gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Dua Ederken Neler Söylemeliyiz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Dua Ederken Neler Söylemeliyiz bu konuda bilgi verecek olan var mı aranızda?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Dua Ederken Neler Söylemeliyiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dua Ederken Esnemek Ne Anlama Gelir

Dua Ederken Esnemek Ne Anlama Gelir

Dua Ederken Esnemek Ne Anlama Gelir arkadaşlar ben dua ederken hep esniyorum ne oluyor bu ne anlama geliyor ?
  2. Dua Nasıl Edilir Dua Ederken Ne Söylenir

Dua Nasıl Edilir Dua Ederken Ne Söylenir

Dua Ederken Neler Söylenmeli Dua Nasıl Edilir Dua Ederken Ne Söylenir Merhaba Sevgili melek'ler ve "dua ederken neler söylenir?" diye bize zoru soran misafirimiz, bu yazımızda nasıl dua etmeliyiz ve dua ederken neler söylemeliyiz, hepbirlikte öğreniyoruz. Namazdan sonra yapılan dualarda kişi arapça veya kendi lisanına göre dua etmekte serbesttir. Her türlü dua edilebilir....
  3. Tevbe ederken okunacak dualar

Tevbe ederken okunacak dualar

Tevbe-i nasûh, Kur’ân’a ait bir kavramdır. Ciddî, halis ve safi olarak, hulûs-u kalp ile sırf günahların bağışlanmasını dileyerek sırf Allah rızası için yapılan tevbe demektir. Nasuh, “nush ve nasihat” kökünden mübalâğa siygasındadır. Günahı günah olduğu için terk etmek, haramdan haram olduğu için yüz çevirmek, sırf Allah korkusuyla günahtan ve haramdan pişmanlık duymak, bir daha günahlara...
  4. Dua ederken göğe bakmakta mahzur var mı?

Dua ederken göğe bakmakta mahzur var mı?

Dua ederken başı yukarı kaldırmak doğru değildir. Allahü teâlâ mekandan münezzehtir. Bazı bid’at ehli gibi, hâşâ, Allahü teâlâyı gökte sanmak çok tehlikelidir. Buhari’nin rivayet ettiği bir hadis-i şerifte, namaz kılarken de göğe bakmak şiddetle men edilmiştir. (El-Envar) Kur’ân-ı Kerim, “Kullarım Beni senden soracak olurlarsa, bilsinler ki Ben pek yakınım. Bana dua edenin duasına icabet...
  5. Duaların Kabul Zamanları

Duaların Kabul Zamanları

Dua, kulun Rabbine yönelip O'ndan yardım dilemesidir. İnsan, gücünün yetmediği ihtiyaçlarını elde etmek, kendi kudretiyle erişemediği arzularına erişmek için Allah'a sığınır. Çünkü Allah'tan başka hiç kimse yoktur ki, onun en gizli arzularını duyup yerine getirsin, ihtiyaçlarını karşılasın. Dua bir ibadettir. Hattâ ibadetin ruhudur. Nasıl ki, bir çocuk eli yetişemediği bir ihtiyacını, bir...

Sayfayı Paylaş