gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

DTP'den Erdoğan'a yeni tehdit

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Başbakan Erdoğan'dan Van'a gitmemesini isteyen DTP'liler, gezinin "provokasyon" olduğunu savundu. DTP Van İl Teşkilatı, Van mitingine katılacak olan Başbakan Erdoğan'ın şehre gelmemesi gerektiğini savunarak, bu gezinin provokasyon amaçlı olduğunu ileri sürdü
    DTP Van İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın açıklamasına DTP Van Milletvekilleri Fatma Kurtulan ve Özdal Üçer de katıldı.

DTP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Hüseyin Cengiz, yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın Van gezisinin provokasyon amaçlı olduğunu iddia etti.

Cengiz, kışkırtma içerikli açıklamasında şunları söyledi: "Politikası imha, inkar, kan dökme ve insanları katletme olan bir başbakanın gelip Vanlılara söyleyeceği bir şey olur mu? Ben sizi inkar etmedim, katletmedim, işkence yapmadım, bu benim politikam değil diyebilecek mi? Cumhuriyet tarihi boyunca Kürt kardeşlerimize uygulanan inkar ve imha politikasından dolayı özür diliyorum diyebilecek mi? Biz biliyoruz ki söylemeyecek. Söylemeyecekse Van'da da işi olmamalıdır. Van'a da gelmemelidir. Bundan dolayı protesto ediyoruz."

Başbakan Erdoğan'ın 1 Kasım 2008 günü gerçekleştirdiği Van ziyareti esnasında çok sayıda işyerinin camları kırılmış, 5 araç ateşe verilmişti.

Çıkan olaylarda çok sayıda kişi de yaralanmıştı.

DTP'den Erdoğan'a yeni tehdit konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Obezite yeni nesli tehdit ediyor

Obezite yeni nesli tehdit ediyor

Obezite yani şişmanlık sadece oburluktan ya da irade eksikliğiyle açıklanamayacak, çevre koşullarına ve genetik nedenlere de bağlı olan kronik bir hastalık. 10. Uluslararası Obezite Konferansına katılan bilimadamları dünyadaki obezite hastalarının sayısının dramatik bir artışla 1,5 milyara ulaştığına ve özellikle çocuklarda obezite riskinin her geçen gün arttığına dikkat çekiyor. Öyle ki,...
  2. DTP'den Tehdit!!!

DTP'den Tehdit!!!

DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, DTP'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının planlandığını öne sürerek, "Meclis'ten kovulursak, halkımızın yanına oturur en büyük sivil eylemlerimizi yaparız. Arkamızda Cudi var" dedi. Bayram dolayısıyla seçim bölgeleri olan Şırnak'a giden milletvekilleri Kaplan ve Sevahir Bayındır, Habur Sınır Kapısı'nda halkla bayramlaştıktan sonra...
  3. DTP'den haddini aşan pankart

DTP'den haddini aşan pankart

Emine Ayna miting için Şanlıurfa'daydı. Terör örgütü lehine atılan sloganlara artık alışılmıştı. Ama bu kez bir pankart da açıldı. DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna ve DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, önceki gün Şanlıurfa’nın Birecik, Halfeti ve Suruç ilçelerini ziyaret...
  4. DTP'den Savcı Öz'e suçlama

DTP'den Savcı Öz'e suçlama

DTP Grupbaşkanvekili Selahattin Demirtaş, Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ü suçladı. Seçim çalışmaları için Diyarbakır'da bulunan DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, dün açıklanan ikinci Ergenekon iddianamesi ve iddianamede soruşturma ile ilgisi bulunmadığı halde ünlü televizyoncu Uğur Dündar'ın adının geçmesi ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. DTP Grup Başkan Vekili...
  5. kalp tehditi=yeme alışkanlığı

kalp tehditi=yeme alışkanlığı

Yemek alışkanlığı kalbi tehdit ediyor Türk Kardiyoloji Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ömer Kozan, “Annelerimizden, büyük annelerimizden kalma yemek alışkanlığı keşke devam etseydi; o yemek alışkanlığı çok sağlıklıklıydı” dedi. Türk Kardiyoloji Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ömer Kozan, Türk toplumunda kalp hastalığının yaygın olduğunu ve genç yaşta görüldüğünü ifade ederek, her...

Sayfayı Paylaş