gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Domatesi nasıl yersek faydasını görebiliriz

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Likopen, kırmızı domateslerde daha fazla bulunmasına rağmen, sarı domates içerisinde bulunan az miktardaki likopenden daha fazla yarar sağlandığı belirtildi. Bunun nedeni olarak likopenin biyo yararlanım açısından daha zengin olması gösterildi. Çalışma sırasında bir grup insana, sarı domates sosuyla birlikte servis edilen makarna yedirildi. Diğer gruba ise kıyma ve domates sosuyla servis edilen makarna sunuldu. Sarı domates sosu yiyen kişilerin, diğer gruptan tam 2.5 kat daha fazla likopen faydası sağlandı. Kırmızı domates tercih edenler için daha fazla likopeni 3 adımda almanın yolları da var: 1- Kırmızı domatesleri dilimleyin, kuşbaşı doğrayın veya püre haline getirin. Domatesi kesmek içindeki likopenin daha serbest kalmasını sağlar. 2- Biraz yağ ile beraber tüketin. Likopenlerin bağırsaklara daha kolay etki edebilmesi için yağ ile kavranmış olmaları faydalıdır.
    3- Isıtın. Sıcaklık sayesinde likopenler, vücuda daha kolay bir şekilde çekilmiş olur.

Domatesi nasıl yersek faydasını görebiliriz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 11 yas abiyeleri nasıl görebilirim

11 yas abiyeleri nasıl görebilirim

ben kızıma elbise almak istiyrum bu siteye bu yüzden üye oldum nasıl ulasabilirim
  2. mor domates faydaları

mor domates faydaları

mor domatesin hastalıklara iyi geldiği söyleniyor brezilyada üretiliormuş acaba bu mor domatisin faydaları yararları nelerdir bilgi var mı
  3. domates suyunun faydaları

domates suyunun faydaları

domates suyunun faydaları yararları nelerdir bu konuda yardım ve bilgi rica ediyorum. Tabiki bunu lyazın uygulamaz lazım malum günümüzdeki domatesler ( kış ayından dolayı ) 1 kr etmez :D:D
  4. Domates Nedir? Domates Faydaları Nedir

Domates Nedir? Domates Faydaları Nedir

Domates Nedir? Domates Faydaları Nedir rica ediyorum domatesin faydalarını bana yazın hanımlar.
  5. Domates Suyu 'nun Faydaları

Domates Suyu 'nun Faydaları

domates suyunun faydaları,domates suyu bağışıklık sistemini güçlendiriyor mu,domates suyunun ph değeri,domates suyunun yüze faydaları,domates suyu neye iyi gelir, Bol ve çeşitli vitaminleri, mineralleri ve faydalı organik asitleri ile tıbbi değeri çok yüksek bir sebze olan domatesin, vücuda kükürt, fosfor ve organik sodyum verdiğini vurgulayan uzmanlar, bir domatesteki C vitamininin,...

Sayfayı Paylaş