gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

DTP'li Vekilin PKK'lı Kocası!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

emrullah dursun pazarcıklı teröristler DTP'li Kurtulan'ın PKK'lı eşi afişle aranıyor

(DHA)

PKK'nın kaçırdığı 8 askeri, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın afişinin bulunduğu masada teröristlerle tutanak imzalayıp teslim alan heyette yer alan DTP Van Milletvekili Fatma Kurtulan'ın eşi Salman Kurtulan, güvenlik güçlerinde fotoğrafının bastırıldığı afişlerle aranıyor.
    Halen Adana 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde 9 yıldır bölücü örgütün dağ kadrosunda bulunduğu, 3 askerin şehit edilmesi 1 kişinin öldürülmesi olaylarına adı karıştığı için ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle gıyabında yargılanan ‘Piro’ kod adlı Salman Kurtulan’ın 1997-99 yılları arasında Hatay’ın Amanos Dağları’nda terör örgütü PKK adına eylemlerde bulunduğu belirtildi.

ÇATIŞMADA KURTULMUŞ
    Milletvekili eşi PKK’lı Kurtulan’ın 1999’da güvenlik güçlerinin Erzin İlçesi kırsalında sürdürdüğü arama tarama çalışması sırasında sıcak temas sağladığı teröristlere yönelik gerçekleştirdiği, 8 PKK’lının öldürüldüğü operasyonda, 19 terörist ile birlikte sağ kurtulduğu kaydedildi.
    Salman Kurtulan ve yanındaki teröristlerin, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın Suriye’yi terk etmesiyle birlikte Amanos Dağları'ndan ayrılıp, Kuzey Irak’a geçtiği de ifade edildi. Kurtulan’ın halen Kuzey Irak’ta olduğu sanılıyor.

AÇ GEZEN TERÖRİSTLER ŞEHRE İNER
    Erzin İlçesi kırsalında 8 teröristin öldüğü operasyondan sonra kaçan teröristlerin yakalanması için başlatılan çalışmada, kimlikleri satnananlar arasında Salman Kurtulan da yer aldı.
    Bu olaydan sonra Emniyet Müdürlülüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından aranan teröristler için fotoğraflarının da bulunduğu afiş bastırıldı.
    Her tarafa dağıtılan ‘Aranan PKK’lı teröristler’ başlıklı afişte, ‘Lütfen yukarıdaki fotoğrafları dikkatlice inceleyiniz. Dağlarımızda aç gezen bu teröristlerin yiyecek bulabilmek için şehirlere inebileceklerini unutmayınız’ ifadesi dikkat çekti.

Afişte arananların listesi
    HATAY Emniyet Müdürlüğü’nün teröristlerin yakalanması için bastırılan afişte yer alan 20 terörist şunlar:
    * ‘Piro’ kod adlı Kahramanmaraş-Pazarcık doğumlu Salman Kurtulan (45)
    * ‘Sarı İbrahim’ kod adlı Batman doğumlu Ramazan Toptaş (45 )
    * ‘Serhat’ kod adlı Muş-Varto doğumlu Emrullah Dursun (38)
    * ‘Yusuf’ kod adlı İbrahim oğlu Hatay-Samandağ doğumlu Selim Gönenç (32)
    * ‘Koçer’ kod adlı Diyarbakır-Bismil doğumlu Ferzande Çiçek (33)
    * ‘Hepat’ kod adlı Emin oğlu Siirt-Eruh doğumlu M. Zeki Turan (34)
    * ‘Nurhak’ kod adlı Mahmut oğlu Suriyeli Mustafa Hamo (33)
    * ‘Eşref’ kod adlı Kasım oğlu Siirt-Pervari doğumlu Rasim Kayra * ‘Dilşer’ kod adlı Abdullah oğlu Siirt-Eruh doğumlu Hüseyin Acar (32)
    * ‘Rizgar’ kod adlı Mahmut oğlu Malatya doğumlu Mustafa Doğan (49)
    * ‘Reşit’ kod adlı Mehmet Cad Gürhan * ‘Sırhat’ kod adlı Elazığ-Palu doğumlu İsmail (soyadı bilinmiyor)
    * ‘Cahit’ kod adlı Suriyeli Vahit (soyadı bilinmiyor)
    * ‘Hırdır’ kod adlı Şanlıurfa-Suruç doğumlu terörist * ‘Brüks’ * ‘’Halil’ (adı ve soyadı bilinmiyor)
    * ‘Duvar’ (adı ve soyadı bilinmiyor)
    * Kahramanmaraşlı ‘Botan’ kod adlı terörist (adı ve soyadı bilinmiyor)
    * Tuncelili ‘Mervan’ kod adlı terörist (adı ve soyadı bilinmiyor)
    * Diyarbakır-Bismil doğumlu ‘Karker’ kod adlı terörist (adı ve soyadı bilinmiyor)

2. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    İŞte EvlİlİĞİn Belgesİ
    İşte Evliliğin Belgesi - Hürriyet

PKK'nın geçen ay Hakkari’nin Dağlıca kesiminde askeri birliğe saldırarak 12 askeri şehit ettiği, 16 askeri yaraladığı saldırıda kaçırdığı 8 askerin tesliminde teröristlerle tutanak imzalayan heyette yer alan DTP Van Milletvekili Fatma Kurtulan’ın, PKK'lı eşi Salman Kurtulan'la resmen evli oldukları ortaya çıktı.

Fatma Kurtulan'ın ayrıldıklarını ve nerede olduğunu bilemediğini söylediği, gıyabi tutuklama kararıyla aranan PKK’lı eşi ‘Piro’ kod adlı 45 yaşındaki Salman Kurtulan’ın nüfus kaydına ulaşıldı. Aynı zamanda amca çocukları olan DTP’li Fatma Kurtulan ve PKK’lı Salman Kurtulan, nüfus kayıtlarına göre henüz boşanmamış. Mersin’in merkeze bağlı Menteş Mahallesi 109 cilt, 215 hane numarasıyla kayıtlı olan Kurtulan çifti 21 Ocak 1992’de evlenmiş.

20 Aralık 1962 doğumlu PKK’lı Salman Kurtulan aile reisi olarak kayıtlarda yer alırken, 1 Mart 1964 doğumlu DTP Milletvekili Fatma Kurtulan için aile reisine yakınlık derecesi bölümünde ‘Eşi’ ibaresi yer alıyor.

Medeni hali bölümünde her ikisi de ‘Evli’, ‘Olaylar ve Tarihler’ bölümünde ise her ikisi için ‘Sağ’ kaydı bulunan Fatma ve Salman Kurtulan çiftinin, 21 Ocak 1992’de evlendikleri belirtiliyor.

AFİŞLE ARANIYOR

DTP Van Milletvekili Fatma Kurtulan’ın 1998’den bu yana görüşmediğini ileri sürdüğü 45 yaşındaki eşi Salman Kurtulan’ın fotoğrafı, aranan 20 PKK’lı afişlerinde yer alıyor.

Halen Adana 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde 9 yıldır bölücü örgütün dağ kadrosunda bulunduğu, 3 askerin şehit edilmesi 1 kişinin öldürülmesi olaylarına adı karıştığı için ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle gıyabında yargılanan ‘Piro’ kod adlı Salman Kurtulan’ın 1997-99 yılları arasında Hatay’ın Amanos Dağları’nda terör örgütü PKK adına eylemlerde bulunduğu belirtiliyor.

PKK’lı Salman Kurtulan, 1999’da güvenlik güçlerinin Hatay’ın Erzin İlçesi kırsalında sürdürdüğü arama tarama çalışması sırasında sıcak temas sağladığı teröristlere yönelik gerçekleştirdiği, 8 PKK’lının öldürüldüğü operasyonda, 19 terörist ile birlikte sağ kurtuldu. Salman Kurtulan ve yanındaki teröristlerin, terörist başı Abdullah Öcalan’ın Suriye’yi terk etmesiyle birlikte Amanos Dağları'ndan ayrılıp, Kuzey Irak’a geçtiği de istihbarat birimlerince biliniyor

3. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: DTP'li Vekilin PKK'lı Kocası!

