi’nin Sonay’ı, Braun reklamlarının seksi kızı, bir zamanlar Yıldız Kenter tarafından tiyatro sahnesinden kovulan kız. Kendisinide buradan tebrik ediyorum.
  6. Cevap: Doktorlar - Basında Çıkan Haberler

Doktorlar, Konak’taydı

Show TV’nin sevilen dizisi Doktorlar’ın “Acil müdahale” sahnesi, Özel Konak Hastanesi’nde çekildi. Haskane personeli, oyuncularla, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi

MED Yapım Prodüksiyon Amiri Osman Zormen, genel koordinatör Yiğit Umurkan, teknik ekipte yer alan 39 personel, 23 karakter oyuncusu ile birlikte İzmit’e gelerek, Doktorlar dizisinin 24. bölümünde yer alan “Acil Müdahale” sahnesini çekmek için set hazırlıklarına başladı. Setin kurulduğu sıralarda dizinin baş rol oyuncuları Yağmur Atacan (Asistan Doktor Hasan), Yasemin Ergene (Asistan Doktor Ela) ve Melike Güner (Asistan Doktor Zenan), çekimler için son hazırlıklarını yaptı. Yağmur Atacan, Yasemin Ergene ve Melike Gürer, sahne çekimleri başlamadan, Özel Konak Hastanesi’nin gerçek doktor ve teknik personel ile bol bol sohbet edip, dizi çekimleri hakkında bilgi aktardı. Özel Konak Hastanesi’ni çok bağendiğini söyleyen MED Yapım Prodüksiyon Amiri Osman Zormen, “Çekimler için Özel Konak Hastanesi’ni gelirken, bizlerde çekim öncesi ve çekim esnasında çeşitli sorunlar yaşayacağımız kuşkumuz vardı. Açık söylemek gerekirse, buraya gelmeden önce oldukça endişeli ve tedirgindik. Ancak, başta Konak Hastanesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Yöneticisi Funda Tursun olmak üzere, bütün doktor ve diğer personelin ekibimize gösterdiği yoğun ilgi, bizleri oldukça rahatlattı. Bizlere hoşgörü ile yaklaşan ve yardımcı olan bütün Konak Hastanesi personeline teşekkür ediyoruz” dedi. Acil serviste bütün ön hazırlıklar yapıldıktan sonra, çekimlere geçildi. Özel Konak Hastanesi’nde çekilen bölüm, önümüzdeki hafta gösterime girecek.
  7. Cevap: Doktorlar - Basında Çıkan Haberler

Doktorlar dizisinin setindeydik...

Doktorlar adlı dizinin setinde, dizinin başrol oyuncularından Yasemin Ergene ve Kutsi ile kısa bir röportaj için bir araya geldik. Bu güzel röportajın detaylarını aşağıda okuyabilirsiniz…

Yasemin Ergene Röportajı

X: Son oynadığınız iki dizide de iki saygın mesleği oynuyorsunuz, gerçek hayatta hangisini olmak isterdiniz?

Yasemin Ergene : Küçüklüğümden bu yana oyuncu olmayı hep istedim. Ama başka meslek seçme durumunda kalsaydım tabii ki avukatlığı seçerdim.

X: Diziler, reklamlar derken özel hayatınıza zamanınız kalmıyor, en çok neyi özlüyorsunuz?

Yasemin Ergene : Tekirdağ’ı çok özlüyorum, ayrıca ordayken bir çok sporu yapardım; örneğin kayardım. Fakat şimdi dinlenmeye bile vakit bulamıyorum.

X : Peki, İstanbul sizce nasıl bir şehir?

Yasemin Ergene : İlk başta gelirken çok korkmuştum. Kimseyi tanımıyorum, çok büyük bir şehir, ne yaparım diye... Ama annem sağ olsun hep bana destek oldu, “korkma şöyle olacak, böyle olacak” gibi telkinler verdi, rahatlattı. Gerçekten de dedikleri çıktı, şu anda alıştım.

Kutsi Röportajı

X: Siz bir ses sanatçısısınız, böyle bir rol teklif edildiğinde şaşırdınız mı?

Kutsi : Elbette şaşırdım, sonuçta hiç sahne deneyimim yoktu.

X : Kabul etmenizdeki etken ne oldu?

Kutsi : Öncelikli olarak böyle saygın bir mesleği oynayacağım için kabul ettim. Ayrıca doğru kararlar doğru zamanlarda verilir. Ben de doğru bir karar ve doğru bir zaman olduğunu düşünerek kabul ettim.

X : Oyunculukta zorlandınız mı?

Kutsi : Zorlandım, fakat oyuncu koçumuz çok iyi… Ayrıca ekip arkadaşlarımız da iyiler. Yönetmenimiz harika! Hepsi bir araya gelince oyunculuk biraz kolaylaştı.

X: Peki, bundan sonra müzik mi oyunculuk mu diye sorsak?

