gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Domain Uzantılarının Anlamları Nelerdir?

Konu, 'Teknik Destek' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

domain uzantıları, domain uzantısı, domain uzantısı anlamı
    Sevgili melekler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet kullanımı da yaygınlaşmaya devam ediyor. Hayatımızın büyük bir kısmında faydalandığımız internette girdiğimiz adreslerde değişik domain uzantılarına rastlayabiliyoruz. ....com, ...net veya ....org gibi. Bunların anlamlarını ve kullanım alanlarını merak edenler için işte domain uzantıları ve anlamları...

domain.jpeg

Domain Uzantılarının Anlamları Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Trafik Işıkları ve anlamları nelerdir

Trafik Işıkları ve anlamları nelerdir

Trafik Işıkları Günümüzdeki gibi trafiğin yoğun olmadığı ve araç çeşitlerinin az olduğu dönemlerde trafik ışıklarına kimsenin ihtiyacı yoktu. At arabalarının yoğunlaşması ile bu ihtiyaç kendini hissettirmeye başladı. Bu düzensizliği bir düzene sokabilmek için gaz lambalarından kurulan bir düzenek ile denemeler yapıldı. Daha sonraları ABD^nin Detroit kentinde demiryollarının sinyalizasyon...
  2. Ayların Anlamları Nelerdir?

Ayların Anlamları Nelerdir?

ayların anlamları ayların anlamları, nelerdir, ne demektir, ay adları nasıl ortaya çıkmıştır, kim bulmuştur, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Hiç düşündünüz mü kullandığımız ay adları nereden geliyor?Acaba bu isimlari kim bulmuş?Sezar bulmuş,evet bildiğimiz Roma imparatoru Sezar.. Birgün Julius Sezar takvimlerde ki karışıklıkları çözmesi için astronomi...
  3. İnternetin Uzantıları Neler ve İnternetin Uzantıların isimleri ve anlamları

İnternetin Uzantıları Neler ve İnternetin Uzantıların isimleri ve anlamları

selam arkadaşlar ben sizden İnternetin Uzantıları neler yazmanızı rica ediyorum ve mümkünse İnternetin Uzantılarının isimlerini ve o isimlerinin anlamlarını da yazmanızı rica ediyorum. Şimdiden çok mersi
  4. Ülke Kodu Alan Adı Uzantıları Nelerdir?

Ülke Kodu Alan Adı Uzantıları Nelerdir?

ülke alan adı uzantıları, domain ülke uzantıları, domain uzantıları Sevgili melekler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren internette hergün pek çok adresi ziyaret ediyor, iş, eğitim ya da eğlence amacıyla surf yapıyoruz. Girdiğimiz ya da okuduğumuz bu adreslerde değişik ülke alan adı uzantılarına karşılaşıyoruz. .....tr olan Türkiye'nin alan adı uzantısından başka diğer...
  5. Domain nedir?

Domain nedir?

Domain (alan adı), sahip odluğunuz şirketin internet üzerindeki kimliğidir. İnternette yer almak için başvurduğunuzda size bir internet protokol numarası verilir.Buna IP adresi (İnternet Protokol Adres) denir. İnternette bulunan her bilgisayarın farklı bir IP adresi vardır.İnternetteki diğer bilgisayarlarla iletişim kurabilmek bu IP adresleri aracılığıyla olmaktadır. Domain ise bu IP adresi...

Sayfayı Paylaş