gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Dolar hareketliliğini koruyor

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İstanbul serbest piyasada dolar 1,7250 TL, avro 2,1750 TL'den güne başladı. Obama'nın sorunlu varlıklara yönelik yeni planına ilişkin haber piyasalardaki gerilimi kısmen hafifletti. Avrupa borsalarında kayıplar sürüyor, İMKB'de yüzde 0.72'lik düşüş yaşandı. Dolar 1,72'nin üzerinde seyrediyor.

ABD borsaları, hükümet tarafından tekrar kurtarılan sigorta şirketi AIG'nin açıkladığı 61.7 milyar dolarlık rekor zararın ardından finansal sistemhakkındaki kaygılarla 12 yılın en düşük seviyelerine ulaştı.

ABD Başkanı Barack Obama'nın bütçe teklifinden olumlu etkilenmeyeceği düşünülen ilaç ve sağlık sigortası şirketleri kârlarının azalacağı endişesiyle art arda dördüncü seansta değer kaybetmeye devam etti. Morgan Stanley sağlık endeksi son dört seansta yüzde 26.4 oranında düşerken, AMEX ilaç üreticileri endeksi yüzde 12.3 değer kaybetti.

Bankalarda yaşanan global çalkantı borsaları eritirken, Dow Jones sanayi endeksi Mayıs 1997'den beri ilk defa 7,000 puanın altından kapandı. S&P 500 endeksi seans içinde, finans, enerji ve sanayi hisselerinde yaşanan satışlarla Ekim 1996'dan beri ilk defa 700 puanın altından kapandı.

Dow Jones endeksini oluşturan hisselerin hepsi günü değer kaybıyla kapatırken, S&P endeksini oluşturan 10 sektörün tümü günü ekside kapattı. Avrupa borsalarında da dün yüzde 5'in üzerinde kayıplar meydana geldi.

Dolar hareketliliğini koruyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Domuz

Domuz

rüyada beyaz domuz rüyada ısırması ısırması görmek beyaz görmek Düşmanla tabir edilir: Vahşi domuz servet ve güç sahibi olduğu halde kendisinden hayır ve iyilik görülmeyen insana, Domuzla cedelleşlek düşmanla kavgaya, domuzu yenmek yahut onu öldürmek düşmanı altetmeye, Bir yerdeki domuzları orada sürüp çıkarmak dünyaa hayatının güzelleşmesine, Bir domuza binerek onu istediği gibi sevk etmek...
  2. Demir Demirkan - Doya Doya

Demir Demirkan - Doya Doya

Biraz üzgün biraz dargın Öyle sessiz kaldım ardından Unut aldırma Benim olsun geçmişe bakma Ben yaşarım sen canını sıkma Unut aldırma Al yanına hepsi benden Üş beş nota bir sebebten Bir cümle söz şu yürekten Yandığım günden Doya doya yaşa, yaşarsın bir defa Dokunmasın değmesin hayat sana Doya doya yaşa, yaşarsın bir defa Hadi değsin ayrıldığımıza
  3. östrojen kalbi koruyor

östrojen kalbi koruyor

Östrojen, kalp-damar hastalıklarından koruyor İyi huylu kolesterol seviyelerini artırıp kötü huylu kolesterolu azaltan östrojen, damar sertliğinin başlamasına engel olur ve olayın ilerlemesini önler... Koroner arter hastalıklarının menopoz öncesi dönemde kadınlarda görülme sıklığı düşük... AA ANKARA - Sağlık Bakanlığı Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Klinik Şefi...
  4. Çörek otu kanserden koruyor!..

Çörek otu kanserden koruyor!..

Selçuk Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Uslu, çörek otunun bağışıklık sistemini güçlendirip vücudu kanser ve gribe karşı koruduğunu, kansere yakalananların tedavisine ise yardımcı olduğunu söyledi. Çörek otundaki thymoquinone isimli kimyasal maddenin kanserli pankreas, meme, bağırsak ve karaciğer hücrelerinin üremesini...
  5. sevgiyi doya doya yaşayalım

sevgiyi doya doya yaşayalım

Sevgi Bazen bir şarkıya dalar hüzünleniriz. Bazen eski bir anıya. Bazen tatlı bir gülümseme gelir aklımıza bazen tatlı bir buse... Hepsinde sevginin izleri vardır, geçmişte kalan ama hala yaşanan... Şimdi herşeyi bir kenara bırakın! Ve geçmişte kalan tatlı bir anınızı düşünün. Düşünün hadi.. Tamam.. Şimdi o anınıza geri dönün ve yine aynı şeyleri yaşamaya çalışın.. Mutlu oluyorsunuz,...

Sayfayı Paylaş