gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

DTP'lilerin 'Sayın Öcalan' ısrarı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

DTP'lilerin 'Sayın Öcalan' ısrarı Kendi kendilerini ihbar ettiler..
    [​IMG] 9 Yıldan bu yana İmralı Cezaevinde bulunan PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'a "Sayın" olarak hitap edilmesine açılan soruşturmaları protesto etmek için aralarında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'inde bulunduğu 321 DTP'li Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına yazılı dilekçe vererek "Sayın Abdullah Öcalan" diyorum şeklinde kendini ihbar etti.
    Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı önünde toplanan yaklaşık 500 DTP'li kendini ihbar etti. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı Adliye Sarayı çevresinde açıklaması yapan DTP'liler "Sayın Abdullah Öcalan" hitabının suç unsuru sayılmasını protesto etti. Kalabalık grup adına açıklama yapan, Tutuklu Hükümlü Aileleri Hukuk Dayanışma Dernekleri Federasyonu (TUHADFED) Genel Sekreteri Mehmet Umaç, Ortadoğu'da Kürtlerin temel hak ve özgürlük taleplerinin reddi, inkarı ve çözümsüzlüğü gidildiğini belirterek şunları söyledi, " Daha önce Kürt kelimesine karşı olan tahammülsüzlüğün yerini bu günde "Sayın Öcalan"hitabı almıştır. 9 Yıldan buyana İmralı Özel Tip Kapalı Cezaevinde bulunan sayın Abdullah Öcalan'a sayın olarak hitap edilmesidir. Bu güne kadar binlerce soruşturma başlatılıp, yüzlerce yurttaş, yönetici, aydın siyasetçi ceza almıştır. En son avukatlarının resmi mercilere yaptıkları başvurularda geçen sayın sözcüğü nedeniyle soruşturma başlatılmıştır. Eğer sayın olarak hitap etmek suç ise ben de sayın Abdullah Öcalan diyorum ve bu suçu işleyip kendimi ihbar ediyorum"dedi.
    DTP'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI DA KENDİLERİNİ ŞİKAYET ETTİ
    Sayın Abdullah Öcalan hitabına açılan soruşturmaları protesto etmek için, aralarında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler, Yenişehir Belediye Başkanı Fırat Anlı, DTP Diyarbakır İl Başkanı Necdet Atalay'ında ismi bulunduğu toplam 321 kişi "Eğer sayın olarak hitap etmek suç ise ben de sayın Abdullah Öcalan diyorum ve bu suçu işleyip kendimi ihbar ediyorum"şeklinde savcılığa dilekçe verdi. DTP'lilerin savcılığa yaptığı şikayeti takip eden Diyarbakır Kanal 21 Televizyonu Kameramanı Şaban Yılmaz, koştuğu sırada Adliye Bahçesindeki çimlerin ıslak olmasını nedeniyle kaydı. Yere düşen genç gazetecinin kamerası kırıldı.
    İHA

DTP'lilerin 'Sayın Öcalan' ısrarı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. DTP'li Vekilin PKK'lı Kocası!

DTP'li Vekilin PKK'lı Kocası!

emrullah dursun pazarcıklı teröristler DTP'li Kurtulan'ın PKK'lı eşi afişle aranıyor (DHA) PKK'nın kaçırdığı 8 askeri, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın afişinin bulunduğu masada teröristlerle tutanak imzalayıp teslim alan heyette yer alan DTP Van Milletvekili Fatma Kurtulan'ın eşi Salman Kurtulan, güvenlik güçlerinde fotoğrafının bastırıldığı afişlerle aranıyor. Halen Adana 6’ncı Ağır...
  2. Itaatsizlikte Israr Edenlerin Cezasi:

Itaatsizlikte Israr Edenlerin Cezasi:

Madde 87 - 1. ( Değişik fıkra: 22/03/2000 - 4551 S.K./22 md.) Hizmete ilişkin emri hiç yapmayan asker kişiler bir aydan bir seneye kadar, emrin yerine getirilmesini söz veya fiili ile açıkça reddeden veya emir tekrar edildiği halde emri yerine getirmeyenler, üç aydan iki seneye kadar hapis cezası ile cezalandırılırlar. 2. Yukarıki fıkrada yazılı suçlar seferberlikte yapılırsa beş ve düşman...
  3. DTP'li Ayna'dan şok itiraf

DTP'li Ayna'dan şok itiraf

DTP Genel Başkan yardımcısı Emine Ayna, kendilerinin terörist olarak görülmesini onur olarak nitelendirdi. Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna, 29 Marttaki yerel seçimler için uzun süredir yolda olduklarını belirterek, ''Üç koldan Türkiye'yi geziyoruz'' dedi. Ayna, partisinin Adıyaman'da düzenlediği mitingde yaptığı yaptığı konuşmada, seçim çalışmaları...
  4. Öcalan, İtalya'da köşe yazarı oldu...

Öcalan, İtalya'da köşe yazarı oldu...

İtalya'daki günlük gazetelerden Il Manifesto, Türkiye'de müebbet hapis cezasına çarptırılmış olan terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın köşe yazılarını yarından itibaren yayımlayacağını duyurdu. İtalya'da komünistlerin en önemli yayın organlarından biri olan Il Manifesto, bugün yayımladığı açıklamada, yazıların Öcalan tarafından gazete için yazılmış makalelerden oluşacağını duyurdu....
  5. ısrar

ısrar

lütfen işlemimi tamalayın

Sayfayı Paylaş