Piro Salman nikahın 4. günü dağdaymış

DTP Milletvekili Fatma Kurtulan’ın boşandığı ve kendisinden yıllardır haber alamadığı iddia edilen kocası Salman Kurtulan, 20 Aralık 1962 Kahramanmaraş Pazarcık’a bağlı Salmanıpak Köyü’nde doğdu. 7 kardeş. Babası Musa Kurtulan, köyün adını aldığı Salmanıpak Türbesi’nin bekçisiydi, oğluna da türbenin adını verdi. Dedeleri, 1900’lerde Malatya Arguvan’dan geldi. Yoksul bekçi Musa, Salman’ı Pazarcık Lisesi’ne gönderdiğinde onun PKK’lı olacağından habersizdi. Ta ki 1981’de Kahramanmaraş’ta yakalanıp ’Devletin Anayasal düzenini bozma’ suçundan Adana Cezaevi’nde 6 ay yatıncaya kadar. Salman tahliye olduktan sonra eylemleri hakkında bilinen sadece 1 Ocak 1999’da Hatay Dörtyol’daki ’Terör amaçlı örgüte üyelik" suçundan, Adana 1 No’lu DGM’nin çıkardığı gıyabi tutuklama kararı var. Salman’ın örgütteki kod adı ’Piro’. Salman’ın 2 erkek kardeşi Berlin’de, 1’i köyde, diğeri de Kahramanmaraş’ın Narlı İlçesi’nde yaşıyor. Annesi ve 3 kardeşi ise Mersin’deki Menteş Mahallesi’nde oturuyor.

NİKÁHIN ARDINDAN Salman ile Fatma Kurtulan, amca çocukları. Fatma da Pazarcık Lisesi mezunu. Salman’dan 2 yaş küçük. 1992’de evlendiler. Yakından tanıyanlar, Salman’ın nikáhtan 4 gün sonra dağa çıktığını, gıyabi tutuklama kararından sonra Almanya’ya gittiğini söylüyorlar. Salman’ın ablası Zeynep’in oğlu Musa Kurtulan da PKK’lıydı ve 1997’de çatışmada öldü. Salman, Avrupa’daki PKK ile Kuzey Irak’taki PKK arasında koordinatör görevine getirildi. Fatma Kurtulan, Almanya’dan sık sık Salmanıpak ve Mersin’deki akrabalarını ziyarete geldi.

KESİNLİKLE EVLİLER Fatma ve Salman’ın akrabaları, boşandıkları iddialarına itiraz ediyor. Kesin bir dille evli olduklarını söylüyorlar. Piro Salman’ın Kuzey Irak’ta PKK’nın ’Maliye Bakanı’ olduğunu iddia ediyorlar. "O artık PKK’da çok önemli bir adam oldu. Fatma da milletvekili seçilinceye kadar Kuzey Irak’taki kocasını ziyarete giderdi" diyorlar

4. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Kurtulan’ın eşinden yıllardır haber yokmuş

DTP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, eşinin dağdaki teröristlerle birlikte olduğu iddialarına sessiz kalırken, DTP milletvekilleri tepki gösterdiler.

Kurtulan’ın eşinden boşandığını ve yıllardır kendisinden haber almadığını belirten DTP’liler, nerede olduğunu da bilmediğini belirttiler. Ancak TBMM albümünde Kurtulan ’Evli’ olarak görülüyor. Kurtulan, eşiyle ilgili sorularla karşılaşmamak için dün grup toplantı salonuna milletvekili arkadaşlarının ablukası altında girdi. Kurtulan eşiyle ilgili iddialara yönelik hiçbir soruyu yanıtlamadı. Bir gazetecinin, "Eşiniz şu anda dağda mı?" sorusuna sinirlenen Hakkári Milletvekili Hamit Geylani, "İnsanların özel konumlarıyla ilgili soru sorma hakkınız yok. Bu yanlıştır, etik değildir" diye tepki gösterdi. Diyarbakır Milletvekili Gülten Kışanak ise "Bu tarz doğru değil" dedi.

5. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    "Eşiniz dağda mı?" sorusuna tepki gösterdi

DTP Grup Başkanvekili ve Van Milletvekili Fatma Kurtulan'ın, eşinin PKK üyesi olduğu ve Kuzey Irak'ta bulunduğu yolundaki haberlere DTP'li milletvekilleri tepki gösterdi.

