gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

dörtlü test yapılmalı?

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

2 li test down sendromu

merhaba arkadaslar ben 2 li testim iyi sonuç verince 4 lü yaptırmaya gerek duymadım
    ama sizin için araştırdım
    Günümüzde dörtlü test daha yaygın kullanılmaktadır çünkü başarı oranı üçlü teste göre daha yüksektir. Üçlü ve dörtlü testin amacı aynıdır tek fark dörtlü testte başarı oranının daha yüksek olmasıdır, bu nedenle burada bahsedilenler her iki test için de aynen geçerlidir. Bu testler doğum öncesi tarama testleridir, tarama testleri kesin tanı koyan testler değildir, bir hastalık hakkında tarama yapmaya ve şüpheli olguları tespit etmeye yararlar

dörtlü test yapılmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebelik ve dörtlü test!

gebelik ve dörtlü test!

dörtlü test örneği dörtlü test sonuçları değerleri tarama testi değerleri inhibin a normal En sık rastlanılan doğumsal anomalilerden birisi olan Down sendromunun anne karnında gebeliğpin erken dönemlerinde ve yüksek başarıyla tanınması doğum ile ilgilenen hekimlerin ortak düşlerinden birisidir. Anne karnındaki bir bebekte Down Sendromu tanısını koymanın tek kesin yolu içinde bulunduğu sıvıdan...
  2. Gebelikde ne tür testler yapılmalı

Gebelikde ne tür testler yapılmalı

gebelikte istenen testler hamilelikte istenen testler kan tahliline aç mı gidilir Gebelik hem doğal bir olay, hem de bir takım değişiklikle meydana gelebildiği için farklılıklar arzeden bir süreçtir. Gebeliği tek kategoriyle sınıflandırmak veya tarif etmek güçtür. Çünkü gebe kadının genç veya yaşlı olması, çok zayıf ya da çok şişman olması önemli bir farklılıktır. Veya anne adayı doğuştan bir...
  3. dörtlü test nedir?niçin ve hangi durumlarda gerek duyulur?

dörtlü test nedir?niçin ve hangi durumlarda gerek duyulur?

inhibin a nedir inhibin nedir inhibe En sık rastlanılan doğumsal anomalilerden birisi olan Down sendromunun anne karnında gebeliğpin erken dönemlerinde ve yüksek başarıyla tanınması doğum ile ilgilenen hekimlerin ortak düşlerinden birisidir. Anne karnındaki bir bebekte Down Sendromu tanısını koymanın tek kesin yolu içinde bulunduğu sıvıdan örnek alınması yani amniyosentez yapılması ve bu...
  4. Üçlü, Dörtlü Test Nedir ?

Üçlü, Dörtlü Test Nedir ?

üçlü test, nedir, ne zaman yapılır , neden yapılır , dörtlü test nedir, hakkında cevapları buradan bulabilirsiniz Ben merak ettim neymiş bakalım bu testler.. 1980 li yılların sonunda Down sendromunun tarama testi olarak ilk kez pratiğe giren testtir.Yaklaşık 15 yıldır tarama testi olarak değerini korumaktadır.Başta Down sendromu olmak üzere, trizomi 21 ve nöral tüp defektleri nin...
  5. Hamilelikte hangi test, hangi hafta yapılmalı?

Hamilelikte hangi test, hangi hafta yapılmalı?

Hamilelik 40 hafta süren bir maraton. Anne adaylarının bebeklerini sağlıklı bir şekilde kucaklarına alabilmesi için, bu maratonun çeşitli evrelerinde uygulanacak testler büyük önem taşıyor. HAMİLELİK ÖNCESİ DÖNEM TESTLERİ Anne adayı ve bebeğin sağlığı açısından, planlı hamileliğin tercih edilmesi öneriliyor. Bu dönemdeki testler yapılmamışsa ve kadın hamile kalmışsa, ilk haftalarda mutlaka...

Sayfayı Paylaş