gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Duaların hepsini içine alan bir dua

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

duaların hepsi duaların tümü dua toplamak dua toplama toplama duası Duaların hepsini içine alan bir dua
    1495. Ebû Ümâme radıyallahu anh şöyle dedi:

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem birçok dua okudu,
    fakat biz ondan hiçbir şey ezberleyemedik.
    Bunun üzerine:

- Yâ Resûlallah! Pek çok dua okudun, biz onları ezberleyemedik,
    dedik. O zaman Resûl-i Ekrem şöyle buyurdu:

- O duaların hepsini içine alan bir duayı size öğreteyim mi?
    Şöyle deyiniz:

Allâhümme innî eselüke min hayri mâ seeleke minhü
    nebiyyüke Muhammedün sallallahu aleyhi ve sellem.
    Ve neûzü bike min şerri mesteâzeke minhü nebiyyüke
    Muhammedün sallallahu aleyhi ve sellem.
    Ve entel-müsteân, ve aleykel-belâğ, ve lâ havle velâ
    kuvvete illâ billâh:

[​IMG]ım! Peygamberin Muhammed sallallahu aleyhi ve
    sellemin senden dilediği hayırları ben de dilerim.
    Peygamberin Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin
    sana sığındığı şerlerden biz de sana sığınırız.
    Yardım ancak senden beklenir. İnsanı dünya ve âhirette
    muradına ulaştıracak sensin. Günahtan kaçacak güç,
    ibadet edecek kuvvet ancak [​IMG]ın yardımıyla kazanılabilir.

Tirmizî, Daavât 89

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Duaların hepsini içine alan bir dua
    ellerine emeğine sağlık

Duaların hepsini içine alan bir dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. "Duaların hepsini toplayan dua"

"Duaların hepsini toplayan dua"

" Dualarin hepsini toplayan dua " Ya Rasulullah!Siz çok dua ediyorsunuz.Hafızamızda bunlardan bir şey kalmıyor.Bunun üzerine Rasul-i Ekrem: -Size bu duaların hepsini toplayan bir dua öğreteyim mi?İşte şöyle dersiniz! İlahi!Ben,Peygamberin Hz.Muhammed(s.a.v)'in Sen'den istediği bütün hayırlı şeyleri Sen'den isterim;sana sığındığı bütün kötü işlerden de...
  2. Yüce Allah' içten bir dua..

Yüce Allah' içten bir dua..

içten bir dua içten dualar dua en icten dualar Rabbim dualarımız kabul etsin.. 'Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahına serenlere' Gecelerden sabahlara, karanlıklardan güneşlere doğru açılan yüreklerimizin perde aralıklarından süzülen nur katreleriyle geldim kapına! Biliyorum, güllerden geçer sana giden yolları Yakarışlarla, dualarla, tahiyyatlarla bezenir. Ey rahmetiyle kalpleri...
  3. Eşler için bir dua

Eşler için bir dua

ve elgaytü aleyke mehabbeten minni ve elgaytü aleyke mehabbeten minni duası eşin sadık olması için dua Rabbim! Kalpleri birbirine ısındıran Sensin. İzzetinle, ancak kendi muhabbetine sakladığım kalbimi; Hikmetinle, eşimin kalbine de ısındırıyorsun. Senden emanet aldığımız kalplerimizi, yine Sana teslim ediyoruz. Kalplerimizi karartmamıza izin verme, Kalplerimizden Seni sevmeye yollar aç,...
  4. eşler için güzel bir dua

eşler için güzel bir dua

eşinizin sizi sevmesi için dua eşimin beni sevmesi için dua eşlerin birbirini kocamın beni kocama kendimi nasıl sevdiririm Rabbim! Kalpleri birbirine ısındıran Sensin... İzzetinle, ancak kendi muhabbetine sakladığım kalbimi; Hikmetinle, eşimin kalbine de ısındırıyorsun. Senden emanet aldığımız kalplerimizi, yine Sana teslim ediyoruz. Kalplerimizi karartmamıza izin verme, Kalplerimizden Seni...
  5. Arzu - Dilek Duaları ve Tesbihler

Arzu - Dilek Duaları ve Tesbihler

Her kim bu kelimelerle dua eder de günahlarinin bagislanmasini diler veya dünya ve ahireti ile ilgili bir dua ederse duasi kabul olur ve istedigi verilir. اللهم انى اسءلك بانّى اشهد انّك انت الله الّذى لا اله الا انت الواحد الاحدالصّمد الذى لم يلد ولم يولد ولم يكن له كفوًا احدٌ Okunuşu: Allâhümme innî es'elüke biennî eşhedu enneke entellâhüllezî lâ ilâhe illâ entel vâhidul...

Sayfayı Paylaş