gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Dünya mı ay ın etrafında döner, ay mı dünya nın etrafında?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

ay döner mi ay dünyanın etrafında döner mi kendi etrafında dünya ayın ayın dünya dönüş süresi İkisi de birbirinin etrafında döner. Bu iki kütle, Dünya nın yüzeyinin yaklaşık 1600 km altındaki ortak bir ağırlık merkezinin yörüngesinde döner. Böylece Dünya üç farklı dönüş gerçekleştirir: Kendi ekseni etrafındaki, Güneş in etrafındaki ve bu ağırlık merkezinin etrafındaki dönüşü.

Dünya mı ay ın etrafında döner, ay mı dünya nın etrafında? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ay İle DÜnya Arasindakİ Mesafe

Ay İle DÜnya Arasindakİ Mesafe

dünya ile ay arasındaki mesafe ay ile dünya arasındaki mesafe uzaklık uzay ayın AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE Kamer(AY) suresinde yine bir mucize ile karşılaşıyoruz. Bu surede Ay ile Dünya arasındaki harflerin uzunluk oranı Uzay'daki Ay-Dünya mesafesine işaret etmektedir. Kamer(AY) suresinin içerisinde sadece bir yerde Dünya(Ard) kelimesi...
  2. Dünya nın etrafını dolaşan ilk insan kimdir?

Dünya nın etrafını dolaşan ilk insan kimdir?

dünyayı ilk dolaşan dünyayı ilk dolaşan kimdir dünyanın etrafını insan kişi dünyaya gelen insan kimdir Zenci Henry. Hemen hemen herkese yabancı bir isim olan Enrique de Malaca, Macellan ın kölesi ve çevirmendi. Ferdinand Macellan dünyanın etrafındaki turunu asla tamamlayamadı. 1521 de Filipinler de henüz turun yarısındayken öldürüldü. 1519 da çıkılan dünya turu girişimi de dahil olmak üzere...
  3. Hanqi hayvan öldükten sonra kendi etrafında yüzlerce kez döner?

Hanqi hayvan öldükten sonra kendi etrafında yüzlerce kez döner?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. dünyamı döner güneşmi döner

dünyamı döner güneşmi döner

dünya kendi etrafında dönerse ne olur dünya güneşin etrafında dönerse ne olur Merhabalar Melekler Mekanı, Merak ediyorum araştırıph bildirebilirmisiniz lütfen. Acaba dünyamı döner güneşmi döner ?
  5. Etrafınızda Evlatlık Alan Var mı ?

Etrafınızda Evlatlık Alan Var mı ?

Hiç etrafınızda kimsesiz küçük bir yavrucağı evlat edinmiş bir aile var mı meleklerim. Varsa dışarıdan baktığınız zaman nasıl izlenim veriyorlar. Benim bir komşum var 55 yaşlarında ( 1 sene önce kadar vefat etti Allah rahmet eylesin) ve bir 6, 7 yaşlarında oğlu var. oğluna o kadar güzel bakıyor ki ben vefat edene kadar oğlunun evlatlık olduğunu bilmiyordum bile .. o kadar güzel...

Sayfayı Paylaş