DTP'li Kurtulan, eşiyle ilgili sorularla karşılaşmamak için grup toplantı salonuna milletvekili arkadaşlarının ablukası altında girdi. Eşiyle ilgili iddialara yönelik soruları yanıtlamayan Kurtalan, sessiz kalmaya tercih etti.

KİMSENİN YAPAMADIĞINI YAPTILAR

Bu arada, DTP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal gazetecilerin soruları üzerine, 8 erin serbest bırakılmasına ilişkin düşüncelerini açıkladı. Birdal, “Kimsenin yapamadığını arkadaşlar yapmıştır. İnsani boyutuyla yapılmıştır. En iyi Kürt ölü Kürttür diye bir laf vardır. Şimdi en iyi asker ölü asker mi demek lazım” dedi.

'TBMM KAYITLARINDA 'EVLİ' GÖRÜNÜYOR'

DTP Grup Başkanvekili ve Van Milletvekili Fatma Kurtulan, eşinin terör örgütü saflarında olduğu iddialarıyla ilgili konuşmazken, DTP'liler Kurtulan'ın eşinden boşandığını ve yıllardır kendisinden haber almadığını ve nerede olduğunu da bilmediğini belirttiler.
    Buna karşılık, milletvekillerinin seçilmelerinden sonra Meclis'te doldurdukları formlara dayanarak hazırlanan TBMM Albümünde Kurtulan'ın medeni durumu, “evli” olarak gösterildi. Meclis kayıtlarında Kurtulan ile ilgili şu bilgi yeraldı:
    “Fatma Kurtulan, 1 Mart 1964'de Kahramanmaraş'ta doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Besey'dir. Pazarcık Lisesi'ni bitirdi. Küçükdikili Belediyesi'nde Sosyal Proje Organizatörü olarak görev yaptı. Kurtulan, evlidir."

ANKA

6. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

DTP Van Milletvekili Fatma Kurtulan, eşi Salman Kurtulan’ın PKK terör örgütü üyesi olduğu iddialarıyla ilgili yayınları eleştirerek, “Irkçı, şovenist kesimlere hedef olarak gösterilmekteyim" dedi.

DTP’li Kurtulan yaptığı yazılı açıklamada, basın organlarında yer alan eşiyle ilgili haberleri kişilik haklarına yapılan bir saldırı olarak değerlendirdi ve “Irkçı, şovenist kesimlere hedef olarak gösterilmekteyim" dedi. Salman Kurtulan ile yaklaşık 13 yıldır ayrı yaşadıklarını ancak resmi olarak evliliklerinin devam ettiğini kaydeden Fatma Kurtulan, şunları belirtti:

“Çağdaş düşünce yapısı, özel yaşamda birliktelikleri olan bireylerin, ayrı ayrı tercihlerde bulunmalarını olağan karşılamayı gerektirir. Herkes gibi ben de, hele hele bir kadın olarak kendimden sorumluyum ve yaptıklarımla anılmayı tercih etmekteyim. Kaldı ki bu özgünlüğümün, çözümlenmeyen Kürt sorunun yarattığı bir sonuç olarak ele alınması gerektiğini düşünüyorum. Bu bir toplumsal gerçekliktir. Üstelik başka partilerin milletvekilleri arasında da bu toplumsal gerçekle yaşayan milletvekilleri olabilir.

Sonuç olarak kişilik haklarıma bir saldırı olarak değerlendirdiğim kimi basın organlarının bu yaklaşımlarını gözden geçirmleri beklentisi içerisinde olduğumu, aksi taktirde karşılaşacağım ırkçı şovekist tepkilerin sorumluluğunun kendilerinde olacağını kamuoyumuzla paylaşmak isterim.

Milliyet

7. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    DİKKATLİ OKUYUN

YAKINLARI DAĞA ÇIKAN TEK KİŞİ BEN DEĞİLİM

"Bir bakanın kuzeni de PKK'lıydı, çatışmalarda ölmüş. Toplumsal bir gerçeklik bu. Ben Kürt sorununun bir sonucuyum. Operasyonlarda nefesimi tutuyorum... Bu sözler, DTP'li Fatma Kurtulan'a ait..

