gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Duha Suresi Okunuşu,Duha Suresinin Faziletleri

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Duha Suresi Duha Suresi meali Duha Suresi Okunuşu
    Duha Suresinin Faziletleri

Herkese hayırlı günler diliyor ve bu sayfamızda yoğun istekte bulunan misafirlerimiz ve siz sevgili melek'lerimiz için Duha Suresinin okunuşunu, ve mealini paylaşıyoruz arkadaşlarım.

Duha Suresi Oku, Meali

Duha Suresi Okunuşu

1 Vedduha

2 Velleyli iza seca

3 Ma vedde'ake rabbüke ve ma kala

4 Ve lel'ahıretü hayrün leke minel'ula

5 Ve lesevfe yu'tıyke rabbüke feterda

6 Elem yecidke yetiymen feava

7 Ve vecedeke dallen feheda

8 Ve vecedeke 'ailen feağna

9 Femmel yetiyme fela takher

10 Ve emmessaile fela tenher

11 Ve emma binı'meti rabbike fehaddis

Duha Suresi Meali

1 Andolsun kuşluk vaktine

2 ve dindiği zaman o geceye ki,

3 Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı!

4 Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır

5 ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın!

6 O, seni bir yetim iken barındırmadı mı?

7 Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı?

8 Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi?

9 Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)!

10 El açıp isteyeni de azarlama!

11 Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!

Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı

Duha Suresi, okuyanı ruhi bunalım, sıkıntı ve stresten kurtarır.Duhâ anlamı kuşluk vakti demektir. Sûre, adını ilk ayette geçen bu kelimeden alır. Fecr sûresinden sonra Mekke'de inmiştir, 11 (onbir) âyettir. Sûrede âhir zaman Peygamberinin hususiyetlerinden biri yani yetim oluşu ele alınır ve kendisi teselli edilir.

Duha Suresini her sabah 11 defa okuyanın rızkı artar. Yolu açık olur. Farz namazlarının ardından 3 defa okumakta aynı tesiri gösterir.

Duha Suresini sıkıntıdan kurtulmak, fakirlikten refaha kavuşmak için sürekli okumak gerekir.

Muharrem ayının ilk gecesi, gece yarısı, 4 rekat ALLAH rızası için namaz kılıp, ardından 1000 defa Duha Suresini okuyup," Ya Rabbi bu surenin hürmetine, Peygamber Efendimizin S.A.V. hürmetine, bu seneyi benim ve ailem için mübarek ve mesud kıl" diyerek dua eden, o sene boyunca sıkıntı çekmez, rızkı artar.

Duha Suresi Okunuşu,Duha Suresinin Faziletleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Suretıl duha

Suretıl duha

Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; hayra ermeye, zayif ve yoksullara iyilik etmeye, merhamet sahibi bu-hinmaya, korkudan emin olmaya isarettir.
  2. Duha Koca Oğlu Deli Dumrul Efsanesi

Duha Koca Oğlu Deli Dumrul Efsanesi

deli dumrul efsanesi duha hoca oğlu deli dumrul metni tiyatro metni Duha Koca Oğlu Deli Dumrul Efsanesi Duha Koca Oğlu Deli Dumrul, kısaca Deli Dumrul, Deli Dumrul isminde bir er vardır. Deli Dumrul kuru bir çayın üstüne köprü yaptırmıştır. Geçeninden 30 akçe geçmeyeninden döve döve 40 akçe alırdı.Bir gün köprüsünün yayına bir bölük oba yerleşir. Bu obada bir yiğit ölür ve feryatlar...
  3. Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı

Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı

Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı Arkadaşalr hayırlı günler olsun diyor ve sizden Duha Suresi Arapça Türkçe Okunuşu Ve Anlamı hakkında bir konu açmanızı rica ediyorum.
  4. Duha Suresini Ve Faziletlerini Burada Bula Bilirsiniz Meleklerim

Duha Suresini Ve Faziletlerini Burada Bula Bilirsiniz Meleklerim

Duha suresi, duha suresi okunusu Meleklerim sizlerle Duha suresinin faziletlerini paylasmak istiyorum. Bu sure hakkinda Resulüllah (S.A.V) Efendimiz buyuruyor ki: " Duha Suresini okuyan kimse Arafat´ta bana tesadüf edene verilen ecir kadar ecir verilir" Duha Suresini okuyan kimseye mümin erkerklerin ve mümine kadinlarin ecri kadar ecir verilir. Cenab-i Ecelli ve Ala, Sure-i...
  5. Hizbul Masun Duası nedir Fazileti Türkçe Okunuşu Videosu

Hizbul Masun Duası nedir Fazileti Türkçe Okunuşu Videosu

Hizbul Masun duası fazileti, Hizbul masun duasının türkçe okunuşu ve okunuş videosu arapçası ve tüm açıklamaları bu konumuzdan bulabilirsiniz. Dünya'da yaşayan biz insanların Rabbimiz ile tek aracıdır dualar. Hizbul Masum duasının Şimdi dilerseniz sizlere arapça okunuşundan ( resim olarak ekleyeceğiz ) önce türkçe okunuşunu ve daha sonra da diğer bilgileri sizlere sunmak istiyoruz....

Sayfayı Paylaş