gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Dünya nasıl düzelir

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Çok kolaymış aslında bakın bakalım:) Baba, pazar sabahı neşeyle uyandı. Bütün gün miskinlik yapıp evde oturacak, elinde kahve, pencere kenarında gazeteleri evire çevire okuyacaktı.
    Ama daha kahvaltıda oğlu, sinemaya ne zaman gideceklerini sordu. Oğluna verdiği sözü tamamen unutmuştu. Bu pazar onu sinemaya götürecekti. Hay Allah! Bir bahane bulmalıydı.
    Birden masanın yanında duran gazetenin, promosyon olarak dağıttığı dünya haritası gözüne ilişti. İşte bahanesi yanıbaşındaydı. Haritayı alıp odaya gitti, onu makasla küçük parçalara ayırdı ve tekrar mutfağa dönerek :
    -"Tamam oğlum, ama önce sana bir görev: Bu haritayı düzelt, ondan sonra gidelim" dedi. Sonra da "Kendim bile bu haritayi düzeltemem artık" diye düşünüp, keyifle pencere kenarına kuruldu.
    Ama on dakika sonra çocuğu yanıbaşında bitmiş, sevinçle:
    - "Haritayı düzelttim baba, hadi sinemaya gidelim" diyordu.
    İnanamadı ve görmek istedi. Ve hayretle içinde gördü.
    - "Bunu nasıl yaptın oğlum?"
    -"Bana verdiğin haritanın arkasında bir insan vardı. İnsanı düzeltince dünya kendiliğinden düzeldi.

Dünya nasıl düzelir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünyamız gece nasıl görünüyor

Dünyamız gece nasıl görünüyor

Iste cevabi burada. dunyanin bu acidan hos bir goruntusu var ama bunun olusmasi icin ona ne kadar zarar verdigimizide gunden gune daha cok anlamaya basladik. ama onu somurmeye ve tuketmeye hala son hizimizla devam ediyoruz. sanki bir yarisma var ve amaci dunyanin sonunu en cabuk kim getirecek. dunyamiz gece nasil gorunuyor dunyamiz gece nasil gorunuyor dunyamiz gece nasil gorunuyor!
  2. Boyadan Yanan Saçlarım Nasıl Düzelir?

Boyadan Yanan Saçlarım Nasıl Düzelir?

yanan saç nasıl düzelir yanık saç nasıl düzelir yanmış saçlar yanık saçlar boyadan yanan saç, düzelirmi, nasıl düzelir, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Boya kullanan meleklerin en büyük şikayeti boyadan yanan saçların yanmasıdır.Değişik renkler denemek,kısa aralıklarla saçı boyamak yüzünden yanan saçlar kolay kolay iflah olmaz. Saç...
  3. öbür dünya nasıldır

öbür dünya nasıldır

öbür dünya nasıldır
  4. Kifoz nedir nasıl düzelir egzersizleri nelerdir ?

Kifoz nedir nasıl düzelir egzersizleri nelerdir ?

Türkiye ve hatta Dünya üzerinde en sık görülen ortopedik rahatsızlık “kamburluk”.Sırt Kemiğinin dışarıya doğru çıkıntı pozisyonu almasına kanburluk denir.Yaşlılarda Görülme olasılığının yüksek olmasına karşın masabaşı işte çalışan ve konforsuz sandelye ile saatler boyun bilgisayar başında zaman geçiren gençlerimizin aslında her biri bu hastalık riskini taşımaktadır.Kamburluk en sık 2 şekilde...
  5. Kocamın asker sonrası psikolojisi nasıl düzelir?

Kocamın asker sonrası psikolojisi nasıl düzelir?

Merhaba , kocam askerden geleli 6 ay oluyor. gelmeden 2 ay önce ilgisizliğiyle başladı herşey. aile eğitimcisiyim ama kendime hiçbir faydam yok. eşimin oradaki alışkanlıkları tabiki çok üzüyor beni. mesela kötü sözler, inanç eksikliği,ve sürekli film oyunla zaman geçirmesi.... yaklaştığımda rahatsız olması... hatta dün dedi ki , iş yerinde boş boş otursam daha iyi. eve gelmek istemiyorum dedi....

Sayfayı Paylaş