gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tanıtımı

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

dumlupınar üniversitesi, eğitim fakültesi, tanıtımı, iletişim bilgileri, yeri, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler

Kütahya'da bulunan Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin kendi sitesinden aldığımız tanıtım yazısını yayınlıyoruz melekler :)

Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi 1999 yılında kurulmuştur. Fakültemiz, 2004-2005 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Merkez Kampüste Fen-Edebiyat Fakültesi yanında tahsis edilen yeni binasında hizmet vermektedir. Fakültemizde 1 Profesör, 10 Yardımcı Doçent, 1 Öğretim Görevlisi, 3 Okutman, 6 Araştırma Görevlisi ve 1 Rehberlik Uzmanı bulunmaktadır. Fakültemizde; 127 Lisans, 191 Tezsiz Yüksek Lisans ve 128 İngilizce Öğretmenliği Sertifika Programında kayıtlı öğrenci bulunmaktadır.
    2003-2004 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren öğrenci kabul eden Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin gerek Kütahya, gerek çevre il ve ilçeler ve gerekse Dumlupınar Üniversitesi için eğitim alanında yeni yönelimler, yeni açılımlar ve yeni bir dinamizm getireceği düşünülmektedir. Bu noktadan hareketle, Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin çeşitli çevrelere sağlayabileceği başıca katkılar şöyle sıralanabilir:
    * Hem Kütahya ve ilçelerinde hem de çevre illerde öğrenim gören ortaöğretim öğrencileri için bir cazibe merkezi olmak ve bu öğrencilerin öğretmen olarak yetişmelerini sağlamak,
    * Ülkemizin, öğretmen ihtiyacının olduğu alanları sistemli bir şekilde analiz ederek Türkiye'deki öğretmen ihtiyacını karşılamaya yönelik programlar açmak,
    * Üniversite-okul işbirliği çerçevesinde, okullardaki öğretmen, öğrenci ve yöneticilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak,
    * Üniversite içinde hem öğrencilerimizin hem de öğretim elemanlarımızın eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya dönük etkinlikler gerçekleştirmek,
    * Ülkemizdeki ve Kütahya'daki eğitim sorunlarının nedenlerini araştırarak, elde edilen bulgular ışığında çözümler üretmek ve öneriler getirmek,
    * Fakülte bünyesinde bulunan Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalı işbirliğiyle üniversitemiz öğrenci ve personeline psikolojik danışma hizmetleri sunmak.
    Fakültemizde Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği anabilim dallarında lisans düzeyinde eğitim verilmektedir. Fakültemize Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca öğrenci yerleştirilmektedir. Ayrıca, gerekli koşulları yerine getirerek yatay geçiş yoluyla da kayıt yapılabilmektedir. Fakültemizde öğretim dili Türkçe olup İngilizce zorunlu dil olarak okutulmaktadır. Ayrıca, İngilizce Öğretmenliği Sertifika Programı ve Ortaöğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programları bulunmaktadır.

Adres : Dumlupınar Üniv. Merkez Kampüs Tavşanlı Yolu 10. km KÜTAHYA
    Telefon : +90 274 265 20 31 - (3256) Faks : +90 274 265 20 57
    [email protected]

Ayrıntılı bilgi için LÜTFEN TIKLAYIN...

Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tanıtımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dumlupınar faciası

Dumlupınar faciası

dumlupınar fırkateyni 1953 yılı… 3 Nisan'ı 4 Nisan'a bağlayan gece, Dumlupınar denizaltısı Ege'de katıldığı NATO tatbikatından geri dönüş yolunda, Çanakkale Boğazı'ndan içeriye giriyordu. Sisli ve rüzgarlı gecede su üstü seyri yapan denizaltının rotası Gölcük'teki Denizaltı Komutanlığı ana üssüydü. Dumlupınar; manevralar boyunca iki gün sualtında kalmış, üstün başarı gösteren gemi personeli...
  2. Dumlupınar Denizaltısı

Dumlupınar Denizaltısı

dumlupınar denizaltısı ses kaydı dumlupınar denizaltısı ses kayıtları kaydı Yıl 1953, günlerden 4 Nisan... Sabahın ilk ışıklarında Eceabat ve Nara kıyıları şiddetli bir çarpışmanın gürültüsüyle sarsıldı. Bu sarsıntı, güneşle birlikte tüm Türkiye'yi saracaktı. Naraburnu açıklarında Naboland adlı İsveç şilebi ile çarpışarak Çanakkale Boğazı'nın sularına gömülen Dumlupınar denizaltısında şehit...
  3. İlkyardımın Tanıtımı, Önemi, Eğitimi

İlkyardımın Tanıtımı, Önemi, Eğitimi

ilkyardım eğitimi slayt ilk yardımın tanıtımı ilk yardım tanıtımı yardım malzemelerini tanıtma malzemelerinin önemi İlkyardımın Tanıtımı, Önemi, Eğitimi Bir kaza ya da hayatı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da kazazedenin durumunun kötüleşmesini önlemek için, ilaç kullanılmadan yapılan uygulamalara ilkyardım denir....
  4. Öğretmenlikte Eğitim mi Fen-Edebiyat Fakültesi mi?

Öğretmenlikte Eğitim mi Fen-Edebiyat Fakültesi mi?

fen edebiyat mezunları öğretmen olabilirmi fen edebiyat mezunları öğretmen olabilir mi gazi üniversitesi formasyon olabilirmi 2010 olabilir mi 2011 (Bu araştırmada, ortaöğretim kurumlarına öğretmen yetiştirmede ,«Öğretmenlik Bilgisi» kazandırma bakımından fen-edebiyat ve eğitim fakültelerinden hangisinin daha etkili olduğu belirlenmeye çalışılmıştır. Bu soru cevaplamak üzere önce alan ayrımı...
  5. Girne Amerikan Üniversitesi Tanıtımı

Girne Amerikan Üniversitesi Tanıtımı

girne amerikan üniversitesi, tanıtımı, resimleri, yeri, özellikleri, şartları, ile ilgili bilgiler burada melekler Üniversite hayalleri kuran öğrencilerimiz için Kıbrıs- Girne Amerikan Üniversitesi hakkında okulun kendi sitesinden aldığımız bilgileri vermek istiyoruz melekler :) Girne Amerikan Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk yüksek öğrenim kuruluşu olarak 1985...

Sayfayı Paylaş