DTP Van Milletvekili Fatma Kurtulan, seçildikten sonra ilk olarak eşi Salman Kurtulan'ın PKK sağlarına katılmış olmasıyla gündeme geldi. Daha sonra PKK kamplarında çekilen bir fotoğrafın Kurtulan'a ait olduğu ileri sürüldü. İzmir'de sorgulanan bir itirafçının ifadelerine dayanarak da PKK kamplarında eğitim gördüğü iddia edildi. Aynı zamanda DTP Grup Başkanvekili olan Fatma Kurtulan, son dönemde PKK'nın kaçırdığı sekiz askeri teslim almaya giden ekipte yer almasıyla tartışma yarattı.

Fatma Kurtulan, 'Yaşıyor olması benim için çok önemli' dediği eşi Salman Kurtulan'la ilişkilerini, yakınları PKK'ya katılan diğer siyasileri ve Abdullah Öcalan'a bakışını Radikal'e anlattı.

Bakan yeğeni

Yakını dağda olan sadece ben değilim. Bir önceki kabinede bakan olan ve halen bakan olan AKP'nin etkili isimlerinden bir siyasetçinin amcasının oğlu da PKK içinde. Ancak Bakan'ın yeğeni çatışmalarda yaşamını yitirmiş. Aynı şekilde bir başka AKP milletvekilinin kardeşi var. O da yaşamını yitirmiş. Bu insanları ihbar etmek için söylemiyorum. Demek istediğim toplumsal bir gerçekliktir. O toplumun insanlarıyız ve böylesi bir durumla iç içeyiz. Başka vekillerin kuzenleri var.

Eşim ölse duyardım

Her operasyonda, her çatışmada televizyon karşısında, listeler açıklanırken acaba benim de soyadım okunacak mı diye nefesimi tutuyorum. Ateş düştüğü yeri yakar... Her operasyonda, her çatışmada televizyon karşısında 'Acaba o da var mı?' diyerek nefesini tutarak seyretme durumunu, ancak bunu yaşayanlar bilir. Sonuçta operasyonlar karşısında ben de kaygı duyuyorum. Acaba yaşıyor mu? diye bir endişeye kapılıyorum. Yani umut ediyorum, diliyorum, inşallah bir şey olmaz. Yaşadığını biliyorum. İsimler veriliyor. Roj TV'de kimi gazetelerde yaşamlarını yitirenlerin kimlikleri açıklanıyor. Dolayısıyla içinde yer almadığını biliyorum. Olsa duyarım...

Fotoğraf hedef yaptı

PKK'lı birinin fotoğrafının benim fotoğrafım diye yayımlanmasıyla hedef gösterildim. O fotoğrafı görünce o an düğmeye basıldığını düşündüm. Kurban olarak değişik zamanlarda birilerimiz seçiliriz. Dönemin kurbanının ben olduğunu düşündüm. O fotoğraftaki ben değilim zaten. 15 gün çok kötü işlendi, ana haberlerde yer aldı. Milliyetçi kesimlere hedef gösterildim. Sokakta hemen tanınan biri oldum. Mesela sinemaya gitmek, yürümek alışverişe gitmek biraz dolmuşa binebilmek bunların hepsi kısıtlandı. Bana yönelik kampanya tepki topladı. Van mitingine gittiğimde insanların büyük bir öfke içinde olduğunu gördüm. 7'den 70'e herkes çocuklar bile 'Biz senin yanındayız abla' diyorlar.

Taban PKK'lı

Meclis'i sorunların çözüm yeri olarak görüyoruz. PKK'nın oluşturduğu bir kitle üzerine siyaset yapıyoruz. Böyle bir tabanımız var. Dolayısıyla da bizim siyasetimiz de onların hassasiyetlerine göre olmak durumundadır. İşte '75 Kürt milletvekilimiz var' deniliyor. Biz onlar gibi davranamayız. Onların da bir çok yakını PKK'da. Yakınlarını yitirenler de var. Biz farklıyız. PKK'nın yarattığı sonuçlar üzerinde var olduğumuz gerçek ama farklıyız. PKK'dan farklıyız. PKK şiddeti benimseyen silahlı bir örgüt, biz demokrasi siyaset yolunu benimsemiş bir yapılanmayız.

