gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Doların düşüşü şimdilik sorun değil

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

ABD eski Merkez Bankası Başkanı Alan Greenspan, doların son günlerdeki değer kaybının şimdilik ABD ekonomisi için sorun oluşturmadığını söyledi. Greenspan, "Normalde bir para biriminin uzun süre düşük değerde seyretmesi enflasyonu azdırır. Şu an için doların değer yitirmesi böyle bir etkisiye yol açmıyor" dedi.

Ülke dışında seyahat eden ABD vatandaşlarının doların değersizleşmesini hissedeceğini belirten Greenspan, iç ekonomide bunun ciddi bir unsur olmadığını kaydetti. Greenspan, yüksek riskli mortgage sektöründeki sıkıntının ve bunun piyasalarda yol açtığı çalkantıların hafiflediğini kaydetti.

Doların düşüşü şimdilik sorun değil konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ''Sorun türban değil, cumhuriyet''

''Sorun türban değil, cumhuriyet''

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Balıkesir’in Edremit İlçesi’ne bağlı Altınoluk Beldesi’nde, Atatürk ile İsmet İnönü’nün birlikte yer aldığı heykelin açılışında partililere seslendi. Atatürk’ü sevmediğini söyleyen birinin, "Ben Humeyni’yi seviyorum" demesinin altında bir ideoloji yattığını kaydeden Baykal, şunları söyledi: "Bu bir zihniyettir. Türban takıyor, Atatürk’ü sevmiyor,...
  2. Dolar Fırladı Borsada Sert Düşüş

Dolar Fırladı Borsada Sert Düşüş

Dolar Fırladı Borsada Sert Düşüş Yurtdışında yaşanan dalgalanmanın içerideki risk faktörleri ile birleşmesi borsayı kötü vurdu. Borsa günü yüzde 4.85 kayıpla 37 bin 388 puandan tamamlarken 28 Temmuz'dan bu yana en düşük seviyye indi. Borsa gün içinde en düşük 37 bin 143, en yüksek 39 bin 116 puanı gördü. ASIL ETKİ YURTDIŞINDAN Borsadaki hareketi değerlendiren Hedef Menkul...
  3. Dolar günü düşüşle kapadı

Dolar günü düşüşle kapadı

İstanbul serbest piyasada dolar 1,7980 TL, avro 2,2800 TL'den güne başladı. Piyasanın kapanışı itibariyle Kapalıçarşı'da 1,7600 liradan alınan dolar 1,7700 liradan satılıyor. 2,2500 liradan alınan avronun satış fiyatı ise 2,2600 lira düzeyinde bulunuyor. Serbest piyasada önceki kapanışta 1,8020 lira olan dolar güne 1,7980 liradan, 2,2760 lira olan avro 2,2800 liradan başlamıştı. BORSA'DA...
  4. Dolar haftaya düşüşle başladı

Dolar haftaya düşüşle başladı

İstanbul serbest piyasada dolar 1,5840, avro 2,1080 liradan haftaya başladı. Kapalıçarşı'da 1,5780 liradan alınan dolar 1,5840 liradan satılıyor. 2,1020 liradan alınan avronun satış fiyatı ise 2,1080 lira olarak belirlendi. Serbest piyasada cuma günü kapanışta doların satış fiyatı 1,6000 lira, avronun satış fiyatı ise 2,1120 lira olmuştu. BANKALARARASI PİYASADA DOLAR KOTASYONLARI...
  5. Domuz derisi sorunu

Domuz derisi sorunu

Aslinda son zamanlarda daha ucuza kacmak icin cesitli urunlerde,ozellikle de ayakkabilarin iclerinde domuz derisi kullaniliyor ve hatta montlarda da.Bunu anlamak bazen kolay bazen de degil.Gecenlerde aldigim sandaletlerin icinde kullanilmisti eve gelince farkettim ve degistirdim,ya farketmeden hayatimiza girenler.Cin ozellikle maliyeti dusuk diye bu derilerden kullaniliyor.Benim sorum bu...

Sayfayı Paylaş