gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Domuz gribi görülen ülkelerin listesi

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

domuz gribi hangi ülkede başladı Dünyayı tehdidi altına alan domuz gribinin gün geçtikçe alınan her türlü tedbirlere rağmen hızla birçok ülkede görülmeye başladı sizde hangi ülkelerde domuz gribinin görüldüğünü ve bu hastalıktan şimdiye kadar kaç kişi öldüğünü merak ediyorsanız işte size dünyada domuz gribi görülen ülkelerin listesi [​IMG]
    Meksika'da başlayıp dünyanın birçok ülkesine yayılan H1N1 virüsünün görüldüğü ülke ve hasta sayısı artmaya devam ediyor.

Domuz gribi hastalığından etkilenen ülkelerle ilgili son durum şöyle:

Meksika : H1N1 virüsü taşıdığı kesinleşen vaka sayısı 397, şüpheli vaka sayısı 2500. Bu hastalıktan Meksika'da 16 kişinin hayatını kaybettiği kesinleşti.

ABD : Kesinleşen vaka sayısı 145, şüpheli vaka yok. Bu hastalıktan ABD'de 1 kişi hayatını kaybetti.

Kanada : Kesinleşen vaka sayısı 51, şüpheli vaka yok

İngiltere: Kesinleşen vaka sayısı 13, şüpheli vaka sayısı 642

İspanya : Kesinleşen vaka sayısı 13, şüpheli vaka sayısı 108

Almanya : Kesinleşen vaka sayısı 5, şüpheli vaka sayısı 12

Yeni Zelanda: Kesinleşen vaka sayısı 3, şüpheli vaka sayısı 149

Fransa : Kesinleşen vaka sayısı 2, şüpheli vaka sayısı 41

İsrail : Kesinleşen vaka sayısı 2, şüpheli vaka sayısı 2

İsviçre : Kesinleşen vaka sayısı 1, şüpheli vaka sayısı 16

Avusturya: Kesinleşen vaka sayısı 1, şüpheli vaka sayısı 2

Danimarka: Kesinleşen vaka sayısı 1, şüpheli vaka yok

Hong Kong: Kesinleşen vaka sayısı 1, şüpheli vaka yok

Hollanda: Kesinleşen vaka sayısı 1, şüpheli vaka yok

Güney Kore: Kesinleşen vaka sayısı 1, şüpheli vaka sayısı 20

Avustralya: Şüpheli vaka sayısı 114

Arjantin : Şüpheli vaka sayısı 13

Kolombiya: Şüpheli vaka sayısı 10

Venezuela : Şüpheli vaka sayısı 9

Brezilya : Şüpheli vaka sayısı 7

Peru : Şüpheli vaka sayısı 7

Şili : Şüpheli vaka sayısı 4

Guatemala : Şüpheli vaka sayısı 3

Kostarika : Şüpheli vaka sayısı 2

El Salvador: Şüpheli vaka sayısı 2

Güney Afrika: Şüpheli vaka sayısı 2

Benin : Şüpheli vaka sayısı 1

Finlandiya : Şüpheli vaka sayısı 1

Norveç : Şüpheli vaka sayısı 1

Domuz gribi görülen ülkelerin listesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. domuz gribi

domuz gribi

bugünlerin en önemli konularından bir tanesi domuz gribi ve domuz gribi aşısı olduğunu hepimiz biliyoruz meleklerim...malesef bu hastalık türkiyemizin çoğu il ve ilçesinde de saptanmıştır..domuz gribi aşısı konusunda çeşitli söylentiler var..siz ne düşünüyorsunuz bu konuda??aşıyı yaptırır mısınız??paylaşımlarınızı bekliyoruz... teşekkürler
  2. Domuz Gribi

Domuz Gribi

Merhaba arkadaşlar,bana gelen bir maili sizinle paylaşmaka istedim.. > > DOMUZ GRİBİ 'nden korunmanın basit yolları‏ > > > > Dr.Vinay Goyal: Yoğun bakım ve Tiroit > > uzmanıdır. MBBS, DRM DNB. / 20 yıldan fazla klinik > > tecrübesi vardır. > > > > Mikrobun vücuda giriş noktaları yalnızca burun > > delikleri, ağız ve boğaz yoluyla olmaktadır....
  3. Domuz gribi

Domuz gribi

Herkese merhaba, arkadaşlar ben domuz gribine fena halde kafayı taktım.Çocuklarıma hergün elma-havuç suyu sıkıyorum ve ceviz-badem-fındık yedirmeye gayret ediyorum.Kırmızı et ve bakliyatta çok önemli bağışıklık sistemi için diye söyleniyor,sofradan eksik etmemeye çalışıyorum.sizlerlede paylaşmak istedim.Aman dikkat..........
  4. Domuz gribi mutasyona ugradi !!!!

Domuz gribi mutasyona ugradi !!!!

Dünya genelinde yarim milyon kisiye bulasan domuz gribi Norvec´te mutasyona ugramis. Son iki domuz gribi vakasinda hayatini kayb eden iki kisiden alinan örneklerde H1N1 Virüsü mutasyona ugradigi aciklandi. Virüsün simdi daha kolay ve daha hizli öldürüyormus. Virüsün mutasyona ugramasi demek suan kullaninlan asilarin ise yaramamasi anlama geliyor. Mutasyona ugrayan virüsün cigerlerde...
  5. Domuz gribi yalanı!!!

Domuz gribi yalanı!!!

Dünyada birçok insanı korkutan panikleştiren domuz gribi salgını meğer bir oyunmuş hepsi boş bir kurmaca olan bu olayla ilgili uzmanları araştırıp açıkladığı haberin devamını sizlerle paylaşıyorum Dünya Sağlık Örgütü’nden Profesör Ulrich Keil domuz gribi hakkında öyle bir açıklama yaptı ki.. Tüm dünyada önce panik sonra korku ve son olarak kuşkuyla karşılanan domuz gribi hastalığı giderek...

Sayfayı Paylaş