gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Dondurma kızartması nasıl yapılır?

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

dondurma kızartması dondurma kızartması tarifi

Marifetli hanımların mutfaklarından enteresan tatlar çıkmaya devam ediyor. Şimdi sizlere sunacağım bu dondurmalı tatlıyı en kısa zamanda evimde de denemeyi düşünüyorum doğrusu oldukça güzel bir tatlıya benziyor. Sizlerde benim gibi beğendiğseniz hadi mutfağa meleklerim :D

Malzemeler:
    Dış Kabuğu İçin:
    1 adet yumurta akı
    1 bardak robotto öğütülmüş kahvaltılık mısır gevreği
    yarım bardak iri rende Hindistan cevizi
    İç Malzemesi:
    Carte d’Or Classic Kaymak
    Kızartmak için sıvı yağ
    Süslemek için benmari bitter çikolata ve meyve
    Hazırlanışı:
    Öncelikle 4 peçete büyüklüğünde kare strech naylonumuzu tezgahımıza serelim. Küçük bir kapta toz haline getirdiğimiz mısır gevreğini ve hindistancevizi rendesini karıştıralım. Diğer bir kapta bir yumurta akımızı hafifçe çırpalım.
    Dolaptan Carte d’Or kaymaklı dondurmamızı çıkartıp kepçe ya da kaşıkla mümkün olduğu kadar düzgün bir top dondurma çıkaralım. Avucumuzla formunu düzeltip önce yumurta akına sonra mısır gevrekli karışımımıza bulayalım. Naylon filmimizin üzerine koyup küçük bir düğüm atıp buzluğa kaldıralım. Aynı işlemi diğer top dondurmamız içinde yapıp, buzlukta 15 dakika kadar bekletelim. 15 dakika sonra dondurmamızı alıp naylonundan çıkarıp tekrar yumurta akına ve tekrar mısır gevrekli karışıma bulayalım ve tekrar naylonuna sarıp bir 15 dakika daha beklemesi için buzluğa kaldıralım.
    15 dakika sonra küçük derin bir kapta 2 bardak kadar yağı kızdıralım yağın iyice kızdığına emin olduktan sonra dolaptan dondurma topunu çıkarıp yağın içine atalım hafifçe döndürerek kızartalım ki bu işlem 30 saniye bile sürmeyebilir. Dışı altın sarısı olan dondurma toplarımız alıp servis tabağına koyalım çikolata sosu ile dış sıcaklığı geçmeden ama içindeki dondurması da erimeden hemen servis yapalım :)
    Tarif hakkında Notlar: İstenilen dondurma çeşidi ile yapılabilir. Hindistan cevizi dışındaki kıtırlık ve o muhteşem kokusu için şart ama sevmeyenler hindistancevizi rendesi kullanmayabilirler. Dondurma toplarından bu şekilde çok sayıda yapıp buzlukta saklayabilirsiniz. Özellikle bayramda misafirleriniz geldiğinde kızartıp servis edebileceğiniz şaşırtıcı bir tatlı olduğunu söyleyebilirim. Afiyet olsun.

2. *gülüs*

*gülüs* Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    iyi erimio hahaha

3. BAŞAK.ece

BAŞAK.ece Forum Okuru

Dondurma kızartması nasıl yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ev yapımı dondurma nasıl yapılır?

Ev yapımı dondurma nasıl yapılır?

Ev yapımı dondurma nasıl yapılır? Selam kızalr bu yaz dondurmayı evde kendim yapmak istiyorum ama evde dondurma nasıl yapılır bilmiyorum.
  2. Melekler Evde dondurma nasıl yapılır buyrun

Melekler Evde dondurma nasıl yapılır buyrun

Evde dondurma nasıl yapılır Evde Dondurma tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler, geçtiğimiz günlerde ben gibi dondurma sevenler için http://www.meleklermekani.com/yemek-tarifleri/219540-resimli-balkabakli-dondurma-tarifi-burada-melekler.html dedik ve size lezzetli bir dondurma tarifi verdik. Şimdi ise dondurma çeşitlerinin geneline değiniyor ve evde dondurma nasıl yapılır hepbirlikte öğreniyoruz....
  3. Ev Yapımı Dondurma Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim Melekler

Ev Yapımı Dondurma Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim Melekler

Ev Yapımı Dondurma Nasıl Yapılır Ev Yapımı Dondurma Tarifi, Resimli Şimdi size bir teklif de bulunmak istiyorum Melek'ler. Bu yaz sıcaklarında siz de benim gibi her gece çilekli, vanilyalı ve kakaolu dondurma yemeden yapamıyorsanız, dondurmanızı evde kendiniz yapmak ister misiniz? O zaman bu yazımızda vereceğimiz ev yapımı dondurma tarifi sizlere gelsin ve şimdiden de afiyeto lsun diyoruz....
  4. Bisküvi arası dondurma nasıl yapılır?

Bisküvi arası dondurma nasıl yapılır?

Bu konu; bisküvi arası dondurma yapımı hakkında bilgiler verilmektedir Pratik hanımların her zaman buzluğunda misafir ağırlayacak bir hazırlıkları bulunur. İşte şimdi o hazırlıklar içinde yerini alabilecek güzel bir tarifi beğeninize sunuyoruz. Yaz aylarının vazgeçilmez tadı dondurmayla yapılan bu tarifimizle dolabınızda her zaman hazır ikramlıklarınız olacak ;) Sade dondurma,...
  5. Nefis Çıtır Patates Kızartması Nasıl Yapılır?

Nefis Çıtır Patates Kızartması Nasıl Yapılır?

çıtır çıtır patates kızartması, nefis patates kızartması, patates kızartması Sevgili melekler, dışardan hamburger yanına aldığınız nefis patates kızartmalarını nasıl oluyor da evde yapamadığınızı merak ediyor musunuz? Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde dışardaki patatesin lezzetini yakalamanız mümkün... Evde çıtır çıtır patates...

Sayfayı Paylaş