gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

duaları sureleri nasıl kolay ezberleyebilirim

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Dualardan surelerden bilmediklerim var ve artık ezberlemek istiyorum.Nasıl kolayca ezberleyebilirim. ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Dua ezberlemenin en kolay yolu önce salavat getirmek ve besmele çekmektir. Efendimiz (aleyhissalatu vesselam)'a salavat getirirseniz kolay ezber yaparsınız.Ardından;

Rahman suresinin ilk 5 ayetini
    Kıyamet suresinin ilk sayfasının son dört ayetini ve
    Buruc suresinin son iki ayetini okuduktan sonra
    Allah(celle celalüh)'a hamd edilir.

3. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    ben satır satır ezber yaparım ezber yaparken her zaman en baştan başlarım,birde elime tesbihimi alırım 33 defa tekrardan sonra net bişekilde beynime girer,okul dönemimde ve KURAN kursu dönemimde ezberleme tekniğim böyleydi.benim babamda hafız o da tersten ezberlermiş zamanında

duaları sureleri nasıl kolay ezberleyebilirim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sureler

Sureler

(Herbir sureyi ismi ilede arayabilirsiniz) 1- Fatiha Suresi: Rüyada Fatiha Suresini okumak, hayirli Islere nail olmaya, dualarin kabulüne, bazen de haccetmeye isarettir. Rüyada Fatiha'yi veya ondan bir ayet okudugunu, yahut kendi üzerine okundugunu görmek, o kimseye Allahu Teala'nin ser kapilarim kapayip, hayir kapilarim açacagina isarettir.; 2- Bakara Suresi: Rüyada Bakara Süresini veya ondan...
  2. Hamileliğin kolay geçmesi için dua

Hamileliğin kolay geçmesi için dua

Bundan öncede bir sorum olmuştu sizlere acaba hamileliğimi kolay geçirmek için bir dua var mı kızlar çok korkuyorum teşekkür ediyorum.
  3. Nasıl Kolay Dua Ezberlenir?

Nasıl Kolay Dua Ezberlenir?

kolay dua ezberleme kolay dua ezberleme yöntemleri nasıl kolay dua ezberlenir Özellikle bir yaştan sonra insan beyni kolay ezber yapamamaya başlıyor melekler :) Büyüklerimizden duymuyor muyuz unutkanlık şikayetleri ? Hal böyle olunca kolay şeyler dahi hafızadan silinip gidiyor, akılda kalmıyor. Dualar da öyle. İnsan küçük yaşlarda ne kadar dua ezberlerse yanına kar kalıyor. Çünkü zaman...
  4. Yasin Suresinden Sonra Hangi Dua Okunur ?

Yasin Suresinden Sonra Hangi Dua Okunur ?

Yasinden Sonra Okunacak Türkçe Dua Yasinden Sonra Okunacak Türkçe Dua Örneği Yasinden Sonra Okunan Dua Sevgili melekler, Kur'an-ı Kerim 'de ki surelerden biri olan Yasin suresini okuduktan sonra okuyabileceğimiz Yasinden sonra okunacak Türkçe dua örneği veriyoruz sizlere... :) Allahım! Okumuş olduğumuz Yasin-i Şerifi yüce katında kabul eyle, O’ndan hasıl olan sevabı iki cihan güneşi...
  5. Namazda yanlış okumak nasıl olur?

Namazda yanlış okumak nasıl olur?

Namazda yanlış okumak dört şekilde olabilir: 1- İrâb hatası, harekelerde ve sükunde olabilir. Mesela şedde hafif okunur, medler kısa okunur veya aksi olur. Mesela, Kâfirun suresini okurken, leküm dinüküm yerine leküm diniküm desek namaz bozulmaz. Buna irâb hatası denir. Üstünü esre okumak, esreyi üstün okumak veya ötre okumakla namaz bozulmuş olmaz. Yani dinüküm yerine yanılarak diniküm...

Sayfayı Paylaş