Kutsi : Tabii ki müzik olurdu. Ben bir müzisyenim ve bunun için de eğitim aldım. Ayrıca üçüncü bir albümümün hazırlığını da yapıyorum. 9 tane bestenin söz ve müziği bana ait bu albümde. Müziğe ara vermek ya da bırakmak gibi bir düşüncem yok.
  8. Cevap: Doktorlar - Basında Çıkan Haberler

Diziden diziye organ nakli (!)

BİR okurumun gönderdiği "ihbar mektubu" üzerine konuyu ciddiyetle araştırdım ve karşıma bir "skandal" çıktı. Show TV'deki Doktorlar dizisinin Grey's Anatomy ve House dizilerinden devşirilen bir "kokteyl" olduğunu artık bilmeyen yok. Bırakın bölüm konseptlerini, diyaloglar bile bire bir bu dizilerden kopyalanıyor. Doktorlar'ın yapımcılarının bu iki dizinin yapımcı şirketlerinden izin alıp almadığı ya da telif ödeyip ödemediği ise hâlâ meçhul. Zira jenerikte böyle bir ibare yer almıyor. Birkaç hafta önceki House dizisinde anne karnında ameliyat edilen bir Bebek konu ediliyordu. Bebek bir ara, onu kürtajla almak isteyen doktora uzanıp, elini tutuyordu. Doktorlar'ın bu haftaki bölümünde de aynı sahne tekrarlandı. Ama bu kez, bebeğin, doktorun parmağını tuttuğu kareler, orijinal diziden alınıp, televizyonculuk tabiriyle "şişirilerek" yani büyütülerek ekrana getirildi. Özetle; söz konusu sahne, House dizisinden kes-yapıştır yöntemiyle bire bir kopyalandı. Bana ihbarda bulunan okurum gibi ben de Youtube internet paylaşım sitesine girip, House dizisindeki sahne ile Showtv.net sitesindeki Doktorlar dizisinin benzer bölümlerini karşılaştırdım. Şüphe götürmeyecek kadar aynıydı. Daha önce yabancı dizilerden esinlenme, tırtıklama, devşirme yöntemlerine rastlamıştım. Ama bir sahnenin yabancı diziden alınıp, yerli dizinin içine sokuşturulmasına ilk kez tanık oluyordum. Bizim Doktorlar ekranda bir ilk'i gerçekleştirmiş ve diziden diziye "organ nakli" yapmışlardı!..

Yüksel AYTUĞ/Sabah
  9. Cevap: Doktorlar - Basında Çıkan Haberler

Doktor civanım, aklım almıyor canım!

DOKTORLAR dizisindeki tuhaflık pek çok Yakından Kumanda izleyicisinin de gözünden kaçmamış. Genç doktor Hasan, arkadaşlarıyla yaşadığı evden ayrıldığı için perişan olmuştu. Hatta sokaklarda ve hastanenin malzeme odasında sabahlamıştı. Haydi otel parası ödeyecek durumda olmamasını Türkiye'nin ekonomik şartlarına bağladık diyelim. Peki iki bölüm sonra İstanbul'da yaşayan teyzelerinin, hastalanan annesini hastaneye getirmelerine ne buyurulur? E madem bizim Doktor Hasan'ın annesi ve teyzeleri de dahil olmak üzere bütün sülalesi İstanbul'da yaşıyor, öyleyse neden malzeme odasında yatıp, arkadaşlarına bir gecelik konaklama için yalvar yakar oluyor?

Sabah/Yüksel Aytuğ...
  10. Cevap: Doktorlar - Basında Çıkan Haberler

Doktorlar Dizisi Haberleri

"Doktorlar" adlı dizi önümüzdeki günlerde izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Çeliktepe'deki Film Stüdyoları'nda 500 bin euro'ya malolan bir plota yapılan dizide Aysun Kayacı, Yağmur Atacan, Mehmet Aslan, Bekir Aksoy, Kutsi, Yasemin Ergene, Melike Güner ve Cünety Türel rol alıyor.

Türkiye'de ilk kez bir hastane içinde geçen olayların konu alındığı bir dizinin müziklerini bir dönem "Doktor Erol Bey" adlı şarkısıyla beğeni toplayan Erol Köse yaptı. 11 adet şarkıyı başta Hande Yener olmak üzere Ayna ve Sefarat gibi isimler seslendirdi.

Aysun Kayacı, Yağmur Atacan, Yasemin Ergene ve Mehmet Aslan'ın tıp fakültesinden mezun olan yeni ögrencileri oynarken onlara hastanede kan söktüren uzman doktor Bekir Aksoy ve Kutsi arasında geçen rekabet konu ediliyor. Dizi için Gebze'de özel bir hastanede önlüklerini giyerek uzun bir staj dönemi yaşadıklarını söyleyen oyuncular, "Stajer doktorların hastanede nasıl durumlarda çalıştıklarını görmek için bir süre onlarla aynı ortamda kaldık. İnceledik etüt çalışması yaptık. Hatta bizi burada doktor ünlülere benzettiklerini söyleyen hastalar da oldu" dedi.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. doktorlar daki hastanesinin adı dizideki adı

,
  2. doktorlar dizisi cekildigi yer