gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Dua için en makbul saatler hangileridir?

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

oruçluyken dua etmek tecrübe edilmiş dilek duası melekler mekanı dualar perşembe gecesi okunacak dilek duası yağmur yağarken okunacak Bir zaman vardır ki Allah(c.c) gökyüzüne inerek kullarının dilek ve dualarını bizzat dinler.İşte bu zamanda yapılan dualar hiçbir zaman geri çevrilmez.Bu zaman gece yarısından sabah ezanı okunana kadar olan vakittir.

Diğer vakitler ise

Gece yarısının yanı sıra, Cuma gecesi, Cuma günü sala vakti, kandil gecelerinde, ramazan ayında, oruçlu iken dua edilmelidir.
    Eğer bir devlet büyüğünün yanına gidilecekse, bu konuda endişe ediliyorsa dua etmek isteniyorsa Pazar günü güneş doğduktan 45 dk sonra dua edilmelidir.
    Düşmana karşı önlem almak isterseniz Salı günü güneş doğduktan 45 dk sonra dua edilmelidir.
    Eğer bir kişinin muhabbetini celp etmek isteniyorsa Çarşamba günü sabah güneş doğduktan 45 dk sonra dua edilmelidir.
    İş ve rızk için dua edilecekse, Perşembe günü güneş doğduktan 45 dk sonra dua edilmelidir.
    Tüm dilek ve istekleriniz için, Cuma günü sabah güneş doğduktan 45 dk sonra öğleye kadar tüm dilek kapıları açık olur.
    Dua Cuma haricinde verilen zamanlardan sonra 1saat içinde dua edilmelidir

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Dua için en makbul saatler hangileridir?
    çok saol pasim bizler için önemli bir paylaşımdı:)

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Dua için en makbul saatler hangileridir?

emeğine sağlık

4. dibabi

dibabi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sağol süper oldu bu bilgiler benim için

5. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    sagol cnm bu bilgiler icin..

6. Bale

Bale Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yağmur yağarken rahmet kapıları sonuna kadar açıktır
    Kar yağarken hatta rüzgar eserken.
    İmsaktan 2-3 saat öncesi
    Bayramlar
    Arefe günleri

Dua için en makbul saatler hangileridir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Duanın Makbul Olduğu Vakitler ve Yerler!

Duanın Makbul Olduğu Vakitler ve Yerler!

Bütün zaman ve mekân Rabbimizin tasarrufundadır. Yeryüzü bir mescid, mü’min kullar da birer âbiddir. Nerede seccadesini serer, Rabbına el açarsa, orada ibâdeti kabûl olur, Rabbimiz duâlarına icâbet eder. Nitekim bir âyet-i kerîmesinde Rabbimiz şöyle buyurmaktadır: – Benim arzım geniştir. Nerede isterseniz orada ibâdet ediniz! Ancak şu da bir gerçektir ki, yeryüzünü bir mescid kılan...
  2. nazar için hangi dualar yapılır

nazar için hangi dualar yapılır

Çok fazla nazara geldiğimi söylüyorlar. Acaba nazara karşı okunabilecek dualar hangilei paylaşır mısınız lütfen..
  3. Manası en derin kısa dualar hangileri

Manası en derin kısa dualar hangileri

Merhaba.Şu sıralar dua etmeye çok ihtiyacım var. Evet utanarak söylüyorum ki fazla dua etmiyorum ama şu sıralar bunun ne kadar yanlış olduğunu anladım.Lütfen bana en derin anlamlı kısa duaları yazarmısınız....
  4. Uyku İçin Hangi Duayı Okumalıyız?

Uyku İçin Hangi Duayı Okumalıyız?

bu konu uyku için okunması gereken dualara yer vermektedir. Hepimizin arasıra rahat bir şekil de uykuya geçemediğimiz olmuştur. Eğer uykunuz bir türlü gelmiyorsa ve bir an önce uyumak istiyorsanız sizlere uyku için okunacak dua ve anlamını paylaşıyoruz. “Allahumme ğarati’n-nücûmü ve hedeetil uyûnu, ve ente Hayyün Kayyûmün lâ-te’hüzüke sinetün ve lâ nevmün, yâ Hayyü yâ Kayyûmü ehdi leyli...
  5. Ailevi Huzur İçin hangi Duayı Okumalı?

Ailevi Huzur İçin hangi Duayı Okumalı?

aile huzuru için dua, ailedeki huzur için hangi dua, karı koca huzuru için dua Evde ki huzur mutluluk budur... Alide ki huzur kadar önemli birşey yoktur. Bazen bazı etkenlerden bazende ortada hiç sorun yokken bile karı koca arasın da huzursuzluklar yaşanabilir. Eşler arasın da huzurun olması için tavsiye edilen dua bilgilerini sizler için paylaşıyoruz. Düzenli ve içtenlikle bu duayı...

Sayfayı Paylaş