gebe
  1. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0

Domuz gribi aşısı faydalı mı zararlı mı???

Konu, 'İtirazım Var Asabiyim Ben' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

deli oluyorum bizi ikilemde bırakanlara.bıktık yaa..adam gibi biri çıksada dese iyidir olun yada olmayın herkes konuşuyo bilen bilmeyen..fıttırcam zaten hastayım:shootout:

2. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Evet canim haklisin,yaptirsan bir turlu,yaptirmasan bir turlu.Yine de yaptirmak gerekli sanirim.

3. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

başbakan bile ailemde bende aşı olmayacağız diyorsa kesin bir vardır bildiği,onların canı bizden kıymetli ya hani...!!! ayrıca doktorların bile birçoğu yaptırmıyormuş,soranlara da net bir cvp veremiyorlarmış.

4. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    En son gorusum bu asi ile ilgili,yaptirmamak yonunde,ablam doktor ve oda onaylamiyor,zaten netten de icerigini ve yan etkilerini okuyunca insan korkuyor,birde icinde civa var ,bu zaten solum yolu ile vucuda girse bile zararli.Kim asi olup ta yuz felci vs olmak isterki.Bir celiski daha iste,ya hastaligi gecireceksin ya da asi olacaksin yonunde,asinin iceriginin vucuduma girmesindense geciririm hastaligi,gecirenler de iyilesiyor ve bagisiklik kazaniyorlar,offf offf..konu karsik iste.

5. herşeyimsin

herşeyimsin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için tşkler !!!

6. herşeyimsin

herşeyimsin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    olsam mı olmasam mı bilmiom yaaa bi fikir

7. herşeyimsin

herşeyimsin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    haydi bi fiiikkkkkkkiiiiiiiiirrrrrrrrr lütfen

8. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    ben kendi ama konuşayım olmıcam canım

yakınlarımında olmasını istemiyorum

gerisi sana kalmış

9. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    domuz dribinde nası güsel bi süpriz oldu ama.insanları böle telaşlandırıyorlar sonada hiç bişi yokmuş gibi devam.işe bakın yaa

10. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

:D:D:D valla ben bi öleceğim günü bilmiyorum :D:D
    şaka bi yana bende (belki birçok kişi gibi) domuz gribi diye bişey yok diyordum baştan beri kiii öyle de çıktı.aşı olan insanlara hangi aşı yapıldı? aşı paraları kime gitti? ayrıca temizleme jeli,maske,ıslak mendil vs......iyi para kazandılar valla.ya aslında o işle uğraşanlar açısından iyi olmuştur ama şu aşı paraları kime gitti,çok çok çok merak ediyorum!!!!!!

11. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kötü bi zamandayıs yaaa.her sene çıkıyor bişi.domuz gribi kuş gribi kene....valla haklısın.aslında kimse inanmadı ama millete ole bi panik yaptırıldıki.her gün haberlerde bile domuz gribi köşesi vardı.can tatlı gelde tedirgin olma.amaaaaaan

12. Mahperver

Mahperver Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Asi degil amaclari,amaclari domuzluk :))))

Bir gazetecinin agzindan:
    Ben cocuklarima hic bir asiyi yaptirmadim,domuz gribi asisini da yaptirmayi dusunmuyorum..

'Domuz Gribi' aşısını hangi firmalar üretiyor?

Domuz gribi aşısını, Glaxo Smith Kline, Novartis ve Sanofi Pasteur isimli ilaç firmaları üretiyor. Türkiye Glaxo Smith Kline'dan 25 milyon doz, Novartis'ten 15 milyon doz, Sanofi Pasteur'den 3 milyon doz aşı siparişi verdi.

Bu firmalari tanimayan yok..
    Super zenginler..
    Burada duyulan halk arasinda konusulan bir tek sey var..
    Hedef hep ayni..
    Para!..

