gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Dolunay insan davranışlarını etkiler mi?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

melek inancı insan davranışlarını nasıl etkiler dolunayın insanlar üzerindeki etkileri dolunayın insan üzerindeki etkileri dolunay insanları nasıl etkiler dolunay Dolunay insan davranışlarını etkiler mi? [​IMG]

İnsanlar arasında bu inanç oldukça yaygındır. Eskilerin Ay'ın dönemlerine bağladıkları boş bir inancın günümüze uzanan bir varsayımıdır. Bilim adamlarının yaptıkları bütün çalışmalar bu görüşün boş olduğunu kanıtlamıştır. Ay, dünyadaki okyanusların gel-git denilen suların alçalması ve yükselmesi olayı üzerinde doğrudan etkisi vardır. Vücudumuzdaki suyun oranı , okyanuslardaki su miktarıyla kıyaslanamaz. Yani Ay'ın çekim gücü insanı etkileseydi yalnız dolunayda değil her gün olması gerekirdi. Dolunayda ayın parlaklığı da pek önemli bir etken değildir. Çünkü gönderdiği ışık miktarı Güneş'in gönderdiğinin 600 binde biri kadardır.

Dolunay insan davranışlarını etkiler mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dolunayın Davranışı Etkilemesi

Dolunayın Davranışı Etkilemesi

Dolunayın Davranışı Etkilemesi İnsanlar arasında bu inanç oldukça yaygındır. Hatta birçok ülkede polisler ve hastanelerin acil servis personeli, dolunay oluştuğu zaman işlenen suçların, intiharların, trafik kazalarının daha çoğaldığını, insanların renkleri görme yeteneklerinin azaldığını, sara nöbetlerinin sıklaştığını, sinir hastalarının uykusuzluktan daha çok yakındıklarını...
  2. Dolunay insan davranışlarınıetkiler mi

Dolunay insan davranışlarınıetkiler mi

İnsanlar arasında bu inanç oldukça yaygındır. Eskilerin Ay'ın dönemlerine bağladıkları boş bir inancın günümüze uzanan bir varsayımıdır. Bilim adamlarının yaptıkları bütün çalışmalar bu görüşün boş olduğunu kanıtlamıştır. Ay, dünyadaki okyanusların gel-git denilen suların alçalması ve yükselmesi olayı üzerinde doğrudan etkisi vardır. Vücudumuzdaki suyun oranı , okyanuslardaki su...
  3. dolunay insan davranışlarını etkiler mi?

dolunay insan davranışlarını etkiler mi?

İnsanlar arasında bu inanç oldukça yaygındır. Hatta birçok ülkede polisler ve hastanelerin acil servis personeli dolunay oluştuğu zaman işlenen suçların intiharların trafik kazalarının daha çoğaldığını insanların renkleri görme yeteneklerinin azaldığını sara nöbetlerinin sıklaştığını sinir hastalarının uykusuzluktan daha çok yakındıklarını söylemektedirler ama bilim insanları bu görüşlere...
  4. Dolunayın İnsanlar Üzerinde Etkisi Var mı?

Dolunayın İnsanlar Üzerinde Etkisi Var mı?

dolunayın etkileri dolunay, insan üzerinde etkileri, insan davranışlarına etkisi, dolunay ve insan, etkiler mi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Dolunay denilince akla kurt adam gelir, kurt adam denildiğinde de dolunay..Dolunay olduğu gecelerde ,bu gece kurt adam olacağız gibi lüzumsuz esprileri de hep yaparız.Ama ne alaka demeyiz çünkü bunun sebebi...
  5. Dolunayin Üzerimizdeki Etkileri

Dolunayin Üzerimizdeki Etkileri

dolunay nedir dolunay hakkında bilgi dolunay hakkında kısa bilgi Bu dolunay beni deli ediyoooooo.Uyuyamiyorum ne uyku kaliyo ne sabir.Sabaha kadar dolasiyorum evin icinde.Kendi kendime kiziyorum konusuyorum ha bire:hmm:.Bakalim dolunay hakkinda daha neler var.:) DOLUNAY NEDiR ? Dolunay Ay´ın evresi. Ay´ın tam bir daire olarak dolgun, parlak görüldüğü evre. ÜZERiMiZDEKi ETKILERi...

Sayfayı Paylaş