gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

DTP'li Ayna ne yapmak istiyor?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

DTP Genel Başkan Yardımcısı Ayna, Kürt sorununun, Öcalan muhatap alınarak çözülebileceğini ileri sürdü. Emine Ayna, Kürtçe televizyonun, dağa çıkan Kürt gençlerin mücadelesi sonucunda olduğunu öne sürdü.
    Partisinin il örgütü tarafından Mersin Metropol Miting alanında düzenlediği Nevruz şenliğine katılan Ayna, terörist başı Abdullah Öcalan'ı Güney Afrika'nın zenci lideri Mandela'ya benzetti.

ABD'nin, İsrail, İngiltere ve Türkiye Cumhuriyeti ile beraber Irak'taki Kürt liderleri de ikna etmeye çalışarak Kürtlerin taleplerini ve özgürlük mücadelesinin tasfiye etmeye çalışıldığını iddia eden Ayna, "Şunu asla kimse unutmamalı. Bugün eğer Kürtçe televizyon kanalından söz edilebiliyorsa, Kürtlere şarkınızı, türkünüzü söyleyin denebiliyorsa, Kürt özgürlük hareketinin dağa çıkan gençlerinin verdiği mücadele sonucundadır." dedi.

Ayna, Kürtlerin ulusal kimliğinin inkar edildiği görüşünü savunarak, Türkiye'nin kurulmasında Türkler kadar Kürtlerin de hakkı olduğunu söyledi.

Kürt halkının, yaşadığı imha ve inkara baş kaldırdığını ifade eden Ayna, "1980 darbesinde Kürt halkının kimliğini betonların altına gömmek isteyenlere karşı Kürt halkı çareyi dağa çıkmakta bulmuştur." diye konuştu.

DTP'li Ayna ne yapmak istiyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Artık masal filmleri yapmak istiyorum"

Artık masal filmleri yapmak istiyorum"

Artık masal filmleri yapmak istiyorum" "Cumhurbaşkanı Öteki Türkiye'de" filminin Ankara galası yapıldı. Kızılay Büyülüfener Sineması'ndaki galaya, filmde de rol alan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yanı sıra CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, Yapımcı Sinan Çetin ile Başkentin siyaset ve...
  2. Kariyer yapmak istiyorsanız..

Kariyer yapmak istiyorsanız..

İş arkadaşlarınızla bu 13 konuda kesinlikle konuşmayın.. Uzmanlar, mesleki kariyerinde yükselmek isteyenler için kesinlikle iş arkadaşlarınızla konuşmamanız gereken 13 konuyu sıraladı: MSN internet sitesi dünyanın en ünlü kariyer uzmanlarına ve insan kaynakları uzmanlarına iş yerinde başarıya giden yolu sordu. Uzmanlar, mesleki kariyerinde yükselmek isteyenler için kesinlikle...
  3. Meditasyon Yapmak İstiyorsanız

Meditasyon Yapmak İstiyorsanız

meditasyon yapmak meditasyon yapmak istiyorum merkezleri online ücretsiz İlk önce size, şimdi bilgisayarınızın ekrarınından yada merkezlerimizden birindeki ücretsiz SY derslerine katılarak yapabileceğiniz aydınlanma meditasyonunu denemenizi tavsiye ediyoruz. Aydınlanma, Sakrım kemiğinde uyuyan içsel ruhsal enerji olan Kundalini'nin uyanışı demektir. Kundalini, altıncı enerji merkezi-Agnya...
  4. Hayatınızda Değişiklikmi Yapmak İstiyorsunuz

Hayatınızda Değişiklikmi Yapmak İstiyorsunuz

Kendinizi geliştirmek ve çevre edinmek mi istiyorsunuz. Amerikalı İnsan Kaynakları uzmanı Gabrielle Parkinson’un hazırladığı bu 10 strateji size yardımcı olabilir… 1. İşe kendinizle başlayın. Kendinize ve hayatınıza objektif olarak bakın. Kariyerinizde ilerlemek istediğiniz yola doğru ilerliyor musunuz? Hayatınız yolunda gidiyor mu? Kişisel ve kariyerinizle ilgili gelişiminize devam...
  5. nişanlımla dini nikah yapmak istiyorum

nişanlımla dini nikah yapmak istiyorum

merhaba melekler ben nişanlıyım ama nişanlımla ben dini yönden çok dikkatliyiz haramı biliyoruz acaba nişanlıyken dini nikah kıymamızın bir sakncası varmıdır elinizde bu konuyla ilgili bilgi varsa paylaşın lutfen teşekkürlerr

Sayfayı Paylaş