gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Dünya Bankası’na bir Türk başkan yardımcısı daha

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Dünya Bankası’nın İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcılığı’na Türk ekonomist Hasan Tuluy atandı. Dünya Bankası Başkanı Robert Zoellick, Hasan Tuluy’u İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcılığına, Bulgar kökenli ekonomist Kristalina Georgieva’yı ise Ortak Sekreteryadan Sorumlu Başkan Yardımcılığına atadı. Tuluy, Atila Karaosmanoğlu ve Kemal Derviş’ten sonra Dünya Bankası’nda başkan yardımcılığı görevini üstlenen üçüncü Türk olacak. Hasan Tuluy, görevine 11 Mart 2008’de başlayacak. Tuluy, Dünya Bankası’na 1987 yılında Afrika’dan sorumlu ekonomist olarak girdi, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde ülke ya da görev bazında üst düzey yöneticilik yaptı. Tuluy, halen Dünya Bankası Çoktaraflı Yatırım Garanti Ajansı’nda Uygulayıcı Genel Müdürlüğü (COO) görevini yürütüyor.

Hürriyet

Dünya Bankası’na bir Türk başkan yardımcısı daha konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Başka bir can daha yakma..!

Başka bir can daha yakma..!

. Kapatsam da gözlerimi akan damlalara engel olamıyorum..Radyoda yine en sevdiğimiz şarkı çalıyor..Başım omzunda dinlediğimiz,nakaratında eşlik ettiğimiz o şarkı işte.. Seni hatırlatan bütün şarkıları silmek istesem de biliyorum: ŞARKILARIN GÜNAHI YOK…ACITAN SENSİN İÇİMİ “ Bitmez “ demiştin bitti.. “ Gitmem “ demiştin gittin.. Söyle şimdi ben sana nasıl inanayım? Nasıl inanayım dünlere...
  2. Bir dünya devi daha kapanıyor

Bir dünya devi daha kapanıyor

ABD'li otomotiv şirketi ABD ve Meksika'da düşen talep nedeniyle Meksika'daki üç fabrikasını geçici olarak kapatacak. Şirketten yapılan açıklamada, Silao ve Toluca'daki fabrikalarında mart ayında üretime 5 gün ara verileceğini, Ramos Arispe fabrikasındaki iki üretim hattının da martta 6 gün çalışmayacağını, bu fabrikanın nisan ayında ise 5 günlüğüne tamamen kapatılacağını bildirdi. Şirket,...
  3. Kemal Derviş Brookings'e başkan yardımcısı oldu

Kemal Derviş Brookings'e başkan yardımcısı oldu

Kemal Derviş, önemli düşünce kuruluşlarından Brookings Institution'in Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. BM Kalkınma Programı (UNDP) başkanlığı görevi geçen haftalarda sona eren Kemal Derviş, bugünden itibaren Washington'un önemli düşünce kuruluşlarından Brookings Institution'in Başkan Yardımcılığı ve Küresel Ekonomi ile Kalkınma Programı'ndan Sorumlu Direktörlük görevine...
  4. Türk kahvesinin bir yararı daha !

Türk kahvesinin bir yararı daha !

Bayanlar duydunuz mu o mis kokulu , taze çekilmiş , bol köpüklü , fallara ev sahipliği yapan , bende dahil bir çok insanın yeğane vazgeçilmezi Türk Kahvesinin bir mücizesi daha ortaya çıkmış. Araştırmacılar yapmış oldukları çalışmalar sonucu günde ortalama 4-5 fincan Türk Kahvesi içen kadınların içmeyenlere oranla rahim kanserine yakalanma riskinin daha düşük bir oranda olduğu sonucuna...

Sayfayı Paylaş