Öcalan'ı önemsiyoruz

İstikrar ve barışın tesis edilmesi için Öcalan'ın konumunun önemli olduğunu söylüyoruz. PKK üzerinde de hâlâ varlığı çok önemli bir yerde, PKK'nın lideri, söyledikleri PKK için çok önemli. Dolayısıyla Öcalan'ın toplum üzerindeki etkisi, PKK üzerindeki etkisi itibari ile önemsiyoruz.

Milliyet (Radikal'den alıntı)

Bu kadar açık ve aleni bir konuşma karşısında söyleyebilecek birşey bulamıyorum. Yazık bu vatanın ekmeğini yiyip benim devletimden maaş alıyorsunuz. Sen benim askerime, masum çocuklarıma kurşunu sık haince; sonra operasyonlara karşı ol, operasyonda nefesini tutuyormuş. Vah vah, benim binlerce Mehmedim toprağın altında yatıyor sen ve senin gibi hainlerin yüzünden, o kadar ananın hakkını ne yapacaksınız?

Öcalan denen bebek katilini önemsiyormuş... Ya bu ülkede savcılar var, adamlar alenen itiraf ediyor buyurun siz bakın...

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Silahlı Kuvvetleri döktüğünüz her kanın, aldığınız her hain nefesin hesabını tek tek soracaktır, Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun.

DTP'li Vekilin PKK'lı Kocası! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. DTP'li Belediye Başkan vekili tutuklandı

DTP'li Belediye Başkan vekili tutuklandı

Diyarbakır'ın Kayapınar alt kademe belediyesinin DTP'li Başkan Vekili Hüsniye Düzel tutuklandı. Diyarbakır'da 30 Eylülde Bağlar beldesindeki DTP binasının önünde terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan lehine düzenlenen basın açıklamasına katıldıkları iddiasıyla gözaltına alınan DTP'li Kayapınar Belediye Başkan Vekili Düzel ile DTP üyesi Mehmet Uçaş, Mehmet Çelik, Cemal Ayyıldız ve Adem Alçin...
  2. Vekil

Vekil

Bakınız; Vekalet.Rüyada bir is için bir kisiyi vekil ettiginizi görmek, dünya islerinin yolunda gittigine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada vekil görmek, günah kazanan birisine isarettir.
  3. millet vekilleri

millet vekilleri

5 partinin temsil edildiği bir ülkenin parlamentosunda toplam milletvekili sayısı 200 olup güvenoyu için en az 101 milletvekili gerekmektedir. Bu parlamentoda; - Hiçbir iki partinin oluşturacağı koalisyon güvenoyu sayısına ulaşamamaktadır. - Herhangi 3 partinin oluşturacağı bütün koalisyonlar güvenoyu alabilmektedir. En az milletvekili olan partiyle, en çok milletvekili olan parti...
  4. DTP'lilerin 'Sayın Öcalan' ısrarı

DTP'lilerin 'Sayın Öcalan' ısrarı

DTP'lilerin 'Sayın Öcalan' ısrarı Kendi kendilerini ihbar ettiler.. 9 Yıldan bu yana İmralı Cezaevinde bulunan PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'a "Sayın" olarak hitap edilmesine açılan soruşturmaları protesto etmek için aralarında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'inde bulunduğu 321 DTP'li Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına yazılı dilekçe vererek...
  5. DTP'li Ayna'dan şok itiraf

DTP'li Ayna'dan şok itiraf

DTP Genel Başkan yardımcısı Emine Ayna, kendilerinin terörist olarak görülmesini onur olarak nitelendirdi. Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna, 29 Marttaki yerel seçimler için uzun süredir yolda olduklarını belirterek, ''Üç koldan Türkiye'yi geziyoruz'' dedi. Ayna, partisinin Adıyaman'da düzenlediği mitingde yaptığı yaptığı konuşmada, seçim çalışmaları...

Sayfayı Paylaş