gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Dumanla haberleşme nasıl oluyor?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

dumanla haberleşme dumanla iletişim haberleşme nedir duman ile nasıl yapılır Çok eski bir yöntem olup eminim aranızda bilmeyen birçok kişi olduğunu düşünerekten olur ya belki lazım olur diyerek sizlere dumanla haberleşme nasıl oluyor bilgilerini paylaşmak istiyorum=)
    Bir felaket anıyla karşı karşıya kadığınız zaman kendinize haberleşme araçları bulma gereği duyabilirsiniz. Cevap ne mi?
    Dumanla Nasıl Mesaj Yollanır?
    Tabii ki en eski yöntem: Dumanla işaret gönderme...

İşte size dumanla haberleşmek için 4 adım

1. Adım

Kendinize yüksek ve görülebilir bir alan seçin.

2. Adım

Bulunduğunuz alanı yanmaya elverişli maddelerden temizleyin ki büyük ve tahrip edici bir yangına neden olmayın. Ateşin sönmemesi için yakıtınızı el altında tutun.

3. Adım

İşaret vermek için -dumanın oluşması için- bir avuç ot ve dal kullanın. Ateşin üzerine bir örtü tutup yellemeye başlayın. Böylece havada bulut bulut duman oluşacak.

4. Adım

Şimdi bu işaretlerin evrensel anlamalarına göz atalım:

Bir puf duman: Olağandışı bir durum söz konusu işaretimi bekle.

İki puf duman: Her şey yolunda.

Üç puf duman: Tehlike çanları çalıyor.

Daha fazlası imdat anlamına gelmekte

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    SADECE 4 ANLAMI MI VARMIŞ KIZILDERİLİ FİLMLERİNDE ADAMLAR ŞAKIR ŞAKIR DUMANCA KONUŞUYORLAR hahaha

3. yusuf_irem aşk

yusuf_irem aşk Forum Okuru

romantik kızıldereli filmlerini görmedin galiba

Dumanla haberleşme nasıl oluyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Haberleşme

Haberleşme

Her türlü iletişim vasıtasi ile gerçekleştirilen haberleşme 'yarı buluşma' mesabesinde olup, akraba ve dostluk bağlarının pekişmesine, rızık ve uzun ömre, Savaşan tarafların haberleşmesine tanık olmak hastanın vefatına, düşmanlıkların giderilmesine, Habeer getirip götürmek izzet ve şerefe delalet eder.
  2. Nazar Değmesi Nasıl Oluyor?

Nazar Değmesi Nasıl Oluyor?

bebeklerde nazar nazar değmesinin belirtileri belirtileri nazarın değmesi Bizde "nazar değmesi" adı verilen inanç, diğer lisanlarda "şeytan göz" veya "şeytan bakışı" olarak adlandırılır. Bebeğine yeni elbiseler giydiren bir anne, çarşıya gidip alışveriş yapar. Bu arada bir başka kadın gelir ve bebeği sever. Eve gittiklerinde bebek ishal olur. İşte anneye göre...
  3. mumyalama  nasıl oluyor?

mumyalama nasıl oluyor?

I. Ölünün vücudu şarap ve baharatla yıkanır. Tüm parçalar çürümeden kaldırılır. Mumyalamayı yapan ilk önce uzun bir çengel kullanarak dikkatlice beyni çıkartır. Sonra karından derince bir şekilde içeriye doğru keserler ve iç organları dışarı alırlar ( Mide, karaciğer, akciğer ve bağırsaklar). II. Vücut, sağlam kurutulmuş tuzun benzeri olan niton'un paketiyle beraber doldurulur. Sonra vücut...
  4. saksıda kek nasıl oluyor

saksıda kek nasıl oluyor

Ben saksıda kek tarifi diye birşey duydum ama sakın dalga geçmeyin lütfen. Sunum olarak saksıda çiçek gibi görünüyormuş sanırım. Var mı tarifi yapılışı ?
  5. Dumanla Haberleşme (Ateşle Haberleşme) Nasıl Olur?

Dumanla Haberleşme (Ateşle Haberleşme) Nasıl Olur?

dumanla haberleşme, dumanla iletişim, ateşle haberleşme Sevgili melekler, bazen aradığımız kişiye ulaşamayız. Ya da görüşmek istediğimiz kişi telefonunu kaybeder de bir süre haber alamayacağımızı biliriz ve buna sinir oluruz da "dumanla mı haberleşecez?" diyiveririz. Yaşı biraz olgun olanlar eskiden tvde yayınlanan siyah-beyaz kovboy filmlerindeki kızılderilileri hatırlar da,...

Sayfayı Paylaş