gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Dolar 1.70'in üzerine çıktı

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Merkez Bankası'nın beklentilerin üzerinde faiz indiriminin arından dolar 1.70 liranın üzerine çıktı. Bankalararsı piyasanın dünkü spot kapanışında 1.4564 olan en iyi dolar alış kotasyonları bu sabah elektronik işlemlerde 0819 itibarıyla 1.7005/66 seviyesinden işlem gördü. Bu verilere göre liranın dünkü spot kapanışa göre değer kaybı yüzde 1.56 oldu.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu kısa vadeli faizleri sürpriz şekilde beklenenden daha fazla düşürerek tarihin en düşük seviyesine çekti. Bankacılar dövizle ilgili ek önlemlerin ve faiz indirimlerinin devamı olabileceğini vurguladılar. TCMB gecelik borçlanma faizini yüzde 13'ten yüzde 11.50'e gecelik borç verme faizini ise yüzde 15.50'den yüzde 14'e düşürdü.

Öte yandan Dow Jones sanayi endeksi, bankaların kamulaştırılabileceği yönündeki kaygılarla son altı yılın en düşük seviyesinden kapanırken, bankacılık hisseleri de 17 yılın en düşük değerlerine geriledi. İşsizlik maaşı alanların sayısının rekor seviyeye yükselmesi ise resesyonun daha da derinleşeceği endişelerini destekledi.

Dolar 1.70'in üzerine çıktı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Petrol fiyatları, 86 doların üzerine çıktı

Petrol fiyatları, 86 doların üzerine çıktı

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatları, Türkiye’nin Irak’ın kuzeyine sınır ötesi operasyon yapma olasılığı nedeniyle 86 doların üzerine çıkarak, yeni bir rekor kırdı. ABD tipi hafif ham petrolün Kasım teslimi fiyatı, bir ara varili 86,79 dolardan satıldıktan sonra, şu an 86,64 dolardan işlem görüyor. Londra’da Kasım teslimi Brent tipi petrol de 40 sent artışla varili 83,15...
  2. Petrol 124 doların üstüne çıktı

Petrol 124 doların üstüne çıktı

Uluslararası ham petrol fiyatları, 124 doların üstüne çıktı. ABD Ham Petrolü'nün, Haziran ayı varil teslim fiyatı 124,73 dolara çıkarken, Brent türü Kuzey Denizi ham petrolünün Haziran ayı varil teslim fiyatı da 124,01 dolara yükseldi. Bu arada, analistler, ham petrolün varil fiyatının, iki yıl içinde 150 ile 200 dolar düzeyine yükselebileceği tahmininde bulunuyorlar. hurriyet.com
  3. Dolar 1.70'e dayandı

Dolar 1.70'e dayandı

Dolar 1,70 liranın üzerine çıktı. Ekonomistlere göre, kurda yeni hedef 1,75. Gelişmekte olan para birimlerinden çıkış eğilimi sürüyor. Bankalararası piyasada dolar 1,7055 lira ile 3 ayın zirvesine çıktı. Dolar bu seviyeyi en son 21 Kasım 2008’de görmüştü. Kurdaki hareketi NTVMSNBC’ye yorumlayan A Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Murat Salar şunları söyledi: “Kurda bu saatten sonra 1,75’e...
  4. Dolar 1.70'in altında

Dolar 1.70'in altında

1.82'yi gören dolar, serbest piyasada 1.6970'den işlem görmeye başladı. İstanbul serbest piyasada dolar 1,6970 liradan, avro 2,1860 liradan güne başladı. Kapalıçarşı'da 1,6920 liradan alınan dolar 1,6970 liradan satılıyor. 2,1800 liradan alınan Euro'nun satış fiyatı ise 2,1870 lira olarak belirlendi. Serbest piyasada dün kapanışta doların satış fiyatı 1,7270 lira, Euro'nun satış fiyatı ise...
  5. eşim üzerime çıktı beni dövdü

eşim üzerime çıktı beni dövdü

kocam beni dövdü rüyamda babam beni dövüyordu evin içerisinde kolu kısa yakası açık kıyafet giymeyecekmişim diyerekten bana bagırdı eşim bende giyerim dedim ben tamam dememişim diyerek bir tokat attı ben çıldırdım giyerim dedim kimse yok pencereler kapalı giyerim dedim üzerime çıktı beni dövdü üstelikte yeni ameliyet oldum bu ne işkence 3 çocuk var ailem sorumsuz babam alkol alıyor evden...

Sayfayı Paylaş