gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

dudak uçuklamasına ne iyi gelir acilll

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar dudağım çok fena uçukladı ve sık sık olmaya başladı.Bu uçuğa ne iyi gelir ?Hem canım yanıyor hem de çok çirkin bir görüntü :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Uçuk virüsü (Herpes simplex) ile insan genellikle ilk defa küçükken (0-5 yaş) tanışır. Uçuğu olan aile bireylerinden birinin "Sevgi dolu" öpücüğü sonucunda uçuk virüsü vücuda girer. Çoğunlukla farkedilmeyen küçük kızarıklıklar şeklinde ortaya çıkar; ağız içi diş etleri ve dudaklar (gingivostomatit) enfekte olur. Ama kimi hassas bünyelerde ciddi enfeksiyonlar şeklinde de görülebilir. Tıbbi yayınlar arasında uçuklu bir kişiden bulaşan virüs sonucu yeni doğan ölümlerine ait vakalar vardır.

Uçuğa dokunulmamalıdır. Dokunulursa eller çok iyi yıkanmalıdır.

Uçukluyken kesinlikle gözlere dokunmaktan kaçınılmalıdır. Bayanlar makyajlarını temizlerken dikkat etmelidir.

Özellikle bebekler çocuklar ve diğer insanlar öpülmemelidir yakın temastan kaçınılmalıdır.
    Uçuklu insanın kullandığı havlu bardak çatal kaşık vb. eşyalar ayrılmalı ve başkalarının kullanmasına izin verilmemelidir.

Uçuk ve uçuk yarasının kabuğu ile oynanmamalıdır. (Parmaklara uçuk virüsü bulaştırılır aynı zamanda uçuk yarasına da diğer mikroplar bulaştırılmış olur)

dudak uçuklamasına ne iyi gelir acilll konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dudak üstü kırışıklıklarına ne iyi gelir?

Dudak üstü kırışıklıklarına ne iyi gelir?

dudak üstü çizgileri dudak üstü kırışıklıkları suna dumankaya çizgileri Dudak üzerinde oluşan çizgi ve kırışıklıklar için Suna Dumankaya'nın tavsiye etmiş olduğu formülü sizlerle paylaşıyorum hanımlar:tik: Haftada birgün akşam yatmadan önce tüm yüzünüze elma suyu ile kompres yaptıktan sonra yüzünüzü yıkamadan yatın. Elma suyu ertesi gün sabaha kadar yüzünüzde beklesin. Sabah kalktığınızda...
  2. Dudak Yaralarına Ne İyi Gelir?

Dudak Yaralarına Ne İyi Gelir?

dudak çatlamasına ne yapabilirim,dudak çatlamasına ne iyi gelir,dudak yaraları nasıl geçer,dudak yarası nasıl iyileşir,dudak yaraları nasıl tedavi edilir,dudak yaralarını geçirme hakkında bilgiler, Yaralı ve kuru dudaklar yaygın bir cilt problemidir. Dudaklarda bulunan yaraların kuruması nedeni ile dudak aktivitesi gerektiren gülme, ısırma yada esneme gibi basit faaliyetler sonucunda...
  3. UNUTKANLIĞA NE İYİ GELİR?

UNUTKANLIĞA NE İYİ GELİR?

unutkanlık nedenleri,unutkanlık sebepleri,unutkanlık nedn olur,unutkanlığa ne iyi gelir,unutkanlığın tedavisi varmı,unutkanlığa iyi gelen besinler,unutkanlık hakkında bilgiler Çağımızda büyük küçük demeden çoğu kimsenin serzenişidir unutkanlık. Bir çok kişi “Telefonumu nereye koymuştum? Arabanın kapısını kilitledim mi? Ocağın altını kapattım mı? Ben buraya neden gelmiştim? Pardon!...
  4. Dudak kuruluğunun nedenleri ve çözüm önerileri

Dudak kuruluğunun nedenleri ve çözüm önerileri

Özellikle aşırı soğuk ve sıcak havalarda görülen dudak kuruluğu, hemen herkeste görülebiliyor. İlk bakışta estetik açıdan kötü bir görüntüye sebep olan bu durum dudakların çatlamasına yol açarak yemek yeme ve gülme gibi günlük hayatta yaptığımız bazı aktiviteler sırasında acı duymamıza neden olabiliyor. Dudak Kuruluğunun Nedenleri Kuru cilt yapısı dudaklardaki kuruluğu arttırır. Dudaklar ter...
  5. Sürekli dudaklarım çatlıyor nedeni nedir?

Sürekli dudaklarım çatlıyor nedeni nedir?

Kronik biçimde, sık sık çatlayan dudaklar ne kadar dudak kremi sürerseniz sürün herhangi bir iyileşme göstermeyebilir. Bu durumda en iyisi öncelikle bir cilt uzmanına başvurmak olacaktır. Bu arada aşağıda sıralanan, olası dudak çatlaması nedenlerinden bazılarına bir göz atabilirsiniz. Dudak çatlamasına karşı dudak kremi seçerken boyalı, aromalı ürünlerden ziyade anti-alerjik ve güneşten...

Sayfayı Paylaş