gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Dovğa (Azeri Çorbası )

Konu, 'Dünya Mutfakları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler tuz
    1,5 çorba kaşığı un
    1/2 demet dereotu
    1 adet yumurta
    2 çorba kaşığı pirinç
    3 su bardağı yoğurt
    6 su bardağı su
    1 bardak haşlanmış nohut
    1/2 demet nane
    1/2 demet ıspanak

Yapılışı

Yumurtayı, unu, pirinci, yoğurdu bir tencerede iyice karıştırınız ve üzerine yavaş yavaş tüm suyu ilave ediniz, (yoğurdun koyu ayran kıvamına gelmesi gerekiyor), sonra normal ateşte elinizi bırakmadan tahta kaşıkla kaynayıncaya kadar karıştırınız. Kaynadıktan sonra ateşini kısınız, tam haşlanmış nohudunuzu ve tuzunuzu ekleyiniz ve pişmeye bırakınız. Pirinci piştikten sonra ince kıyılmış yeşillikleri ilave edip bir taşım daha kaynatınız.

Not: dereotu sevmeyenler kişniş, tere veya bunlara yakın yeşillik kullanabilirler

Dovğa (Azeri Çorbası ) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. azeri doktor

azeri doktor

Doktor azeri olursa:) Tık, tık, tık... - Gelesen. - Selamlar doktor bey. - Salam. Sabahın heyır. ( Selam, iyi sabahlar). - Sabahları salam yasak mı diyosunuz? Biz nerden bulalım salamı doktor bey? Neyse zaten hasta olan kızım. Bir muayene ederseniz. - Gızım sen yahşi birine ohşayırsan. ( Kızım sen iyi birine benziyorsun). - Neee! Benim kız kimi okşuyormuş? -...
  2. Azeri Aşk Şiiri

Azeri Aşk Şiiri

Sen meni sev,men seni sevim Sen menin için yan Men seni severah yanim dutuşim Glasik eşk neyse onu yaşiyah Ya da sevme haberin olmasın Men sana sevdalanıp dolaşim Platonik eşk neyse onu yaşiyah Sevdada oturah, yiyah içah Elele olah, gan kusah Tombilik eşk neyse onu yaşiyah İstersen sevdandan kendimi kesim Saımı solumu doğriyim biçim Psikopatik eşk neyse onu yaşiyah Eyle...
  3. Azeri mahni (mani) sözleri

Azeri mahni (mani) sözleri

azeri mani azeri manileri Kardeş ülkemiz olan Azerbaycan'ın mahni yani mani sözlerini bu yazımızda paylaşıyoruz Melek'ler:) Sizi bilmem ama ben Azerice ye bayılıyorum ya :) Gas Gabagin Yerle Gedir Gas gabagin yerle gedir De görüm neylemisem Üregim güp güp edir De görüm neylemisem Bir mene bah naz eyleme Naz eyleme naz eyleme Gas gabah tökme bele De görüm neylemisem Gel mene naz etme...
  4. azer bülbül öldü mü

azer bülbül öldü mü

Arkadaşlarım azer bülbül ölmüş diyorlar doğrumu ölüm sebebi neymiş ? Yazık oldu yaa daha genç yaşında :S
  5. azer bülbül kimdir

azer bülbül kimdir

bana azer bülbül kimdir biyografisi ve hakkında kısa bilgiler verin lütfen.

Sayfayı Paylaş