dudak dolgunlaştırıcı hareketler varmı

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
dudak dolgunlaştırıcı hareketler varmı
Dudaklarım yok denecek kadar ince ve ben buna sinir oluyorum :( Acaba diyorum bunun için egzersizler varmı?Dudaklarımı egzersizle biraz olsun büyütebilirmiyim?

Sayın misafirimiz,
İçinizden geldiği gibi gülün ve aynı zamanda ağzınızın köşe kısımlarını mümkün olduğu kadar yukarı doğru götürmeye çalışın.

Ağzınızı havayla doldurun. Ağzınızı açmadan, içerideki havayı sola ve sağa götürün.

“Bir tavuk bir yumurta” cümlesini 30 kere tekrarlayın.

Dudaklarınızı içinizden 10’a kadar sayarak birbirine bastırın. Bu esnada dudak kenarları yukarı doğru gidecektir. Gevşeyin ve yeniden yapın. Bu egzersiz dudak etrafındaki kasları güçlendirir. Ne kadar erken yaşta bu egzersizi yapmaya başlarsanız, ileride o kadar faydasını görürsünüz, dudaklarınız büzülmez.

Bir üst, bir alt dudağınızı sırasıyla dişlerinizin üzerine çekin. Bu hareket dudakların çevresindeki kırışıklıkları giderir.

Ağzınızı iyice açın. Ağır ağır kapamaya hazırlanırken, dudaklarınız aralık kalsın. Sanki ıslık çalacakmış gibi dudaklarınızı büzün ve 10’a kadar sayın. Sonra kapayın. Bu hareketi 1 dakika boyunca tekrarlayın.

Elmacık kemiği kaslarını devre dışı bırakarak gülümseyin. Bu şekilde biraz gevşeyin. Dudak köşelerini nöbetleşe yukarı çekin. Sonra parmak uçlarınız vasıtasıyla, dudak kenarlarının yukarı hareketine direnç sağlayın ki bu kaslar dirence karşı kuvvetlensin.

Geri