gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Dövme yaptıracaklar dikkat!

Konu, 'Çöplük' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Tatilde koluna geçici dövme yaptıran 10 yaşındaki çocuğun başına bakın ne geldi?
    Tatile geldiği Marmaris'te koluna geçici kına dövme yaptıran 10 yaşındaki İngiliz çocuk enfeksiyon kaptı. Doktorlar bu yaraların kalıcı olabileceğini söylüyor..

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre Charlie W. (10), ailesiyle birlikte ülkesinde okulların tatile girmesi üzerine haziran ayında Marmaris'e tatile geldi. Tatilinin ilk haftasında koluna kınadan geçici dövme yaptıran Charlie W., İngiltere'ye dönmek üzereyken, bir başka yerde yeniden dövme yaptırmak istedi.

Ancak Charlie W.'ın, kınanın kurumasından birkaç saat sonra kolundaki dövme yeri şişmeye başladı. Aile 20 Haziran'da İngiltere'ye geri döndü ve sonraki 4 gün boyunca şişlik daha da arttı, ardından da su topladı. Annesi Pauline W. tarafından hastaneye götürülen çocuğun kolu bandajla sarıldı ve eğer düzelmezse yeniden kontrole gelmesi istendi. Ancak yaralar açılmaya ve sürekli iltihap akmaya başladı.

SANILANDAN DAHA ZARARLI

Bir ay boyunca tedavi nedeniyle derslerine devam edemeyen Charlie W., geceleri de yarası nedeniyle düzgün uyuyamadığını anlattı. Dövmenin artık pembe bir iz halinde kolunda kaldığını belirten doktorlar, aileyi, yaranın çocuğun kolunda sürekli yer edebileceği yönünde uyardı.

Pauline W. olayın ardından, kınanın sanıldığından daha fazla zararı olabileceğini öğrendiklerini söyledi. Öfkeli anne, "Diğer çocukların da benim oğlumun yaşadıklarını yaşamasını istemiyorum. Lütfen kınadan yapılan geçici dövme konusunda gereken uyarılar yapılsın" dedi.

internethaber.com

Dövme yaptıracaklar dikkat! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

İnsan sağlığına zararı olmayan güvenilir ve etkili lazer epilasyon sisteminin Alexandrite lazer olduğu FDA tarafından bilimsel olarak belgelenmiştir ve en iyi cihazı seçmeniz çok önemli bir husustur. Fakat, lazer epilasyon için en iyi cihaz da kullanılsa, bu cihazın kullanılış tekniği ve uygulamanın yapıldığı kuruluşun lazer epilasyon uygulama protokolleri elde edeceğiniz sonucu...
  2. kürtaj yaptıracak olanların dikkatine kürtajla gelen tehlikeler

kürtaj yaptıracak olanların dikkatine kürtajla gelen tehlikeler

kürtajın tehlikeleri kürtaj sonrası adet ne zaman görülür kürtajdan sonra ne zaman adet görülür kürtaj tehlikeleri sonrası azalması Kürtajla gelen riskler Perforasyon (rahim delinmesi ): Gebe rahmi yumuşak olduğu için dikkatsizce yapılan sert bir hareketle delinebilir.Risk gebelik yaşı büyüdükçe artmakla beraber vakum küretajlarda plastik kanüller kullanıldığından nadir görülür.Çoğu kere...
  3. Demet akalın bu sefer görünmeyen yere dövme yaptıracakmış

Demet akalın bu sefer görünmeyen yere dövme yaptıracakmış

demet akalın dövmesi demet akalın dövme dövmeleri akalının dövmesi akalının dövmeleri EMİR TAMER’LE BİR AYDIR AŞK YAŞAYAN DEMET AKALIN, BU KEZ YAŞADIĞI İLİŞKİ HAKKINDA FAZLA YORUM YAPMAYACAĞINI SÖYLEDİ. Akalın, 'Bu kez ilişkimi gözlerden uzak yaşamaya özen göstereceğim. İlişkimi koruyacağım. Yasak var, konuşamam, Emir büyük yerden' dedi. Akalın, bu ilişkisinde sevgilisinin adını vücuduna...
  4. tüp bebek yaptıracak olanlar dikkat!!!

tüp bebek yaptıracak olanlar dikkat!!!

kızlar az önce başka bi yerde okudum we paylaşmak istedim.biliyosunuz bende bebiş için uğraşıyorum.eğer normal yolla olmazsa tüp bebek düşünüyorduk bunu okuduktan sonra daha da iyi araştırmak gerektiğini düşünüyorum... Alıntı sazandoktor, Erkek , 35 , İstanbul 7 yıl 6 ay 9 gün önce gönderdi. Başlıksız İstanbul'un büyük, özel hastanelerinden birinde doktorum. Bunu utanarak yazıyorum....
  5. Dövme Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dövme Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

dövme yaptırırken dövme yaptırmak dövme yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler Sevgili melekler, pek çok kişi sevmese de dövme yapmak gerçekten bir sanat. Özellikle bu işin ustalarınca yapılan bazı dövmeler, şapka çıkarttıracak nitelikte gerçekten. Eğer siz de dövme yaptıracaksanız işinin ehli ve hijyen kurallarına uyulan bir yerde yaptırın. Bunun dışında dövme yaptırırken nelere dikkat...

Sayfayı Paylaş