Uzun zamandir domuz gribinden kimse olmedigini hatta haberlerden dahi bu konu basliginin kaldirildigini farketmedik mi?..
    Farkettik..
    Peki o korkunc senaryolarin sonuclari nerde?..
    Neden olmedik henuz,henuz neden ayaktayiz..
    ..
    Türkiye'nin 25 milyon doz domuz gribi aşısı sipariş ettiği Glaxo Smith Kline'ın Kanada'ya verdiği bir parti aşı alerjik reaksiyona yol açtı. Firma: Türkiye'deki aşıyla hiçbir ilgisi bulunmuyor.

Firma: Türkiye’dekiyle ilgisi yok
    Glaxo Smith Kline’ın yaptığı açıklamada ise “Kanada’da geri çekilen lot sadece bu ülkede kullanıma sunulmuş olup, Türkiye’deki aşıyla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır” denildi.

Celiski..

Ben bu isin icinden cikamadim,asiyi tabiki yaptirmadim ve bunlari yaziyorsam hala olmedim..

Domuz gribi aşısı faydalı mı zararlı mı??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamileler için domuz grip aşısı

hamileler için domuz grip aşısı

Sağlık Bakanlığı Türkiye'ye aşı temin edecek firmalardan biriyle yaklaşık 1 milyon doz "Adjuvansız aşı" alınması konusunda sözleşme imzaladı. Anlaşmaya göre, söz konusu aşıların Aralık ayında Türkiye'de olması bekleniyor. Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi (RSHM) Başkanı Doç. Dr. Mustafa Ertek, gebeliğinin özellikle son 3 ayındakilerde domuz gribinin risk yarattığını belirtti. Dünya...
  2. domuz gribi aşısı olan var mı? ltfn bilgi versin..

domuz gribi aşısı olan var mı? ltfn bilgi versin..

merhaba arkadaşlar. öğretmenim ve hamileyim üstelik doğudayım.. yani çok fazla olanaklarım yok. kendime dikkat etmeye çalışıyoru ama bu domuz gribi konusunda kafam çok karışık.. eğer bu aşıyı yaptıran varsa lütfen bilgi versin...
  3. Şimşek Faydalı mıdır,Zararlı mıdır?

Şimşek Faydalı mıdır,Zararlı mıdır?

şimşek resmi şimşek resimleri simsek şimsek şimşek, faydaları, zararları, nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Büyük çoğunluğumuz şimşek çaktığı zaman çok korkarız.Oysa basit bir doğa hareketidir şimşek..Tabiatta meydana gelen her olay gibi şimşek çakmasının da bir nedeni ve hatta faydaları vardır. Havadaki bağımsız nitrojen gazını,...
  4. GRİP AŞISI FAYDALI MIDIR?

GRİP AŞISI FAYDALI MIDIR?

grip aşısı faydalımı,grip aşısının faydası varmı,grip aşısı fayda sağlıyormu,grip aşısı olan grip olmazmı,grip aşısı faydaları nelerdir,grip aşısı hastalıktan korurmu,grip aşısı faydalımıdır,girp aşısı fayda ve zararları hakkında bilgiler Dünya Sağlık Örgütünün verileri korkunç bir gerçeği gözler önüne serdi. Dünya Sağlık Örgütü yaptığı açıklamada mevsimsel gribe dünyada 3 ile 5 milyon...
  5. Grip aşısı yaptırmak sağlıklı mı değil mi?

Grip aşısı yaptırmak sağlıklı mı değil mi?

grip aşısı vurulmalı mı,grip aşısı ne kadar sağlıklı,grip aşısı olmalımı olmamalımı,grip aşısı yaptırmak ne kadar doğru,grip aşısının faydaları hakkında bilgiler Soğuyan havaların üst solunum yolu hastalıklarını da beraber getirdiğini, çevremizdeki hasta bir insanın hapşırması ve öksürmesiyle havaya saçılan virüslerin gribe yakalanmamıza ne sebepten olabildiğini ifade eden uzmanlar,...

Sayfayı Paylaş