gebe
  1. esrayelkensiz

esrayelkensiz Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    8

Dün düşüş ağırlıklı bir gün geçiren altın fiyatları, bugün yükseliş eğiliminde

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında esrayelkensiz tarafından paylaşıldı.

Dün düşüş ağırlıklı bir gün geçiren altın fiyatları, bugün yükseliş eğiliminde. Gram altının satış fiyatı yüzde 0,03 yükselişle 92.7 TL'den satılırken, çeyrek altın yüzde 1,62 yükselişle 152.5 TL'den satılıyor. Uluslarası piyasalarda ise altının onsu yüzde 0,55 yükselişle 1.605 dolardan işlem görüyor.İstanbul Kapalıçarşı'da 22 ayar bileziğin fiyatı yüzde 0,35 artışla 85 TL, Cumhuriyet altını yüzde 0,83 yükselişle 624 TL, Reşat altın ise yüzde 0,83 yükselişle 643 TL'den satılıyor. Aslında piyasada güncel altın fiyatları sürekli değişiyor. [​IMG]

İstanbul serbest piyasada dolar 1,8060, avro 2,2750 liradan güne başladı.Kapalıçarşı'da 1,8040 liradan alınan dolar 1,8060 liradan satılıyor. 2,2730 liradan alınan avronunsatış fiyatı ise 2,2750 lira olarak belirlendi. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi güne 181,86 puanlık yükselişle 62.133,02 puandan başladı.İMKB'de hisse senetleri açılış fiyatları ile önceki kapanışa göre ortalama yüzde 0,29 oranında değer kazandı.

Gösterge tahvilin bileşik faizi, tahvil-bono piyasasında güne alıcılı başladı ve tekrar yüzde 8,50 desteğinin altına gerileyerek yüzde 8,44'ü gördü.

Dün tahvil-bono piyasasında yüzde 8,58 seviyelerinden güne başlayan gösterge tahvilin bileşik faizi Avrupa piyasalarına paralel olarak düşüşe geçmiş ve günü yüzde 8,47 seviyesinden kapatmıştı.

Hazine uzmanları gösterge tahvilin bileşik faizi için düşüş beklentilerinin devam ettiğini belirtiyorlar. Kısa vadeli raporlarda, perşembe günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantısına kadar faiz indirim beklentisinin yurt içinde düşüş trendini desteklediği kaydediliyor. Gösterge tahvilin bileşik faizi için yüzde 8,44 ve 8,30 seviyelerinin destek olarak takip edileceğini belirten analistler direnç olarak ise yüzde 8,60 ve 8,70 seviyelerini takip ediyorlar.

Piyasadaki kağıt para miktarını gösteren emisyon hacmi dün, 29 Haziran Cuma gününe göre 466 milyon 519 bin lira azalarak, 56 milyar 401 milyon 586,97 bin liraya geriledi.Merkez Bankası verilerine göre, emisyon hacmi 29 Haziran'da 56 milyar 868 milyon 105,99 bin lira düzeyindeydi

Dün düşüş ağırlıklı bir gün geçiren altın fiyatları, bugün yükseliş eğiliminde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dün bir dosttan, uzun bir mektup aldım

Dün bir dosttan, uzun bir mektup aldım

dün bir dosttan uzun bir mektup aldım dostuna mektup Dün bir dosttan, uzun bir mektup aldım Beni anlatmış sana ve sen ona "Unuttum artık onu" demişsin. Hem bu sözü gülerek, Medar-ı iftihar ile söylemişsin. Unutamazsın Nokta Noktam Unutamazsın! Çünkü; unutmak için önce unutulmak gerek Oyasa ki sen, Hala bende esen, Eski kavak yelisin. Unutamazsın... Kan değil,...
  2. Petrol fiyatında rekor düşüş

Petrol fiyatında rekor düşüş

ABD'de ham petrol ve benzin stoklarının beklenenden fazla artması nedeniyle, ABD ham petrolünün varil fiyatı 70 doların altına geriledi. ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA) haftalık raporunda, ham petrol stoklarının geçen hafta 5,6 milyon varil arttığını açıkladı. Ham petrol stoklarının 3,1 milyon varil artması bekleniyordu. PETROL 69,92 DOLAR Açıklamada benzin stoklarının geçen hafta,...
  3. Aynı yerde DÜN ve BUGÜN !! FARKLI BİR ÇALIŞMA...

Aynı yerde DÜN ve BUGÜN !! FARKLI BİR ÇALIŞMA...

Her kim akıl ettiyse çok iyi etmiş diyebiliyorum ve ayakta alkışlıyorum.... eski resimleri bugunki halleri ile birleştirmiş ve çok güzel çalışmalar ortaya çıkarmış.... AYNI YERDE DÜN VE BÜGÜN... Sizcede harika bir çalışma olmamış mı ?
  4. Dün, Bugün, Yarın…

Dün, Bugün, Yarın…

dun, bugun, yarin, zaman, vakit konulari burada meleklerim Sevgili Melekler, Akip giden zamanla ilgili cok guzel bir paylasim... Çok zaman önceydi. O kadar zaman önceydi ki zaman diye bir şey yoktu. İnsanlar güneş doğup batıncaya kadar yaşıyorlardı hayatı. Bir daha hiç olmayacakmış gibi dolu ve anlamlı. …… Derken zaman diye üç parçalı bir şey icat etti insan. Bir parçasına dün dedi,...
  5. bugün için altın fiyatları nasıl

bugün için altın fiyatları nasıl

Kızlar haftaya bir düğüne katılmamaız lazım ve altın almamız gerekiyor.Bugün için altın fiyatları nasıl ? Artık düğüne de gidemeyeceğiz galiba :S

Sayfayı Paylaş