gebe
  1. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0

dünyada cennete giren ilk kimdir

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında ışılsu tarafından paylaşıldı.

cennete giren ilk melek cennete ilk giren melek kimdir kim girecek Günlerden birgün hz.muhammet s.a.v in kızı hz fatma babasına sorar baba dünyada ilk önce cennete girecek insan kimdir.hz muhamet s.a.v şöyle buyurur bizim aşağıdaki mahalede falan sokakta biri oturuyor işte ilk cennete girecek insan o dur diyor. Hz fatma merak eder babasının tarif etiği yere gider ve kapıyı çalar kapının arkasında çok yaşlı bir bayan sesiyle kim o der hz fatma da ben fatmayım hz muhammdin kızı fatma yaşlı kadın üzülerek şöyle buyurur ey fatma senden ben afetmeni diliyecem ama eşimin haberi olmadan seni içeri alamıyacam ben bugün ondan izin alayım yarın gelirisiniz hz fatma geri gider ve çok şaşırır öteki gün birda gider busefer yanında çocukları hz hasan ile hz hüseinide gütürür.ve yine kapıyı çalar gene aynı bayan kim o diye sorar ve kapıyı açmaz hz fatma benim der yaşlı bayan sorar yanındakiler kim hz fatma çocuklarımder yaşlı bayanda kusuruma bakma ey fatma ben eşime sadece senin için izin almıştım çocuklarından haberim yoktu sendaha sonra yine gel ben busefer çocukların içinde izin alırım yaşlı bayan kapıyı gene açmaz.öteki gün hz fatma gene o kapıyı çalar yaşlı bayan kapıda yine sorar kim o diye hz fatma benimder ve kapı açılır sonunda.hz fatma çok şaşırmış çünkü yaşlı diye düşündüğü bayan meğerse çok genç ve güzel bir baynmış hz fatma sorar peki o yaşlı kadın nerde diye genç bayan ağzından bir taş çıkartarak o yaşlı bayan benim peki neden o taşın ağzında olduğunu sorar gen bayan yoldan geçenler sesimi duyup günaha girmesinler diye işte bu bayan cennete ilk girecek insandır.çünkü kocasına sadık ve dindar bir ev hanımıdır bunları örnek alalım lütfen allaha emanet olun

ceylinn bunu beğendi.
  2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Allah razi olsun Canim :)
    Cok güzel bir paylasimdi :)

Keske bir nebzede olsa, insanlarimiz/hepimiz böyle yazilardan kendimize pay bicsek...

+ Rep

dünyada cennete giren ilk kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cennete İlk Girecek Kadın

Cennete İlk Girecek Kadın

cennete giren ilk melek cennetin kapısını açan meleğin ismi cennetin kapısını açan melek cennet Bir gün Rasulallah (s.a.v) efendimiz kızı Hz. Fatıma' ya şöyle der ; - Cennete giren ilk kadın kimdir biliyormusun ? Hazreti Fatıma cevap verir ; - Ey Fahr-i Kainat ben değilmiyim ? Rasulallah efendimiz der ki ; - Hayır, filan yerde filan evde bir kadın var o dur. Hazreti Fatıma şöyle der ; - Ne...
  2. Dünya nın etrafını dolaşan ilk insan kimdir?

Dünya nın etrafını dolaşan ilk insan kimdir?

dünyayı ilk dolaşan dünyayı ilk dolaşan kimdir dünyanın etrafını insan kişi dünyaya gelen insan kimdir Zenci Henry. Hemen hemen herkese yabancı bir isim olan Enrique de Malaca, Macellan ın kölesi ve çevirmendi. Ferdinand Macellan dünyanın etrafındaki turunu asla tamamlayamadı. 1521 de Filipinler de henüz turun yarısındayken öldürüldü. 1519 da çıkılan dünya turu girişimi de dahil olmak üzere...
  3. Fahriye Evcen Hayatıma ilk giren erkek Özcan

Fahriye Evcen Hayatıma ilk giren erkek Özcan

Fahriye Evcen, Instyle dergisine çok çarpıcı açıklamalarda bulundu "Özcan benim ilk erkek arkadaşım. Ben hayatını doğru dürüst yaşayan insanları severim" Reyting rekorları kıran Yaprak Dökümü dizisinin Necla’sı Fahriye Evcen bu ayki Instyle dergisine konuştu. Evcen, sanat ve özel hayatı ile ilgili sorulara tüm içtenliğiyle cevap verdi. İşte genç yıldızın, dergi ile yaptığı...
  4. Dünyada İlk Sinema...

Dünyada İlk Sinema...

dünyada ilk sinema, nerede açıldı, hangi ülkede, hangi şehirde, tarihi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Hafta sonları ,özellikle kış aylarında sıcak bir ortamda yapılacak en güzel aktivite sinemaya gitmektir.Günümüzde her türlü teknolojinin ve konforun kullanıldığı sinema salonları ,acaba ilk olarak ne zaman kapılarını seyircilere açtı? Gerçek anlamı ile...
  5. Dünyanın Yuvarlak Olduğunu İlk Keşfeden Kimdir?

Dünyanın Yuvarlak Olduğunu İlk Keşfeden Kimdir?

dünyanın yuvarlak olduğunu ilk keşfeden kimdir kim bulmuştur hangi bilim adamı savunmuştur hangi yılda keşfetmiştir ile ilgili bilgiler burada melekler 15. ve 16. yüzyıllarda coğrafi keşiflerin başlamasıyla dünyayı tanımaya ve keşfetmeye başlayan insanlık pek çok yeniliğin kapısını aralamakla birlikte ne yazık ki sömürgeciliğin de dünyada yayılmasına sebep oldu melekler.Yapılan keşiflerden en...

Sayfayı Paylaş