gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Dostluk üzerine sözler atarlı en güzel burada

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

Çölde yolculuk eden iki arkadaş hakkında bir hikaye anlatılır. Yolculuğun bir aşamasında iki arkadaş tartışırlar biri ötekine bir tokat atar. Tokadı yiyenin canı çok yanar ama tek kelime etmez ve kum üzerine şu sözleri yazar:

'BUGÜN EN İYİ ARKADASIM BANA BİR TOKAT ATTI.'
    Yıkanabilecekleri bir vahaya rastlayana dek yürümeyi sürdürürler. Tokadı yiyen yıkanırken bir batağa saplanır, boğulmak üzereyken arkadaşı tarafından kurtarılır. Boğulmak üzere olan arkadaş tam kurtulduktan sonra bir kaya parçası üzerine şu sözleri kazır:

'BUGÜN EN İYİ ARKADAŞIM BENİM HAYATIMI KURTARDI.'
    Tokadı vuran ve sonra arkadaşının hayatını kurtaran kişi ona şöyle der; senin canını yaktığımda bunu kum üzerine yazdın ama şimdi kayaya kazıyorsun. NEDEN?

Öbür arkadaş ona şöyle cevap verir: 'Biri bizi incittiğinde bunu kum üzerine yazmalıyız ki bağışlama rüzgarı estiğinde onu silebilsin. Ama biri bize İYİ bir şey
    yaparsa onu kayaya kazımalı ki onu hiçbir rüzgar yok etmesin.'
    'İNCİNMELERİNİZİ KUMA YAZMAYI, GÖRDÜĞÜNÜZ İYİLİKLERİ KAYALARA KAZIMAYI ÖĞRENİN.'

Denilir ki özel birini bulmak bir dakikanızı alır, onu değerlendirmeniz bir saat içinde olur, onu sevmek için bir gün yeter ama sonra onu unutabilmek için bir ömrün geçmesi gerekir. Bu sözleri hiç unutamayınız..
    Siz Melekelr benim canlarımsınız benim dostlarım:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Mayıs 2011
  2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Konuda düzenlemeler yapılmış ve güncellenmiştir.

Dostluk üzerine sözler atarlı en güzel burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dostluk üzerine güzel sözler

dostluk üzerine güzel sözler

dostluk üzerine sözler dostluk üzerine güzel sözler özlü uzerine guzel sozler mevlana nın sözleri Bir Dostum Varki Benim, Geregi Arayan Yolda Oncusudur Yuregimin. Yurutuyo Yasamin Sirlarina Dogru Inancla, Sahibidir Butun Guzel Sozlerin. Bir Dostum Uzuntusune Herkes Sempati Duybilir, Bu Cok Kolaydir. Bir Dostun Basarisina Sempati Duyabilmek Ise Cok Saglam Bir Karakter Gerektirir. Ben...
  2. Mevlana'nın dostluk üzerine sözleri!!!

Mevlana'nın dostluk üzerine sözleri!!!

dostluk üzerine sözler mevlana dostluk sözleri sözleri mevlana mevlananın mevlananın dostlukla ilgili Sevilecek biri olmadığın zamanlarda bile Seni Sevmeli... Sarılacak biri olmadığın zamanlarda bile Sana Sarılmalı... Dayanılmaz olduğun zamanlarda bile Sana Dayanmalı... Dost dediğin; fanatik olmalı; Bütün dünya seni üzdüğünde Sana moral vermeli. Güzel haberler aldığında seninle...
  3. dostluk üzerine güzel bir yazı!

dostluk üzerine güzel bir yazı!

dostluk yazıları dostluk üzerine yazılar en güzel yazıları dostlukla ilgili deneme ile ilgili deneme İki arkadaş çölde yürüyorlardı. Yolculuk sırasında bir tartışma yaşandı ve arkadaşlardan biri ötekine tokat attı. Tokadı yiyen kişinin canı acıdı ama hiçbir şey söylemeden eğildi ve kuma şöyle yazdı: “Bugün en iyi arkadaşım bana tokat attı.” İki arkadaş bir vahaya gelene dek yürümeye devam...
  4. En güzel Dostluk Sözleri kısa

En güzel Dostluk Sözleri kısa

Dostluk Sözleri kısa Dostluk İle İlgili Sözler Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu yazımızda yine yoğun istekler üzerine en güzel dostluk üzerine söylenmiş olan sözleri paylaşıyoruz. - Eğer herkes dost sandığı kimselerin bir de kendi arkasından söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada pek az dost kalırdı. - Dostlar ırmaklar gibidir; kiminin suyu az...
  5. Aşk üzerine en güzel sözler

Aşk üzerine en güzel sözler

En güzel Aşk sözleri Aşk üzerine en güzel sözler Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda sizlere dünyanın en güzel aşk sözlerini aktarıyor ve bu güne kadar aşk üzerine söylenmiş en güzel sözleri paylaşıyoruz. Bizim de dünyamızda sabah olacak gülüm, düşmezse düşmesin yakamızdan ölüm Umuduma bin kurşun sıksa da ölüm unutma, umuduma kurşun işlemez gülüm... Kirletirken incitirken...

Sayfayı Paylaş