gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Domates kabukları Nasıl Soyulur?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Domates kabukları Nasıl Soyulur? Arkadaşlar domates soyarken hep kayıyor zorsunuyorum bunun kolay bir yolu yok mu yahu:S

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Domates soymak çok da kolay bir şey değildir. Domates kabuklarını kolayca soyabilmeniz için birkaç yöntem;
    Yumuşak domatesleri ezilip dağılmadan kesebilmeniz için bir süre soğuk suyun içinde ya da 5-10 dk buzlukta tutunuz.

Domatesi bir dk sıcak suda tuttuktan sonra soyarsanız kabukları çabuk soyulur.

Domatesin sapının koptuğu yere bir çatal batırın ve ateşin üzerinde gezdirin. Kabuk zar gibi soyulur.

Domatesi bir süre buzdolabında beklettikten sonra sivri bıçağın ucu ile domatesin üzerinde boydan boya bir çember çizerseniz sonra buralardan domatesin kabuğunu daha kolay soyabilirsiniz.

Daha da kolay soyulması için domateslerin üzerini dört tarafından bıçakla çizdikten sonra kaynar suda bir dakika kadar tutmak kafidir.

Domates kabukları Nasıl Soyulur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Taze Patatesin Kabuğu Nasıl Soyulur?

Taze Patatesin Kabuğu Nasıl Soyulur?

Taze patatesleri bilirsiniz.Çok ince bir kabuğa sahip olup soyulması biraz zahmetli olur.Ve patatesin kabuğunu da ince soymak gerekir yoksa patatesin yarısını heba edersiniz.Sizlere taze patatesin kabuğunun en pratik şekilde soyma bilgilerini sunuyorum. Taze patetesin ince kabubuğunu soymak zordur. Eğer patatesleri yıkarken bir bulaşık teli ile ovarsanız kabuklarının daha kolay soyulduğunu...
  2. Nar Nasıl Soyulur

Nar Nasıl Soyulur

Kış meyvelerinden nar sağlık açısından çok faydalı bir meyvedir ancak temizlemesi de bir o kadar zordur... Aşağıda önerilen yöntemle kolayca nar soyabilir ve tanelerini ayırabilirsiniz.. Resimleri adım adım takip ederek nar nasıl soyulur hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Narın tepesin i bıçakla kesin. Dört parçaya bölün. Derin bir kabın içine su doldurup nar...
  3. domatesin kabukları nasıl kolayca soyulur

domatesin kabukları nasıl kolayca soyulur

Püf noktaları istiyorum melekler, hamarat bayanlar hadi bana bir yardım edin, domatesin kabukları kolayca nasıl soyulur ?
  4. Domates Kabuğu Kolayca Nasıl Soyulur?

Domates Kabuğu Kolayca Nasıl Soyulur?

domates kabuğu nasıl soyulur domates kabuğu soyma yolları Sevgili melekler, yaz başındayız ama yaz sonuna doğru domates konserveleri hazırlanmaya başlanacak. Eğer siz de kışlık domates hazırlayacaksanız, domates kabuğu kolayca nasıl soyulur, bilmenizde fayda var... 1- Domateslerin tepelerini yuvarlak şekilde çıkarıyoruz 2- Uç kısmına + şeklinde hafifçe çizik atıyoruz. 3- Kaynatan...
  5. Yumurta Kabuğu Kolayca Nasıl Soyulur?

Yumurta Kabuğu Kolayca Nasıl Soyulur?

yumurta kabuğu nasıl soyulur yumurta kabuğu soyma Sevgili melekler, yumurta haşlarken en sinir olduğunuz şey ya yumurtaların kaynarken çatlayıp içinin dışarı çıkması ya da yumurta kabuklarının piştikten sonra soyulmamasıdır. İşte size yumurtaları kolay soymak için iki harika fikir!.. Yumurta haşlarken karşımıza iki sorun çıkar. Birincisi yumurtaların kaynarken çatlaması ve içlerinin...

Sayfayı Paylaş