gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Dünya da Sana Verilmişti

Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Dünya da Sana Verilmişti
    Salihlerden bir kimse çok fakir olup dünyalık hiç bir şeye malik olmadığı için, ailesi «Bu hale nasıl sabredelim. Cenabı Hak'tan bir miktar dünyalık istesek olmaz mı?» diye, gece-gündüz efendisi ile münakaşa edermiş.
    Nihayet o salih zat da dua eder ve duası kabul buyurulur. Bir de ailesi bakar ki evin köşesinde, altundan bir kerpiç bulur ve hemen efendisine getirir, ihtiyaçlarımızı karşıla diye verir.
    Efendisi o gece rüyasında görür ki, cennette altundan bir köşk içinde bulunuyor. Lâkin köşkün bir kerpici eksik olduğu için güzelliğinde bir eksiklik vardır. O kerpicin ne olduğunu sorunca «Dünyada sana verilmişti.» derler.
    Uyanınca hemen hunu ailesine anlatır. Kadın da dünyayı istediğine pişman olur. Efendisi tekrar «Ya Rabbi, bana dünya gerekmez. O kerpici geri yerine gönder.» diye dua eder. Bakarlar ki, evin köşesinden kerpiç kaybolmuştur.
    Hadis-i şerifte buyurulmuştur ki:
    "Bir kimsenin dünyada yediği lokmanın karşılığı, âhiretteki hissesinden eksilir."

Dünya da Sana Verilmişti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. buz dünyasın da gemiler

buz dünyasın da gemiler

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Rafet El Roman - Sana da Kalmaz

Rafet El Roman - Sana da Kalmaz

gönlüm senin esirin,kalbim senindir yar kalbim senindir. insaf eyle halsizim,beni gel dindir yar beni gel dindir. söyle nedir bu edalar,bu işve bu naz? gider bir gün bu güzellik sana da kalmaz... yalnızım yalnız, yalnızım yalnız gel benim yarim ol zalim tükendi halim yalnızım yalnız, yalnızım yalnız gel benim yarim ol zalim tükendi halim söyle nedir bu edalar,bu işve bu naz? gider bir gün bu...
  3. Yokluğunda da sana iyi bakarım ben

Yokluğunda da sana iyi bakarım ben

"Her gün seni ezberler yalnızlığım Kırarım yüreğimin mührünü Ve her gece seni okurum eski şarkılara" Sonbahara geciken kaç yol vardır bilmiyorum ama ben hiç rastlamadım. Hep kestirmeydi benim izlediğim, güze giden zemheri ayazları… Çünkü ne zaman o şarkıyı dinlesem, giderdin benden… Ve ben keskin bir kışa yüz tutmuş hazanın içinde bulurdum kendimi. Kuru yapraklar gibi ayak...
  4. Dünya da Açıklanamayan 10 Olay

Dünya da Açıklanamayan 10 Olay

Dünya da Açıklanamayan 10 Olay 1-)Harita Cografya ve harita uzmani ünlü Türk denizci Piri Reis'in 1513'te çizdigi Afrika, Amerika ve Güney Kutbu'nu gösteren harita, ortaya çikarildigi 1929 yilinda ortaligi karistirdi. Çünkü Güney Kutbu'nun kesfi, haritanin çizilmesinden çok sonra, yani 1818'de gerçeklesmisti. Dahasi, Piri Reis'in haritasi, kitanin buz altinda kalmis sahil kesimlerini de...
  5. Yalan Dünya Dizisine Hümeyra da Katıldı!

Yalan Dünya Dizisine Hümeyra da Katıldı!

Yalan Dünya dizi oyuncuları Yalan Dünya yeni sezon oyuncuları Yalan Dünya Hümeyra Ekranların sevilen dizisi Yalan Dünya dizi ekibine yeni sezon da merhaba diyecek ünlümüz Hümeyra oldu. Daha önce yine Gülse Birsel'in yazıp yönettiği Avrupa Yakasın da yer alan Hmeyra ve Gülse Birsel'in yolu bir kez daha kesişmiş oldu. Yalan Dünya'nın yeni sezon bölümlerin de görmeye başlıyacağımız Hümeyra ile...

Sayfayı Paylaş