gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Dünyaca Ünlü Zara Firmasının Patronu Öldü

Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

zara patronu, zara sahibi, zara mağazaları

Sevgili melekler, dünyaca ünlü moda devlerinden biri olan Zara'nın patronu ve kurucusu Rosalia Mera hayatını kaybetti. Tatildeyken beyin kanaması geçiren Mera, dünyanın en büyük hazır giyim perakende firmalarından bir olan Zara'nın sahibiydi ve 69 yaşındaydı.

rosalia-mera.jpg

İspanyol El Pais gazetesinin haberine göre Rosalia Mera'nın kızıyla Minorka adasında tatildeyken beyin kanaması geçirdiği açıklandı.

İlk Zara mağazasını İspanya'nın LA Coruna kentinde 1970'lerde açan Rosalia Mera İspanya'nın en büyük hazır giyim firması Inditex'i eski kocası Amancio Ortega ile birlikte 1985'te kurmuştu. Mera işini devasa boyutlarda büyüterek 2012 yıl sonunda 21 milyar dolar ciroya ulaşmıştı. Inditex firması Zara'nın dışında Massimo Dutti ve Bershka gibi 8 marka ile 86 ülkede 6000 mağazada satış yapıyor.

Rosalia Mera kişisel servetiyle de İspanya'nın en zengin kadını unvanını taşıyordu. Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre Mera'nın serveti 5.5 milyar doları buluyor.

Mera'nın kişisel olarak Inditex şirketinde yüzde 7'ye yakın hissesi bulunuyordu. Mera Inditex dışında biyoteknoloji, medya ve emlak işlerine de girmişti.

Dünyaca Ünlü Zara Firmasının Patronu Öldü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dünyaca ünlü giyim ve kozmetik firmalarının reklam yüzü olan Jessica Simpson

dünyaca ünlü giyim ve kozmetik firmalarının reklam yüzü olan Jessica Simpson

Jessica Simpson, tercihini Amerikan bira markası Stampede Light Plus’ın yüzü olmaktan yana kullandı... Meslektaşlarının çoğu Chanel, Gucci ve L'Oreal gibi dünyaca ünlü giyim ve kozmetik firmalarının reklam yüzü olan Jessica Simpson, tercihini Amerikan bira markası Stampede Light Plus'ın yüzü olmaktan yana kullandı. Simpson güzel göğüslerini her fırsatta sergilemekten çekinmiyor..
  2. Dünyaca Ünlü Markaların Sahteleri

Dünyaca Ünlü Markaların Sahteleri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Dünyaca Ünlü Atasözleri

Dünyaca Ünlü Atasözleri

Dünyaca Ünlü Atasözleri Merhaba millet bana acilen Dünyaca Ünlü Atasözleri yazın bekliyorum sizi
  4. Dünyaca Ünlü Ressamlar

Dünyaca Ünlü Ressamlar

Dünyaca Ünlü Ressamlar kimlerdir bana Dünyaca Ünlü Ressamların isimlerini yazar mısınız rica etsem
  5. Dünyaca Ünlü Vurmalı Çalgılar

Dünyaca Ünlü Vurmalı Çalgılar

Dünyaca Ünlü Vurmalı Çalgılar nelerdir lütfen bana Dünyaca Ünlü Vurmalı Çalgılar hakkında liste sunun kızlar

Sayfayı Paylaş