gebe
  1. elmalı kurabiye

elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    0

Domates yiyin kilo almayın!!!

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında elmalı kurabiye tarafından paylaşıldı.

domates
    DOMATESİN İŞTAH KAPATAN ÖZELLİĞİNİ İLİYOR MUYDUNUZ? BEN İLMİYORDUM VALLAHI SEVERİMDE YERİMDE:) ÖGRENDİĞİM İYİ OLDU AKIN UZMANLAR NELER DİYOR

VEJETARYENLERİN et tüketen diğer insanlara karşı daha az kilolu oldukları,
    şişmanlamadıkları yıllardır bilinen bir gerçek. Ancak son yapılan bir araştırma, bu
    durumun meyve ve sebzelerin diğer besinlere göre daha az kalori içermesiyle ilgili olmadığını kanıtladı.

Araştırmaya göre özellikle domateste yüksek miktarda bulunan “likopen” maddesi, iştahı kapattığı için aşırı yemeyi engelliyor. İngiltere’de University of Reading’in 18-35 yaşları arasında normal kiloda bulunan kadınlar arasında yürüttüğü araştırmada, domates tüketen kadınların kendilerini daha tok hissettikleri belirlendi.

KAYNAK:HABERTURK

2. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    artık yemicem:D ben kilo almak istiyorum:D

Domates yiyin kilo almayın!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mutlaka domates yiyin

mutlaka domates yiyin

Sağlığa faydası saymakla bitmeyen domatesin yenilmesi, yaklaşık 150 yıl önce günah sayılmış, iğrenç bulunmuş, tohumunda akrep ürediği ve zehirli olduğu düşünülerek sadece süs bitkisi olarak değerlendirilmişti. Anavatanı Güney Amerika olan domates, kıtanın keşfiyle beraber Avrupa ya girdi. Önceleri rengi sarı olan ve zehirli olduğu düşünülen domates, uzun süre bahçelerde süs bitkisi olarak...
  2. ramazandan sonra kilo almayın!!!!!!!

ramazandan sonra kilo almayın!!!!!!!

Ramazan bitince yiyeceklere saldırmak yok:dil: Formunuzu korumak için dikkat edin. Sonra diyet listeleri aramakla geçer ömrünüz:laugh: Mersin Sağlık Müdürlüğü Diyetisyeni Ümit Hışır, Ramazan sonrası hızla eski alışkanlıklara dönülerek normal yemek yenilmesinin kilo alımına yol açabileceğini bildirdi. Ramazan öncesiyle aynı şekilde besleniyor olunsa bile metabolizmanın yavaşladığı için...
  3. Sinirlendiğiniz zaman domates yiyin!

Sinirlendiğiniz zaman domates yiyin!

domates Domatesin doğal bir sakinleştirici özelliği olduğunu açıklayan uzmanların konuyla ilgili yapmış oldukları açıklamaların detaylarını sizler için aktarıyorum Tabiat ana, şifa dağıtıyor. O mucizelerden birini de domates barındırıyor. Bol miktarda çinko içeren domatesin doğal sakinleştirici olduğu belirtiliyor. Uzmanlar, "Sinirlendiğiniz anda ilaç yerine 1 adet domates yiyin! diyor....
  4. Astım Riskini Azaltmak İçin Domates yiyin!

Astım Riskini Azaltmak İçin Domates yiyin!

astıma karşı domates, faydaları, etkileri, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Yaz aylarının başlamasıyla domateslerin de tadı gelmeye başladı.Doğal, lezzetli ve şifalı bu sebze sofralarımızın baş köşesine oturdu.Domatesin bir özelliğinin de astım riskini kaldırması olduğunu biliyor muydunuz? talyan La Stampa gazetesinde yayımlanan...
  5. Ramazanda Kilo Almayın

Ramazanda Kilo Almayın

ramazan, kilo, yemekler, iftar, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz , yaptığı açıklamada, iftarda hazmı güç yemeklerden kaçınılması gerektiğin söyledi. İftarı sigarayla açmanın yanlışlığına da değinen Yorulmaz, ´´Hızlı, aşırı, yetersiz yemek, sahura kalkmamak, hazmı güç hamur...

Sayfayı Paylaş