gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

Dr Öz'den Depresyona İyi Gelen Diyet Önerileri...

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Dr Öz Diyet Önerileri Dr Öz'ün Depresyona İyi Gelen Diyet Önerileri

Meleklerim Dr Öz yine iş başında..:) Depresyona karşı iyi gelen besinler diyet menüleri hepsi Dr Öz den gelen tavsiyelerle sizlerle paylaşıyorum...Beslenme alışkanlığınızı ve bütün olumsuz şeylerden kurtulmaya hazır olun...İşte sizler için en özel öneriler...

Bu Diyet Depresyona İyi Geliyor!

Dr. Mehmet Öz, beslenme ve yaşam tarzı ile depresyon arasındaki ilişkiyi anlatıyor. İşte depresyona iyi gelen besinler.

Depresyon ile beslenme şekliniz ve yaşam tarzınız arasında sandığınızdan daha fazla ilişki vardır.

Sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak hem ruh sağlığınıza hem de beden sağlığınıza iyi gelecektir.

İşte detayları...

Depresyondaysanız egzersin yapın!

Depresyon ve beslenme arasında bir ilişki vardır. Aerobik egzersizi sadece kilo vermenize ve sağlıklı bir vücut elde etmenize yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda bakış açınızı değiştirebilir, geliştirebilir ve depresyonu tedavi etmeye yardımcı olabilir.

İşte ruh halinizi etkileyen besinler...

Taze meyve-sebzeler, ruh halinizi düzeltmeye ve genel sağlığınızı korumaya yardımcı besin maddeleri içerir.

B vitamini kompleksi (zenginleştirilmiş gevrekler ve tahıllar, balık ve muz gibi) ve omega-3 yağ asitleri (kuruyemiş ve çekirdekler, karnabahar ve somon gibi) bakımından zengin besinler de stresi azaltmaya yardımcı olur ve beyin fonksiyonlarını destekler.

Ayrıca, C ve E Vitamini gibi antioksidanlar, beyni hedefleyen serbest radikallerin zararlarını azaltmaya yardımcı olur.

Portakal ve yabanmersini gibi meyveler ile brokoli ve ıspanak gibi sebzeler antioksidan içerir.

Akdeniz diyeti yapın!

İspanya'da tamamlanan yeni bir çalışma, beslenme ve depresyon arasındaki bağlantıyı inceledi. Araştırmacılar yaklaşık 10.000 katılımcıyla çalışarak, Akdeniz diyetinin (bu diyet meyve, kuruyemiş, sebze, tahıllı gevrekler, baklagiller ve balık bakımından zengindir) ruh halini iyileştirmeye ve depresyonu önlemeye yardımcı olan gerekli vitamin ve mineral alımını sağladığını gösterdi.

Dr Öz'den Depresyona İyi Gelen Diyet Önerileri... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dr. Mehmet Öz'den zayıflayacaklara öneriler

Dr. Mehmet Öz'den zayıflayacaklara öneriler

Sabahları TV'deki programlarındada bu tavsiyeleri söylemeyi ihmal etmiyor sayın ÖZ. Bende burdan paylaşmak istedim arkadaşlar... *Beyazlardan uzak durun: Beyaz ekmek, makarna, beyaz pirinç ve şeker kesilmeli. Bunlara ilaveten şeker, basit karbonhidratlar, yüksek früktozlu mısır şurubu, trans yağlar, doymuş yağlar, tam buğday olmayan ya da beyazlaştırılmış un, buzdolabınızdan ve mutfak...
  2. Astım diyeti astıma iyi gelen yiyecekler

Astım diyeti astıma iyi gelen yiyecekler

astım diyeti astım hastaları ne yemeli astım hastaları ne yememeli Astım hastaları ne yemeli ya da ne yememeli, astıma iyi gelen yiyecekler hangileri diye merak mı ediyor sunuz? O halde bu yazımızda astım diyeti önerilerimize göz atın Melek'lerim. Astım hastalarının astımatik reaksiyonları eğer gıda alerjilerine bağlı değilse yeme konusunda bir kısıtlama söz konusu değildir. Ancak...
  3. Boyun Ağrılarına İyi Gelen Öneriler

Boyun Ağrılarına İyi Gelen Öneriler

boyun ağrısı nedenleri, boyun ağrısı nasıl geçer, boyun ağrısı için egzersiz Kadın ve erkeklerin ortak sağlık sorunlarından biri olan boyun ağrıları, bazen dayanılmaz bir hale dönüşür. Yoğun iş temposu, stresli bir yaşam, uzun süre bilgisayar başında oturmak gibi etkenler boyun ağrısına yol açar. Uzmanlar boyun ağrısı yaşayanlar için etkili ve pratik bir takım egzersiz önerileri ile bu...
  4. Strese Depresyona İyi Gelen Besinler

Strese Depresyona İyi Gelen Besinler

strese doğal çözüm, strese iyi gelen besinler, strese iyi gelen yiyecekler Stres ve depresyon için kullanılan antidepresan ilaçlar kişilerin uzun süre kullanımı sonucu bağımlılık yapabilir. İlaçlara bağlı kalmadan stresini doğal yollardan çözmek istiyorsanız öncelikle beslenme düzeninizi değiştirmeniz gerekiyor. Beslenme düzeninizi değiştirdiğiniz de kendinizin ruhsal olarak da ne kadar...
  5. Depresyona iyi gelen şifalı bitkiler

Depresyona iyi gelen şifalı bitkiler

Alternatif Tıp Uzmanlarının, depresyon tedavisi için önerdiği bitkileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Öncelikle belirtelim ki ileri seviye depresyon hastalıkları için öncelikle bir hekime başvurulmasında fayda var. Hastalığınız ileri derece değilse, ancak hafif depresyon ve stres durumlarında ise bazı bitkiler sizi rahatlatabilir. İşte; Depresyon için Uzmanlardan Bitkisel Çözüm Önerileri :...

Sayfayı Paylaş