gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Domates Konservesi Nasıl Yapılır ?

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

domates konservesi yapılışı nasıl yapılır nasıl saklanır kışlık yiyecekler domates nasıl saklanır hakkında bilgi için meleklermekani.com Arkadaşlar geçen gün bir konu açmıştım patlıcanı dolapta nasıl saklamalıyım dieye sağolsun arkadaşlar güzel fikirler verdiler. bende bundan yola çıkarak yeni evli olduğum için ilk defa kendi buzluğumda kış için yememkilk bişiler koymam gerektiğini düşünerek önce köyden getirdiğimiz domatesleri konserve yaparak başladım :D:D
    işte kolay konserve yapılışı ben yaptım ben yaptım ben yaptımm :deli::D:D
    hemide kendi elcağazlarımlan:789:

miktarını kendiniz ayarlayabilirsiniz ben yapılışını köyde yaparlarken görmüştüm ve denedim oldu :D:D

domateslerin ve biberlerin miktarını kendiniz ayarlayabilirsiniz
    domates , biber
    (arzuya göre acıda olabilir ben acı kullandım)
    biraz tuz
    ve yağ

yapılışı;

biberler yıkanarak yemeklik olarak doğruyoruz melekler. domatesleri soyuyoruz ve doğruyoruz sulanabilir bunun için domatesleri süzgeçten geçirirsek suyunu almış oluruz.
    yağı bir tencereye alıyoruz kızarmadan biberleri koyup karıştırıyoruz. yiyeceğimiz gibi çok pişirmeden hafif öldürüp içine domateslerimizi koyuyoruz ve tuzunu atıyoruz domateslerde hafif piştikten sonra altını kapatıp sıcakken yıkamış kavanozlarımıza koyuyoruz ( aman yanmamaya dikkat edin ) ve ağızlarını sıkıca kapatıp ters çeviriyoruz.

ters çevirdiğimiz konservelerimizin üzerine bir bez örtüp 1-2 gün bekletiyoruz. arada bir kontrol etmekte fayda var çünkü kapak atabiliyorlar :D:D

sonuç mükemmelllllllll :D:D

nese355 ve sema aytekin bunu beğendi.
Domates Konservesi Nasıl Yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Domates Salçası Nasıl Yapılır?

Domates Salçası Nasıl Yapılır?

salça nasıl yapılır domates salçası domates salcasi salçası nasıl yapılır evde salca Kızlar evinizde salçanızı kendiniz yapmak istiyorsanız buyrun evde domates salçası nasıl yapılır... Salçalık domatesi (haliyle olgun ve dolgun olmalı) yıkayıp soyuyoruz. Ardından, küp şeklinde doğruyoruz. Daha sonra bunu bir kazana atıp bir süre kendi suyuyla pişiriyoruz. Bu sırada bol bol...
  2. Şeftali konservesi nasıl yapılır?

Şeftali konservesi nasıl yapılır?

Bu konu; şeftali konservesi yapımı ile ilgili bilgi vermektedir. Kış aylarında özlemini duyduğum meyvelerden biri olan şeftali eşimin sağlığı için çok değerli. Şeker hastalarının rahatlıkla tüketebildikleri nadir meyvelerden olan şeftalinin her halini evimizde beğenerek tüketiriz. Tabi olmadığı mevsimler içinde kolları sıvamak lazım, bu salı pazardan kesin şeftalide almalıyım ki mevsimi...
  3. Kavanozda Kışlık Domates Konservesi Yapılışı

Kavanozda Kışlık Domates Konservesi Yapılışı

kışlık domates nasıl yapılır, konserve domates yapılışı, konserve domates nasıl yapılır Eylül ayının sonlarını yaşadığımız şu günler de artık çoğu evde kışlık hazırlıklar bitti yada devam ediyor. Halen kışlık domates konservesi yapmadıysanız bence bir an önce acele etmenizde fayda var. Birkaç gün önce bende kışlık domates konservelerimi tamamlayarak 50 kavanoz kadar konserve hazırladım. Bunun...
  4. Domates bahçesi nasıl hazırlanır?

Domates bahçesi nasıl hazırlanır?

Domates Tek yıllık bitkisinin meyveleri yenen bir sebzedir. Yaklaşık 1900 yıllarında Adana’da yetiştirilmeye başlanmıştır.Anavatanı Peru dur. Ülkemiz ekonomisinde çok önemli bir yer tutar.Özellikle Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgelerinde domates yetiştiriciliği daha fazla yapılmaktadır. Ucuz ve bol vitamin kaynağı olan domates besleyici ve lezzetli özelliğinden dolayı dünyanın birçok ülkesinde en...
  5. Kışlık kahvaltılık domates sosu nasıl yapılır?

Kışlık kahvaltılık domates sosu nasıl yapılır?

Merhaba sevgili hanımlar kış hazırlıklarına devam ediyoruz.Ve kahvaltı sofralarınız için bu yazımızda domates sosu tarifini vericem.Daha önce kahvaltılık acılı ezme tarifini paylaşmıştım.Dilerseniz o yazıda inceleyebilirsiniz.Domets sosunu ister acılı ister acısız yapabilirsiniz damak zevkinize kalmış seçim. Türk milleti olarak bizim için en önemli öğündür kahvaltı .Kahvaltı...

Sayfayı Paylaş