gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Dost Acı Söyler Ne Demek?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

dost acı söyler atasözünün açıklaması dost acı söyler nedemek

Atasözlerimizin hepsi derin anlamlar içeriyor elbette ama içlerinde gerçekten en güzellerinden biri de ''Dost acı söyler'' sözüdür melekler :) Size bu atasözü ne demek, izah etmeye çalışalım.. :)

Dost sevilip güvenilen, yakın arkadaş, gönüldaş, iyi görüşülen kimsedir. Dostlar hiçbir çıkar kaygısı gütmeden yaklaşırlar insana. Düşman kimselerin aksine, insanın iyiliğini isterler. Sevinci paylaştıkları gibi üzüntüyü de paylaşırlar. Bu bakımdan dostlarımız olanlar eksikliklerimizi, kusurlarımızı, yanlışlıklarımızı yüzümüze karşı söylemekten çekinmezler. Bizi memnun etmek için değil doğruyu göstermek için konuşurlar. Amaçları bizi düzeltmek, acı da olsa gerçeği yüzümüze söylemektir. Bu bakımdan iyiliğimiz için söyledikleri sözlerden ötürü onlara kırılmamalıyız.

Dost Acı Söyler Ne Demek? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. alttaki acı söyler :D

alttaki acı söyler :D

melekler oyun şöyle: üstteki üyenin hoşlanmadığınız yada dalga geçtiğiniz huyunu yazıcaksınız... tabiki istediğiniz tatlı atışmalarıda yapabilirsiniz:D hade bakalım söylesin biri acı gerçekleri:D
  2. Çocuklar Neden Yalan Söyler ?

Çocuklar Neden Yalan Söyler ?

çocuklar, yalan, eğitim, alışkanlık, hayal gücü, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun. Çocuklarda yalan söyleme 6 yaşından itibaren bilinçli olur. Anne babalar çocuğun neden yalan söylediğini bilirse yalanı önlemek mümkün olur… Beyazı ile karası ile biz söyleyince “gerekli” olan ama çocuğumuzdan duyduğumuzda dünyanın sonu gelmiş hissine kapıldığımızı sandığımız şey: Yalan...
  3. dost acı söyler atasözünün anlamı

dost acı söyler atasözünün anlamı

dost acı söyler atasözünün anlamı nedir? Millet dost acı söyler atasözünü sık sık kullanırız yada duyarız peki nedir bu sözün açıklaması
  4. Rüyada Dostunu Görmek Ne Demek

Rüyada Dostunu Görmek Ne Demek

Rüyada Dostunu Görmek Rüyada Dostunu Görmek Ne Demek Merhaba Sevgili Melek'ler ve rüyada dostunu görmenin tabirini merak eden tüm sevgili misafirler, bu sayfamızda rüyada dostunu görmenin ne anlama geldiğini sdizlerle paylaşıyoruz. Ahlaken mazbut, arkadaşlığı ve yardımlaşması iyi olan dost kişinin kadir ve kıymet bilirliğine; akıllı, faziletli ve işin sonunu daima hesap ederek...
  5. Cinsel ilişkide acıma acı hissetmek olur mu bu ne demektir ?

Cinsel ilişkide acıma acı hissetmek olur mu bu ne demektir ?

Arkadaşlarım ben cinsel ilişki yaşarken inanılmaz acı çekiyorum 9 aylık evliyim hala acı geçmiş değil. Tam olarak ilişyki yaşayan ve acı hissedenler bana yardımcı olabilir mi ne yapmam gerekiyor ? İlişkimde acı çekiyorum tavsiye edeceğiniz önereceğiniz bir şey var mı ?

Sayfayı Paylaş