gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Düm Tek Tek Çalıntımı

Konu, 'Magazin' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] HADİSE’NİN EUROVİSİON’DA SESLENDİRECEĞİ ‘DÜM TEK TEK’ İSİMLİ PARÇANIN, ÜÇ ŞARKININ KARIŞIMI OLDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ. BESTECİ AKÇIL İSE İDDİALAR İÇİN “SAÇMA” DEDİ

Mayıs ayında Moskova’da yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Hadise’nin seslendireceği “Düm Tek Tek” isimli şarkının üç şarkının kolajı olduğu iddia edildi.
    Taraf gazetesinin Telesiyej köşesindeki iddiaya göre, sözleri Hadise, Sinan Akçıl ve Stfaan Fernando’ya, bestesi ise Sinan Akçıl’a ait olan “Düm Tek Tek”, 1982 yılında Kervan Plakçılık’tan çıkan Sezen Aksu’nun Firuze adlı albümünde yer alan, sözleri Aysel Gürel imzalı “Dümtek”, yine Sezen Aksu’nun “Çakkıdı” ve Yonca Evcimik’in 1998 yılında çıkardığı Günaha Davet albümündeki “İyi mi?” adlı Sezen Aksu bestesiyle benzerlik gösteriyor.

Akçıl’dan iddialara yanıt

Şarkısının bestecisi Sinan Akçıl ise iddialara şu yanıtı verdi: “Bu iddialar tam bir saçmalık. Bir şey söylemeye bile gerek yok. Yonca Evcimik şarkısı zaten dinlemem, Sezen Aksu’yla da çok yakınız. Eminim o da, bu iddialara gülüyordur, duymamazlıktan geliyordur. Böyle saçma iddialar atanlara şarkıyı iyice büyüttükleri için teşekkür ederim, ama şimdiden Moskova’nın tadını kaçırmaya gerek yok. Ben biliyorum ki, o şarkıyı yaparken Allah’la baş başaydım.”

2. ece_ece

ece_ece Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Düm Tek Tek Çalıntımı
    süper bir şarkı bende dinledim hiç alakası bile yok:gossip:

3. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Düm Tek Tek Çalıntımı

bizim her sene şarkılarımıza böyle diyorlar :sinir:
    şimdi de bir yorum üretilmiş yabancılar tarafından.. Everyway that I can ve Shake it up şekerim şarkısının karışımı diye yorum türetmişler. Hadise süper ya başka bişey bulamıyorlar boşverelim oyalansınlar :D

Düm Tek Tek Çalıntımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Teke

Teke

Dağ keçisinin erkeği, dini sağlam ve itibar sahibi kimseye delalet eder.Rüyada keçinin erkegini görmek, görünüste heybetli, ihtiyar ve ahmak bir kimseye isarettir. Bazen de dini saglam ve sani yüce bir kimseye isarettir
  2. Sezen Aksu - Düm Tek

Sezen Aksu - Düm Tek

Kıvrım kıvrım kıvranarak dön gülerek Edalı işveli göz süzerek Gerdan kırarak bel bükerek Vur tefe vur tefe düm düm de tek Desinler rüzgar gibi saçları Kalem misali siyah kaşları Bakışıyla anlatır aşkları Vur tefe vur tefe düm düm de tek Şarkılar söyleyerek ve hep gülerek Ritmine uyup tefin dans ederek Doldurup doldurup şarap içerek Bu gece neşenin gecesi olsun Şarkılar söyleyerek ve hep...
  3. Hadise . Düm Tek Tek (Ceviri)

Hadise . Düm Tek Tek (Ceviri)

düm dek dek düm sözleri Baby you're perfect for me Bebeğim sen benim için mükemmelsin you are my gift from heaven Cennetten hediyemsin this is the greatest story of all times Bu tüm zamanların en iyi hikayesi we met in like in a movie Filmlerdeki gibi buluştuk so meant to last forever Sonsuza kadar süreceğini düşündüm and what you're doing to me ve bana yaptığın şey feels so fine çok iyi...
  4. Hadise Rüzgarları esmeye devam ediyor düm tek tek

Hadise Rüzgarları esmeye devam ediyor düm tek tek

erovizyon şarkısına klip çeken hadise düm tek tek ile sahneleri sallıyor bizde başarılar diliyoruz kendisine..... 'İDDİALI KONUŞMUYORUM AMA...' TÜRKİYE'Yİ MAYIS AYINDA MOSKOVA'DA YAPILACAK 54.EROVİZYON ŞARKI YARIŞMASI'NDA TEMSİL EDECEK OLAN HADİSE, TANITIM KONSERLERİ DİZİSİ ÇERÇEVESİNDE DÜN AKŞAM AMSTERDAM'DA BİR KONSER VERDİ... Konser öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan...
  5. Hadise - Düm Tek Tek 2009

Hadise - Düm Tek Tek 2009

hadise düm tek tek 01. Düm Tek Tek 02. Deli Oğlan 03. Stir Me Up 04. Aşkkolik 05. A Good Kiss

Sayfayı Paylaş