gebe
  1. melisanur

melisanur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Dondurmalı pandispanya

Konu, 'Tatlılar' kısmında melisanur tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 90 gr kedi dili 150 gr sütlü çikolata
    750 gr karamelli dondurma
    150 gr sütlü çikolata
    2 çaykaşığı granül kahve
    Kakao

6 Kişilik

HAZIRLANIŞI
    Kahveyi 6 çorbakaşığı kaynamış suyla karıştırın. Kedi dillerini ufalayın.
    Dondurmayı yavaş yavaş ılıtıp, yumuşatın.
    Soğuğa dayanıklı bir kabın içine ufalanmış kedi dillerinin yarısını koyun. Uzerine kahvenin, rendelenmiş çikolatanın ve dondurmanın yarısını katın. Kalan malzemelerle aynı işlemi bir kez daha yineledikten sonra buzluğa koyun.
    İyice şoğuttuktan sonra üzerine kakao serperek servis yapılır

Dondurmalı pandispanya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dondurmalı meyve kokteyli(videolu)

dondurmalı meyve kokteyli(videolu)

dondurmalı içecekler dondurmalı kokteyller http://www.youtube.com/watch?v=aAXdnyeGuN0
  2. Dondurmalı Pasta

Dondurmalı Pasta

dondurmalı pasta Malzemeler: 3 katlı kakaolu pastadan 1 poşet sade krem şanti 80gr bitter çikolata rendesi 1 tatlı kaşığı nescafe yarım su bardağı süt 600gr kaymaklı dondurma 1 paket creme ole (veya şoko mousse) 8 adet beze (veya king top tarzı çikolata) yaprak badem Hazırlanması: Yarım su bardağı süt ile nescafeyi karıştırın. Pastabanın alttaki iki katını sütlü kahve ile ıslatın....
  3. en güzel dondurmalı kek :)

en güzel dondurmalı kek :)

dondurmalı kek,dondurmalı kek tarifi,dondurmalı kek nasıl yapılır,dondurmalı kahve,dondurmalı meyveli kek DONDURMALI KEK Malzemeler 3 Adet yumurta 3 Kahve fincanı tozşeker 3 Kahve fincanı un 1 Çay kaşığı karbonat Yarım çay kaşığı tuz 1 Paket vanilya 1 Çorba kaşığı tereyağı Hamuru ıslatmak için 1 Çay bardağı süt Üzerine ve İçine: Yarım litre dondurma Hazırlanışı Öncelikle bir...
  4. pandispanya tarifleri

pandispanya tarifleri

pandispanya, tarifi, malzemeleri, çeşitleri, resmi, aradığınız herşey burda meleklerim... ben pastayı hazır almayı sevmiyenlerdenim herşeyini ince ayrıntısına kadar kendim hazırlamalıyım oğlumda bu ara pasta diye tutturmaya başladı ee bende durumuyum yaptım tabiki.oğlumun yedikten sonraki ifadesi şuydu" hım yezzetli olmuş anne beğendim". bende diğer meliş anneler için pastanın...
  5. Sünger pandispanya tarifi

Sünger pandispanya tarifi

Bu konu; sünger pandispanya tarifi ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim misafiriniz gelince eliniz ayağınız birbirine dolaşmasın :D:D Her an buzluğunuzda hazırda bulunabilen bir pandispanya ile kısa sürede krem şantili ve pudingli pastalar yapabilirisiniz yada su bardağının ağzıyla keseceğiniz pandispanyadan ekler hazırlayıp misafirlerinizi dilediğiniz gibi ağırlayabilirsiniz. Eğer...

Sayfayı Paylaş