gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

domuz gribinde bi ölüm daha

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

Üniversite öğrenimi gördüğü İstanbul'dan Manisa'nın Salihli ilçesine gelen 28 yaşındaki Yusuf Demirtaş rahatsızlanması üzerine önce Salihli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Demirtaş, burada durumunun ağırlaşması üzerine Manisa Devlet Hastanesi'ne sevkedildi. Domuz gribi şüphesiyle yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Demirtaş, tüm müdahalelere rağmen akşam saatlerinde hayatını kaybetti.
    Demirtaş'ın İstanbul'da kaldığı yurtta domuz gribi teşhisi konulan yabancı uyruklu bir öğrenciden virüs kapmış olabileceği belirtiliyor.
    Kesin tanı için Demirtaş'tan alınan numuneler İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildi.
    Manisa Devlet Hastanesi Başhekimi Salih Karabaş, "Hastayı 20.30 sıralarında kaybettik. Geldiğinden beri durumu iyi değildi. Zaten solunum cihazına bağlı yaşıyordu" dedi.
    Demirtaş'ın raporunda zatüre tanısıyla öldüğü belirtilirken, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderilen kan örneğinin sonucunun yarın öğle saatlerinde açıklanacağı bildirildi.
    Demirtaş'ın cenazesinin yarın sabah saatlerinde yakınlarına teslim edileceği ve Salihli'de toprağa verileceği ifade edildi.
    Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama
    Sağlık Bakanlığı ise yaptığı yazılı açıklamada, "Manisa ilinde Pandemik A (H1N1) gribi ön tanısı ile yoğun bakımda tedavisi sürdürülen bir hastamız maalesef hayatını kaybetmiştir. Alınan numunenin Ulusal Referans Laboratuvarımızda incelemeleri devam etmekte olup sonucu kamuoyu ile paylaşılacaktır" ifadesine yer verildi.
    Açıklamada, "Ayrıca 8 Pandemik A (H1N1) gribi vakasının hastanede takip ve tedavileri sürmekte olup bu vakalardan 2’si yoğun bakım servisinde tedavi edilmektedir" denildi

domuz gribinde bi ölüm daha konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. domuz gribi

domuz gribi

bugünlerin en önemli konularından bir tanesi domuz gribi ve domuz gribi aşısı olduğunu hepimiz biliyoruz meleklerim...malesef bu hastalık türkiyemizin çoğu il ve ilçesinde de saptanmıştır..domuz gribi aşısı konusunda çeşitli söylentiler var..siz ne düşünüyorsunuz bu konuda??aşıyı yaptırır mısınız??paylaşımlarınızı bekliyoruz... teşekkürler
  2. Türkiye'den domuz gribinden ilk ölüm

Türkiye'den domuz gribinden ilk ölüm

Meleklerim bir domuz gribidir gidiyordu... Şurda görüldü burda görüldü derken... Türkiye ilk ölüm haberini aldı :( Sağlık bakanlğının açıklamasına bakarak bir kişinin domuz gribnden öldüğü bildirildi.. Vatandaşımız önlemini almadıkca bir çok kişininde ölümünün neden olacağı gözüküyor.. Meleklerim yayınlanan tedbirlere göz atalımve uygulamaya koyalım.. Hepinize sağlıklı günler diliyorum......
  3. Domuz Gribi

Domuz Gribi

Merhaba arkadaşlar,bana gelen bir maili sizinle paylaşmaka istedim.. > > DOMUZ GRİBİ 'nden korunmanın basit yolları‏ > > > > Dr.Vinay Goyal: Yoğun bakım ve Tiroit > > uzmanıdır. MBBS, DRM DNB. / 20 yıldan fazla klinik > > tecrübesi vardır. > > > > Mikrobun vücuda giriş noktaları yalnızca burun > > delikleri, ağız ve boğaz yoluyla olmaktadır....
  4. Domuz gribi

Domuz gribi

Herkese merhaba, arkadaşlar ben domuz gribine fena halde kafayı taktım.Çocuklarıma hergün elma-havuç suyu sıkıyorum ve ceviz-badem-fındık yedirmeye gayret ediyorum.Kırmızı et ve bakliyatta çok önemli bağışıklık sistemi için diye söyleniyor,sofradan eksik etmemeye çalışıyorum.sizlerlede paylaşmak istedim.Aman dikkat..........
  5. Gripten 20 kişi daha öldü

Gripten 20 kişi daha öldü

Sağlık Bakanlığı, pandemik gribi sebebiyle çeşitli illerde toplam 20 kişinin daha hayatını kaybettiğini, bununla birlikte pandemik gripten ölenlerin sayının 60’a yükseldiğini bildirdi. Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Halen pandemik grip sebebiyle hastanelerde yatan hasta sayısı 202’dir. Bunların 40’ının takip ve tedavisi yoğun bakımlarda sürdürülmektedir. 11 hasta solunum cihazına...

Sayfayı Paylaş