gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Doktorun kanında KKKA virüsü

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Düzce Üniversitesi Konuralp Araştırma Hastanesinde KKKA hastalığı teşhisiyle tedavi gören çocuğun yattığı bölümdeki doktorun kanında hastalığın virüsüne rastlandı Düzce Üniversitesi Konuralp Araştırma ve Uygulama Hastanesinde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı teşhisiyle tedavi gören çocuğun yattığı bölümde görevli doktorlardan birinin kanında hastalığın virüsüne rastlandı.Söz konusu kişinin hastalığın belirtilerini taşımadığı bildirildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, kene ısırması sonucu kanında Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı virüsü tespit edilen 10 yaşındaki Z.K, bir süre önce tedavi için Düzce Üniversitesi Konuralp Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi.

Z.K'nin tedavisi sürerken, bu bölümde çalışan iki doktordan, şüphe üzerine kan tahlili istedi.

Doktorlardan alınan kan örnekleri, Ankara'daki Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsüne gönderildi.

Burada yapılan tahliller sonucunda, doktorlardan S.K'nin kanında hastalığın virüsü tespit edildi. S.K'nin hastalığın belirtilerini taşımadığını kaydeden yetkililer, tahlil sonucunda hata olması ihtimaline karşı yeniden kan örneği alarak Ankara'ya gönderdi. S.K'nin sağlık durumunun iyi olduğunu belirten yetkililer, konunun Sağlık Bakanlığı yetkililerince yakından izlendiği söyledi.

Bu arada, yetkililer, Z.K'nin durumunun iyi olduğunu, birkaç gün içinde taburcu edilmesinin beklendiğini bildirdi.
    ,

haber7

Doktorun kanında KKKA virüsü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Virüs.

Virüs.

VIRÜSLER Çok küçük mikroorganizmalardir. Uzun süre bilim adamlarinin dikkatini çekmemistir. Meydana getirdigi hastaliklar hep bakterilerden bilinmistir. Elektron mikroskobunun bulunmasiyla ancak virüslerin farkina varilmistir. Ilk olarak tütün bitkisinin yapraklarinda hastalik meydana getiren virüs bulunmustur. Daha önce tütnlerde bu hastaligin bakteriler tarafindan meydana getirildigi...
  2. VİrÜsler

VİrÜsler

VİRÜSLER Çok küçük mikroorganizmalardır. Uzun süre bilim adamlarının dikkatini çekmemiştir. Meydana getirdiği hastalıklar hep bakterilerden bilinmiştir. Elektron mikroskobunun bulunmasıyla ancak virüslerin farkına varılmıştır. İlk olarak tütün bitkisinin yapraklarında hastalık meydana getiren virüs bulunmuştur. Daha önce tütnlerde bu hastalığın bakteriler tarafından meydana getirildiği...
  3. Virüsler:

Virüsler:

Virüsler: a)Hücre zarı,sitoplazma,organeller bulunmaz. b)Enzimleri (aaaabolizmaları )yoktur. c)Protein kılıf ve yönetici molekül(DNA veya RNA) den oluşur. d)Obligat endo-parazittir. e)Konukçu Hücre dışında cansızdır.Ancak,ph,ısı ve kimyasal koşullar uygun oldukça canlılıkları devam eder. f)Canlılara üremeleri,mutasyona uğramaları ve yönetici mol.taşımalarıyla benzer....
  4. Hastadan yeşil kan akınca doktorlar şaşırdı

Hastadan yeşil kan akınca doktorlar şaşırdı

Amerika’da bir hastanede bilim-kurgu filmlerini aratmayacak bir olay yaşandı. Acil ameliyata alınan hastadan akan yeşil kan doktorları şok etti! ABD’nin Vancouver kentindeki bir hastane eşi benzeri görülmemiş bir olaya ev sahipliği yaptı. 42 yaşındaki Kanadalı bir hasta getirildiği hastanede acil ameliyata alındı. Doktorlar operasyon sırasında adamdan yeşil renkte kan aktığını görünce şok...
  5. Bu gün kan testi yaptırdım 43.2 çıktı doktor pozitif dedi

Bu gün kan testi yaptırdım 43.2 çıktı doktor pozitif dedi

Bu gün kan testi yaptırdım 43.2 çıktı doktor pozitif dedi fakat ben o heyecanla soramadım bu değer normal mı kaç haftalık hamileyim diye

Sayfayı Paylaş