gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Dulaptalotunu Duydunuz mu ?

Konu, 'Çöplük' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Dulaptalotu faydası
    Dulaptal otu yararları
    Dulaptal otunun Faydaları nelerdir

Doğada ki birbirinden ilginç isimli şifalı bitkilerden biri de dulaptalotu olsa gerek melekler :D:D Bu ismi ona kim vermiş bilemem ama görüntüsü çok güzel ve sağlığa da bir hayli faydaları var. :)

Dulaptalotu: Yüksek yerlerde yetişen, meyveleri kırmızıya yakın, yaprakları açık yeşil olan ve 1,5 metreye kadar uzayabilen güzel kokulu bir ağaççıktır. Çeşitli flavonlar ve zehirli bileşikler içerir.

Dulaptalotunun Faydaları
    Egzama gibi cilt hastalıkları ile arpacığa karşı etkilidir.
    Tentür halinde romatizma olan bölgeye sürülürse romatizma ağrılarını hafifletir.

Dulaptalotu Nasıl Kullanılır
    Kabukları kullanılır. Bütün bitki oldukça zehirlidir. Bu nedenle dahilen kullanılmamalıdır.

Dulaptalotunu Duydunuz mu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dulaptalotu

dulaptalotu

Daphne mezereum) Çiçekleri güzel kokulu olaün bir agaççiktir. Yüksek yerlerde yetisir. Meyveleri kirmizimtirak, yapraklaaçik yesildir. Kabuklari kullanilir. Kullanildigi yerler: Zona (arpacik) tedavisinde kullanilir. alıntıdır
  2. Dulaptalotu

Dulaptalotu

Daphne mezereum) Çiçekleri güzel kokulu olaün bir agaççiktir. Yüksek yerlerde yetisir. Meyveleri kirmizimtirak, yapraklaaçik yesildir. Kabuklari kullanilir. Kullanildigi yerler: Zona (arpacik) tedavisinde kullanilir.
  3. Fincan Falını duydunuz mu?

Fincan Falını duydunuz mu?

kiminle evleneceğim falı gelecekte kiminle evleneceğim değişik fallar bak değişik fallara bak ilerde Kahve falı ve fincan falı çok farklı arkadaşlar.. Fincan falı denince akla kahve falı gelebilir; Kahve falı ile fincan falı arasındaki en önemli fark, birincide kahve içildikten sonra fincanı ters olarak tabağa koyup bir süre sonra falcının, kahvenin tortusunun fincanda almış olduğu...
  4. "Duydun mu Dün Gece"

"Duydun mu Dün Gece"

"Duydun mu Dün Gece" Duyurabildim mi dün gece sana sesimi, çok aradım Sesini dün gece çok istedim duymayı. Öyle ihtiyacım vardı ki, sana kelimelere sığdıramam. Derin ela gözlerini aradım, ışık aradım karanlığın derinliklerinde. Kokun sinmiş uzun saçlarıma,aradım seni, rakı kokan nefesimde , yüreğinin sıcaklığını aradım işte tam.... şuramda.... Sorma... öyle yalnızdım ki;...
  5. Meryemotunu Duydunuz mu ?

Meryemotunu Duydunuz mu ?

Meryem otu nedir Meryem otunun Faydaları Meryem otu neye iyi gelir Doğada bulunan binbir çeşit şifalı bitkiden biri olan meryemotu, özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Gülgiller familyasındandır. Doğu, Güney ve Karadeniz bölgeleri ile İstanbul çevresinde yetişen bir bitki türüdür. Meryemotu Faydaları Yaprakları ve kökü kuvvet verici olarak kullanılır. İshali...

Sayfayı Paylaş