gebe
  1. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Dokunuş

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Beyazca tarafından paylaşıldı.

Haşir meydanındaki insanlar, ebed ülkesine uçmak için sabırsızlanıyordu. Peygamberler, şehitler ve büyük veliler için herhangi bir problem yoktu. Ancak diğerleri, "Elli bin sene sürer" denilen bu yolu, dünyadaki hayatlarının karşılığı olan bir vasıta ile aşmak durumundaydı. Her insan, sevap ve günahlarını ortaya döküp ince hesaplar yaparken, sermayeleri yetmeyen bazı gençler bir araya geldi ve kendilerine gözcülük eden meleğe başvurarak: Bizler, dünyada iken meşhur bir yarışmaya katılmış ve ellerimizi günler boyu süren bir sabırla lüks arabaların üzerinden çekmeyerek onları kazanmıştık, dedi. Bu gayretimize karşılık o arabaların verilmesini istiyor ve bu zorlu yolu onlarla aşmayı planlıyoruz. Melek, yarışmanın detayını öğrendikten sonra: Yanlış şeye dokunmuşsunuz, dedi. Sizin arabanız, o yolda gitmez. Gençler, biraz ilerideki insanları göstererek: Şuradaki insanların da bir şeylere dokunduğu söyleniyor, diye itiraz etti. Ama şimdi Cennet’e uçuyorlar. Evet!.. dedi, melek. Onlar da dokundular. Hem de günde sadece bir saatçik. Bir saat mi?..diye atıldı gençler. Oysa bizler günler boyu çekmedik elimizi. Uyumadık, aç kaldık, nerdeyse ölüyorduk. Peki onlar nelere dokundular? Seccadeye, dedi melek. Küçük bir seccadeye. Şimdi ise onlarla uçuyorlar. Hayatın İçinden (Cüneyd Suavi) --------------------------------------------------------------------------------

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Dokunuş
    emeğine sağlık

Dokunuş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yüreğime DokunuşLarın ..

Yüreğime DokunuşLarın ..

Seninle geçirebileceğim her bir ana hasret yüreğim..Ellerini tutmaya, güzel gözlerinde yok olmaya, ışığınla aydınlanmaya aç bir ben ve senin için çarpan yüreğim.. Duyurabilirmiyim sana sesimi, kalbimin haykırışlarını..Duysan da bilirmisin ben olduğumu? Adının her hecesini, gözlerinin ışıltısını, güzel masum kalbini ilmek ilmek dokumuşum yüreğime. Her bir zerresinde sen varsın...
  2. Sihirli dokunuşlar

Sihirli dokunuşlar

Sihirli dokunuşlar Güzelliğin sırrını paylaşıyoruz. Gerisi sizin elinizde. İşte püf noktaları... Küçük ama etkili güzellik sırları ile her zaman bakımlı görünebilirsiniz. Yeter ki kendinize biraz zaman ayırın! Siz de kişisel bakımına yaz aylarında daha çok dikkat eden, kış aylarında biraz daha ihmalkar davrananlardan mısınız? Oysa ki biz kadınların sürekli bakımlı olması gerekir. Ancak...
  3. pembe dokunuşlar

pembe dokunuşlar

pembe rengini çok seviyorum bu rengi evimede taşımak istiyorum ama cacaflı olmasında korkuyorum diyorsanız işte melişler sizlere sade pembe dokunuşlar...
  4. Minik dokunuşlarla güzelleşin

Minik dokunuşlarla güzelleşin

Minik dokunuşlar ve güzellik tüyolarıyla cilt bakımınızı ve güzelliğinizi sağlamış olursunuz önemli olan bu dokunuşları bilmeniz şimdi sizlere bunlarla ilgili tüyoları veriyorum Ellere limon suyu Size pratik bir el - ayak bakım kürü önerimiz var: Yarım limon suyu, 2 çay kaşığı tarçın ve 2 çorba kaşığı zeytinyağını bir...
  5. Banyo perdesine ufak dokunuş

Banyo perdesine ufak dokunuş

Banyo dekorasyonu Banyo perdesi halkası Evinizde değişklik yapmak her zaman zor değildir. BAzen ufak dokunuşlar ile güzel şeyler çıkar ortaya. Mesela bu banyo perdesi modellerinin halkalarına kurdela bağlanmış ve bence çok hoş bir dekorasyon örneği olmuş. Kurdela ile bağlanmış banyo perdeleri burada;

Sayfayı Paylaş